Jak na věc


radkin honzák, čas psychopatů

Hyde Park Civilizace: Radkin Honzák

     Duo Babiš-Zeman ustojí i půlmilionovou demonstraci, protože kvapící zákonodárci, prozíraví tvůrci prezidentské volby, nezakotvili možnost, jak ukončit řádění šílených a nepříčetných jinak než vlastizradou a pokud se týká hlavních hráčů, je to jejich silný vzájemný zájem. Zeman potřebuje Babiše, aby mu posloužil při zpěvu mstivé kantilény a Babiš moc, opravdu moc potřebuje Zemana, aby ho zachránil před kriminálem.
     Zdětinštět není problém, omládnout ano. My, ve středním věku, kolem osmdesátky, už to nezvládáme sami, s pomocí okolí se nám to může i dařit. Skaut je zajímavé prostředí, říkají někteří NIKA, nebo jiní také společenství, ale ono je to celkem jedno, tam najednou jsme jedné krve ty i já, bez ohledu na věk.


Otevřený dopis děkanům lékařských fakult

    Rodiče psychiatra Radkina Honzáka patřili ke generaci oslněné spisovatelem Fráňou Šrámkem. Proto dali synovi jméno podle hlavního hrdiny románu Stříbrný vítr. Jakmile roku 1962 Radkin Honzák odpromoval na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy, začal pracovat jako sekundární lékař v psychiatrické léčebně v Kosmonosech. Tím se, podle jeho slov, naplnil osud, protože s takovým jménem se musel nutně dostat do blázince... To je jen jeden z mnoha jeho vtipných bonmotů a moudrých životních postřehů, které zachytila kamera při natáčení portrétu tohoto populárního lékaře, pedagoga, zastánce psychosomatického přístupu k léčbě člověka a ostrého kritika nezdravých poměrů v současné společnosti.
    Psychiatr, nar. 1939, stále aktivní v ambulantní a lůžkové péči. Jednoznačný příklon k psychosomatickému myšlení, tedy bio-psycho-socio-spirituální koncepci.
     Chtít vyšetřit psychopata na detektoru lži je nesmysl, protože to naprosto nefunguje. Psychopat se liší od zbývajících 99 % populace tím, že v důsledku drobné odchylky mozku nepociťuje strach a neprojevuje nevědomé strachové reakce, které jsou podstatou tohoto vyšetření.
     V Praze byla vždy dohoda Hradu s ostatními složkami mocenské struktury zajímavým pletichařením. Václav IV. šel Husovi na ruku Kutnohorským dekretem vydaným na hradu Točník a v roce 1409 udělal z elitní školy svého tatínka jedním podpisem něco na způsob zemědělského učiliště. Tento čin byl českými nacionalisty dlouho oslavován a pokud jde o řízení dnešního školství, je stále důsledně uplatňován.


Zelená je tráva a fotbal to je hra

    Čas je běžec s dlouhým krokem, nikdy pokoj nedá si a od Freudenbergerovy bolestné zkušenosti s prožitkem vyhoření uplynulo téměř půl století. Za tu dobu se změnily pracovní podmínky a také postoj k zaměstnávání a k práci.
    V posledním ročníku před maturitou postihly společenství naší třídy ideové rozpory, které měly navenek svou zástupnou problematiku, ve skutečnosti šlo o adolescentní dobývání místa na slunci, které doprovází muže od chvíle, kdy začnou předvádět kdo dál a kdo vejš.
     V tom měl fotbal štěstí i v dobách tvrdé sovětizace a kolaborujících rusofilů, kdy se Slavie jmenovala Dynamo, zatímco Sparta byla překřtěna na Spartak a doporučovaným národním sportem byly gorodky, že rusky se to řekne taky футбол a nebylo třeba ho přejmenovávat. A všem je jasné, že hraje na každé straně jedenáct hráčů 2x45 minut a všichni se snaží dávat góly, že to není hra o tom, kdo ten míč (věc to záludnou) dokopne dál a kdo vejš.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00