Jak na věc


puzzle psi 1500 černobílé

Prodej puzzle, puzzleball, svítící puzzle, doplňky pro puzzle...

    Pozdějším záměrem výrobců bylo učinit puzzle ještě vynalézavější a obtížnější a tím přitažlivější pro dospělé a děti. Využití puzzle mělo také reklamní charakter. Skládačku jste mnohdy obdrželi např. k zakoupeným kartáčkům na zuby. Mnohem důležitější pro úspěch puzzle ale bylo pozdější zavedení tzv. týdenních puzzle. Tento nápad byl poprvé realizován ve Spojených státech ve velmi chmurném a depresivním období - prosinci 1932. Počáteční týdenní výtisk činil 12.000 puzzlí. Brzy na to se počet zvýšil na 100.000 a poté na 200.000 kusů týdně.
     Kolekce puzzle Anne Geddes Bo Newell Děti Dopravní prostředky Fantasy Historie Hory Howard Behrens Chris Ortega Jezera, moře, oceány Kočky Krteček Lassen Luis Royo Lvi a tygři Mapy Medvídek Pú Města a stavby Piráti z Karibiku Pohádky Příroda Psi Rosina Wachtmeister Schimmel Sport Svítící Umění Victoria Francés Yesterday - včera a dnes Zámky a hrady Zvířata
    22.12.2010 - Veselé Vánoce a šťastný Nový rokVšem našim zákazníkům přejeme Veselé Vánoce a mnoho štěstí a úspěchů v novém roce. I v roce 2011 budeme dělat maximum pro vaši spokojenost a neustále doplňovat a rozšiřovat náš puzzle sortiment.
    28.12.2011 - Letecká puzzlePro milovníky letadel jsem přidali do nabídky úžasná puzzle s legendami U.S. Air Force. Sesbírejte celou sérii těchto puzzle.
    Zlatý věk puzzlí nastal v roce 1920 až 1930 a je spojen se společnostmi Chad Valley a Victory z Velké Británie. V USA tou dobou v této oblasti kralovaly společnosti Einson-Freeman, Viking a další.


Archiv novinek - Moje Puzzle.cz

    Ke konci 19. století se k výrobě puzzle začala používat překližka. Na desku se nalepily nebo namalovaly obrazy, které poté byly vyřezávány vyřezávací pilou. K orientaci sloužily tužkové nákresy na rubu desky. Tyto stopy od tužek lze stále najít na některých z dochovaných exemplářů. Kartonové puzzle se objevili až na samém konci 19. století a byly určeny zejména pro děti. Zavedl se dnes již známý proces vyřezávání puzzlí, kdy jsou na deskách přidělané tenké proužky kovu s ostrými hranami stočené do různých vzorů. Ty jsou umístěny v lisu, který je poté stlačen a naráz rozřeže celé puzzle.
    04.06.2011 - Přidána nová puzzlePřidali jsme pro Vás úplně nová puzzle od firmy Educa. Mezi podařené kousky patří například nová puzzle od Victorie Francés. Mimo to byla do nabídky vrácena dříve vyprodaná a velmi populární puzzle Italské Dolomity a Mont Blanc.
    www.mojepuzzle.cz je e-shopem se zaměřením na online prodej puzzle. V naší nabídce naleznete puzzle od výrobců Ravensburger, Dino, Clementoni, Educa a mnoha dalších. Máme pro Vás vše od dětských puzzle o sto dílkách přes obrovská puzzle s mnoha tisíci dílky až po puzzleball. Samozřejmostí je i prodej doplňků, které mnoho příznivců puzzle často využívá – lepidlo na puzzle, podložka na skládání puzzle apod.
    Puzzle se mohly skládat buď individuálně, nebo ve skupině. Každpádně Vás vždy zabavili na několik hodin. Navíc byly „recyklovatelné“, což umožňovalo jednomu člověku, aby je složil, pak klidně rozbořil a poslal je dál v rodinném kruhu, nebo svým přátelům.


Puzzle Renoir: Moulin de la galette

    06.02.2011 - Puzzle MapaMáte rádi historii v kombinaci se zeměpisem? Pak jsou pro vás ideální puzzle mapy. V sekci Mapy jich naleznete velké množství - od těch starověkých až po ty, co znázorňují hvězdnou oblohu. Určitě si z těchto puzzle vyberete.
    Je obecně známo, že první puzzle skládačka byla vyrobena kolem roku 1760 v dílně Johna Spilburyho, londýnského rytce a kartografa. Spilbury přidělal jednu ze svých map na desku tvrdého dřeva a obřezal všechny hranice vyobrazených zemí. Tím vznikla jednoduchá skládačka, která byla navržena jako učební pomůcka při výuce zeměpisu. Nápad se uchytil a tyto prvotní puzzle se ve školních lavicích používaly až do roku 1820.
    Dalšim bodem, který je třeba mít na paměti a na který přišli sami tamější američtí puzzloví nadšenci je, že skládání puzzle je skvělý způsob jak odbourat stres!
    Na první pohled se může zdát divné, že puzzle se nejvíce prodávaly právě v době hospodářské krize, kdy plno lidí trpělo depresivními náladami. Měly ovšem jednu zásadní vlastnost - za málo peněz hodně zábavy.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00