Jak na věc


psychotesty plzeň cena

Psychologická diagnostika – základní informace

    Řidičské psychotesty jsou docela obávanou záležitostí. A není se čemu divit. Autor článku zná člověka, který zamlada jinými mnohem přísnějšími psychotesty prošel, ale nyní u mnohem jednodušších řidičských selhal. Pojďme se na tyto testy blíže podívat a ukázat si, jak se na ně připravit.
    Přezkoušení pro vrácení řidičského průkazu se vždy snažíme řešit v co možná nejkratším termínu a připravit vás na zkoušky tak, aby pro vás celý proces vrácení řidičského průkazu byl rychlý a efektivní! Pro zjištění nejbližších volných termínů nás prosím kontaktujte!
    Zjednodušme to. Před testy jezte zdravě (denně alespoň jeden živý jogurt) a dopřávejte si hodně ryb či rybího oleje. Omega-3 mastné kyseliny jsou pro mozek opravdu velmi důležité. Před testem si dejte nějaké lehké jídlo. Pokud vám nevadí čokoláda nebo máte vybudovanou toleranci na kofeinové nápoje, můžete si je také dopřát. Před testem se nezapomeňte dostatečně vyspat. Každý ví, jak moc potřebuje spát, takže si sami nastavte den dva předem takový režim, abyste byli odpočatí.


Psychotesty pro řidiče – jak a na co se připravit?

    Doba platnosti posudku o výsledku dopravně psychologického vyšetření u žadatelů o navrácení řidičského oprávnění není zákonem prozatím přesně stanovena. Doporučuji však zažádat si o navrácení řidičského oprávnění co nejrychleji tak, aby datum posudku bylo odborem dopravy uznáno jako aktuální a nebylo třeba absolvovat psychotesty znovu. Doporučuji nepřekračovat dobu 1 měsíce.
    Tento web, to nejsou jen testy. Na dalších stránkách najdete mnoho zajímavých informací. Texty o komunikaci a asertivitě jsou následované rozsáhlými materiály ke stažení na téma žárlivost a anorgasmie. Několik článků se týká alkoholu a najdete zde informace o nové naději pro alkoholiky, léku Selincro. Jsou zde také texty týkající se lhaní. Jeden z nejoblíbenějších testů - OSPAT - zkoumá poruchy osobnosti a o všech možných poruchách a akcentech si můžete počíst (schizoidní osobnost, histrionská osobnost, hraniční, paranoidní a další a další). Zájemci o psychologii a studenti zde najdou kompletní přehled obecné psychologie (co je to myšlení, vědomí, paměť a další složky psychiky) a vývojové psychologie. Ke stažení zde mají podrobný přehled teorií osobnosti a biologie člověka. Většina textů jde stáhnout v pdf formátu. Jako třešinka na dortu slouží zajímavé PPS o schizofrenii a o tom, čeho lidé před smrtí nejvíc litují.


Psychologické testy jinde na síti

    Na partnerských projektech najdete ještě další možnosti otestovat se. Jde o Test sebevražedného rizika, Test síly deprese DEPRETEST a Test syndromu vyhoření - všechny tyto psychologiccké testy jsou zdarma i s výsledky a online.
    O nutnosti absolvovat dopravní psychotesty již nerozhoduje počet nasbíraných trestných bodů! Nově musí psychotesty pro řidiče absolvovat každý, komu byl řidičský průkaz zadržen na dobu 6 měsíců a delší. Důvod zadržení ani počet trestných bodů není rozhodující.
    3.Závěrečná část Posudek o výsledku dopravně psychologického vyšetření Vám ráda vyhotovím na počkání. Pokud budete chtít, můžu Vám ho odeslat i poštou (nejpozději do 2 pracovních dní ode dne vyšetření), a to na adresu, kterou si zvolíte. Vždy záleží na individuální dohodě. V případě Vašeho zájmu můžeme o Vašich kvalitách a rezervách, ovlivňujících řidičský výkon, promluvit detailněji, a to s cílem zdokonalit řidičské chování a jednání za volantem a naučit se pracovat se svými limity.


psychotesty a testy osobnosti online

    Nevydáváme placené služby za neplacené. Tady se vám nestane to, na co si jinde mnoho lidí stěžuje - že se pokud možno po jedné otázce budete hodinu proklikávat testem, abyste na konci zjistili, že za vyhodnocení musíte platit. Neschováváme ani cenu smsky do špatně viditelných písem a koutů stránky. Většina testů je zpoplatněna pomocí sms zprávy, platební karty nebo bankovního převodu - jde jen o pár desetikorun, nic dramatického (funguje to jednoduše a naprosto spolehlivě); cenu se dozvíte hned na první stránce po kliknutí na vybraný test.
    Dopravně psychologického vyšetření se není třeba obávat, zvláště budete-li se řídit vpravo uvedenými doporučeními. Ačkoliv je dopravně psychologické vyšetření poměrně náročné, celková úspěšnost řidičů při tomto vyšetření bývá vysoká. Dopravně psychologickými testy zpravidla úspěšně projde většina řidičů! Vyšetření však nepodceňujte.
    Všem řidičům, kteří mají dle zákona povinnost absolvovat dopravní psychotesty, nabízíme možnost vykonat psychotesty pro řidiče přímo na naší učebně v Praze za asistence naší akreditované dopravní psycholožky, paní PhDr. Pavly Rymešové.


Psychotesty pro vrácení řidičského průkazu

    Pokud se takový případ stane, vysvětlím klientovi, v čem konkrétně neuspěl/a a doporučím mu/jí, na co se zaměřit. Většinou nabídnu nový termín psychotestů. Nové dopravně psychologické vyšetření lze opakovat nejdříve po 3 měsících od data předchozího vyšetření. Posudek z dopravně psychologického vyšetření v kratší době než 3 měsíce není odborem dopravy akceptován, proto by se ze strany řidiče jednalo o zbytečně vynaložené úsilí a peníze (viz. Zákon č. 361/2000Sb, §87c, odst.1).
    Termíny dopravních psychotestů jsou vypisovány individuálně. Pro informace o volných termínech kontaktujte prosím přímo paní PhDr. Pavlu Rymešovou na telefonním čísle 731 167 381.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Chodí nám hodně dotazů týkajících se přijímacích psychologických testů k Policii ČR. Přesné složení testové baterie není známé a ani by to nebylo žádoucí, protože pak by tyto psychotesty ztratily svůj smysl. Aniž bychom o policejních testech vyzradili příliš, lze uvést asi tolik: Určitě se skládají z části zaměřené na osobnost a z části výkonové. Výkonová část bude patrně zahrnovat cosi jako test inteligence (kvalitní IQ testy zdarma a úkoly na trénink k testům inteligence najdete na www.mensa.cz), test pozornosti a testy dalších kognitivních funkcí - např. postřeh, schopnost přesně a rychle reagovat atp. Osobnostní část testů k PČR zahrnuje jednak klasické dotazníky, s jakými se setkáte i na tomto webu (typu OSPAT, PESO nebo ICAP). Takové dotazníky je možné do určité míry obelhat, nicméně mají určité jistící mechanismy - zkoumá se konzistence (podobné odpovědi v týž škálách) a obsaženy jsou i speciální škály na odhalení případné stylizace. Tyto testy budou nejspíš doplněny dalšími psy
    Nezapomínejte také na to, že krátce před testem je dobré se najíst, ale ne tak, aby vás to příliš utlumilo. Najezte se tak, abyste vydrželi hodinu až dvě bez jídla. ideální je posílit se kvalitní čokoládou. Pozor však na to, že čokoláda je jedním z možných spouštěčů bolesti hlavy. Pokud se tedy na ní necítíte, raději jí nejezte. Nedoporučujeme také přílišnou konzumaci kofeinu v podobě kávy či energetických nápojů. Pokud na kofein nejste zvyklý, může vás to docela rozhodit. V opačném případě je energetický nápoj před testem docela dobrá forma mozkového dopingu. Na test si přineste láhev s pitím, nebo se alespoň před testem dost napijte. Není nic horšího, než když jste dehydrovaní. Určitě jako správní řidiči víte, že abyste si udrželi pozornost při řízení, musíte dost pít.


Profesní průkaz za výhodných podmínek

    Psychotesty testují schopnosti vašeho mozku. Je tedy dobré ho před testy připravit nejen hraním her, ale i lepší výživou. Možností jak si „vytunit“ mozek je dnes dost, takže jen okrajově. Zařaďte do svého jídelníčku rybí olej/ryby, vitamíny (především B, magnézium, E, D), L-karnitin, ořechy (zejména vlašské), luštěniny, živé jogurty (zdravá střeva = lepší psychická výkonnost).
    Psychotesty pro řidiče nejsou žádné inteligenční testy a ani testy znalostí. Jsou to především testy pozornosti a postřehu. A na ty se doma můžete připravit, jelikož obojí se dá natrénovat. Přitom na tom není nic složitého. Stačí doma hrát počítačové hry. Doslova a do písmene. Chcete-li si natrénovat pozornost, zahrajte si nějakou závodní hru. Ideálně třeba takový Need For Speed je pro trénování pozornosti velmi vhodný, protože je to velmi rychlá hra vyžadující vysokou koncentraci. Na postřeh zase doporučujeme hrát nějaké střílecí hry. GTA, Call Of Duty a jim podobné hry vyžadují postřeh, jinak vás někdo zastřelí. Koncentraci si s nimi také natrénujete, ale ne tolik, jako u závodních her.
    Především psychicky labilní jedinci, nemocní lidé a pak staří lidé. Výkonnost s věkem klesá a tak je-li vám více jak 50 let, určitě musíte trénovat mnohem více než nějaký dvacetiletý junák. Nemocní a nachlazení lidé by na psychotesty neměli vůbec chodit, protože mají zhoršený postřeh a pozornost.


Psychotesty pro řidiče a jejich průběh

    Hned z kraje je potřeba uvést, že žádné konkrétní informace k psychotestům v tomto článku nenajdete. Testy se mění a jsou drženy v tajnosti, aby se na ně nikdo nemohl připravit. Nicméně to neznamená, že nelze nic dělat.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00