Jak na věc


programy pražských kin dnes

Vyberte si balíček software, který vyhovuje Vaší činnosti

    Na konci parku na ostrově Kampa stojí vila, která byla po dlouhá léta uzavřená. Nyní dostala novou šanci a otevírá všem své dveře. Jaký je příběh tohoto domu? K čemu sloužil?  A kdo v něm žil? Studenti se dozvědí, jak se v průběhu staletí měnilo využití budovy, kdo všechno ve vile žil a tvořil a co jí způsobila rozvodněná Vltava. Příběh vily a jejích obyvatel provede studenty architekturou
    Interaktivní zpravodajský pořad ČT24. Hlavní události dne, podstatná témata a jejich aktéři odpovídající na otázky diváků živě v Hyde Parku. Dnes na téma "Hokejová extraliga bez sestupu?" s šéfredaktorem redakce sportu ČT Michalem Dusíkem.
    Plánujete-li návštěvu vily s přáteli, máme pro Vás připravenu širokou škálu zábavných a interaktivních akcí, prohlídek i tvořivých dílen. Všechny aktivity rádi upravíme na míru právě pro Vaši skupinu.
    V rámci komentované prohlídky navštívíte muzeum s odborným výkladem lektora Werichovy vily. S žáky si nejprve prohlédnete stálou expozici, společně si budete srozumitelnou a zábavnou formou povídat o historii Werichovy vily, obyvatelích, kteří v ní během staletí žili, i vystavených exponátech. Komentář je vždy přizpůsoben dané věkové kategorii a podněcuje tak v žácích fantazii a kreativitu, zároveň umožňuje věnovat se ve specifickém prostředí tématům, na která ve školních osnovách nezbývá dostatek času.


Vůně albánské kuchyně s Miroslavem Donutilem (1/7)

    Chcete si v létě dopřát chvilku pro sebe a zároveň se nebát o zábavu vašich dětí? Přihlaste děti do speciálního letního programu – příměstského tábora! Zkušení lektoři Musea Kampa se postarají Vašim dětem o nabitý program po dva červencové týdny vždy od 08:00 do 16:00.
    Co je to storytelling? Specifická divadelní disciplína, která využívá mnoha druhů cvičení, her a především představivosti vypravěčů, kteří jsou zároveň autory a interprety příběhu.
    Pachatel svou oběť rozřezal a roznosil po popelnicích. Kriminální seriál. Hrají: B. Polívka, O. Vetchý, P. Stach, F. Blažek, M. Vladyka, M. Hanuš, P. Hřebíčková, S. Remundová, J. Konvalinka a další. Scénář J. Mareš a J. Malinda. Kamera R. Řeřicha. Režie D. Wlodarczyk
    Dokumentární představení s pamětníky – neherci je třetím dílem série o významných epochách české historie. Pokouší se na dějiny dívat očima těch, kdo je žili, a probudit zájem mladých lidí o historii. Je určeno mladým divákům, žákům II.stupně a studentům středních škol, ale také jejich rodinám.


Výukové programy pro 2. stupeň ZŠ

    Proč je Golem ve Werichově vile uložený ve sklepě? A jak to, že se nehýbe? Z čeho je vytvořen? A kdo to vlastně vůbec ten Golem je? Program je malým detektivním příběhem, během něhož se děti z mateřských škol a 1. stupně ZŠ seznámí s nejoblíbenější pražskou legendou. Budou ve vile shánět čtyři živly na oživení Golema, poradí se s rabi Löwem, zazpívají Werichovu písničku a vyrobí si vlastní šém.
    Garantujeme malé skupinky do max. počtu 14 dětí, individuální přístup, kulturní rozvoj Vašich dětí v krásném prostředí Werichovy vily a Sovových mlýnů a spoustu zábavy.
    Rodina přetrvá věčně. Americký seriál, vyznamenaný Zlatým glóbem i Cenou Emmy (2016). Hrají: M. Ventimiglia, M. Mooreová, S. K. Brown, Ch. Metzová, J. Hartley, S. Kelechi Watsonová, Ch. Sullivan a další. Režie Ken Olin (V anglickém znění s titulky)
    Pojďte s námi cestovat časem tam a zpátky. Je něco, co nás na současném světě štve, trápí, či dokonce straší? A dá se s tím něco dělat? Jak mohou dění ve světě ovlivňovat významní představitelé kulturní a intelektuální společnosti? Jak se vlastně dělá satira?
    „Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli.“ Jan Werich.


Výukové programy pro 1. stupeň ZŠ

    Daně z nemovitostí 3.2.0.1 -Doplněna nová vyhláška průměrných cen katastrálních území platná pro rok 2020 č. 318/2019 Sb., přechod na Firebird 3 (13.12.2019)
    Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie
    Společně s lektorem si studenti prohlédnou celou Werichovu vilu od sklepení až po půdu. Výklad se bude věnovat slavným obyvatelům, kteří v průběhu staletí vilu obývali. V improvizované divadelní šatně si studenti připomenou fenomén Osvobozeného divadla a dílo Jana Wericha. Chybět nebude ani mystická postava pražského Golema.
    Hoši, děti, slečny, páni a dámy, pojďte se vozit s námi! Každý hoch má to svý děvče a to se ho drží jako kleště a volá miláčku, pojď mě svézt na tom kolotoči ještě! (2011). Režie L. Gargulák
    Výjimeční lidé žijí všude kolem nás, jen si jich někdy ani nevšimneme. Tři zajímavé osudy, tři netradiční záliby a tři pozoruhodné osobnosti představuje Pavel Nový (2010). Režie J. Procházka


doprovodné programy pro veřejnost

    Na konci parku na ostrově Kampa stojí vila, která byla po dlouhá léta uzavřená. Nyní dostala novou šanci a otevírá všem své dveře. Jaký je příběh tohoto domu? K čemu sloužil?  A kdo v něm žil? Žáci se dozvědí, jak se v průběhu staletí měnilo využití budovy, kdo všechno ve vile žil a tvořil a co jí způsobila rozvodněná Vltava. Příběh vily a jejích obyvatel provede děti architekturou budovy a historií ostrova Kampa.
    Loutková pohádka na motivy starých židovských pověstí, zejména pak legendy o Golemovi. Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na Pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe, proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny – Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí. Slovo golem znamená v hebrejštině neúplný, nedokonalý. Stejně je v židovských legendách pojímána i tato oživená bytost, která neměla vlastní myšlenky ani vlastní vůli, jen doslovně plnila příkazy svého pána.


Poptávka/Rezervace výukové programy

    V rámci komentované prohlídky navštívíte muzeum s odborným výkladem lektora Werichovy vily. S žáky si nejprve prohlédnete stálou expozici, srozumitelnou a zábavnou formou se seznámíte se slavnými a významnými obyvateli vily, ale také s historií stavby samotné. Zjistíte, jak se z koželužny stalo sídlo Josefa Dobrovského, kdy se sem nastěhoval Jan Werich a jaké básně vznikly za přízemními půlkruhovými okny, kde žil básník Vladimír Holan. Komentář je vždy přizpůsoben dané věkové kategorii a podněcuje tak v žácích fantazii a kreativitu, zároveň umožňuje věnovat se ve specifickém prostředí tématům, na která ve školních osnovách nezbývá dostatek času.
    Inscenace laskavým a humorným způsobem upozorňuje na mechanismy, které se v dějinách opakují. A klade si za cíl, aby se vzpomínky na absurdity všedního dne rozpjaté mezi soukromým životem a oficiální ideologií dostaly k dalším generacím.
    Charismatický vyšetřovatel na stopě vraha vlivného policejního šéfa. Švédský koprodukční seriálový thriller (2017). Hrají: O. Rapace, A. Opheim, S. Roney, W. Lidén, K. Mustonen a další. Režie Amir Chamdin
    Řekneme si o složitosti doby, ve které se Werich s Voskovcem a Ježkem ocitli. Budeme hledat paralely s dneškem a vysvětlíme si, jak se podoba tzv. angažovaného umění proměnila. Vše vyzkoušíme na vlastní kůži a hlavně “na jevišti” pomocí hereckých technik a cvičení.


AG info, programy pro zemědělství

    Děti se vydají do světa pohádek – nahlédnou do všech koutů Werichovy vily a její zahrady, kde se skrývají všemožné pohádkové postavy a hrdinové Fimfára Jana Wericha! Kdo střeží řeku Čertovku, je to zlomyslný čert, nebo potměšilý vodník? A opadává místní platan stejně jako dub sedláka Čupery? Jak dlouho by trvalo lakomé Barce, než by se ze svých rodných Dejvic dostala na Kampu? To vše a mnohem více na hravém pohádkovém workshopu ve Werichově vile!
    Werichova vila nabízí širokou škálu akcí, prohlídek i tvořivých dílen. Jsou určeny pro všechny, kdo se zajímají o umění – pro dospělé, pro studenty a pro rodiny s dětmi.
    O tom, že divadelní hru nedělá jen její obsah a herci, ale také scéna a kostýmy, přesvědčí žáky a studenty workshop ve Werichově vile. Na konkrétní hře z repertoáru Osvobozeného divadla si děti vyzkouší skloubit dramatický obsah s její výtvarnou podobou, budou tak mít šanci zcela popustit uzdu své fantazie a přesadit hru třeba do současnosti.


Způsob úhrady (vstupné + program)

    Vladimír Holan napsal svou slavnou Noc s Hamletem jako poctu Williamu Shakespearovi. A nyní mají studenti možnost seznámit se s dílem významného českého básníka přímo v domě, ve kterém dlouhá léta žil a tvořil. Je platan před okny vily v parku platanem z básně? Holanova tvorba ovlivnila a ovlivňuje mnoho dalších umělců i z jiných oborů. I proto workshop propojí umělecké žánry a provede studenty přes meditativní lyriku až k silným expresím Holanova jazyka. Budeme hledat významy a témata, kterými se básník zabýval v autentickém prostředí Werichovy vily, které bychom ostatně místo Werichova mohli stejně tak říkat Holanova.
    Inscenace Fialky a mejdlíčka probouzí v dětech otázky, na které učebnice nestačí, proto po každém představení probíhá krátká debata s pamětníky-protagonisty.
    Jiří Macháček a Ivan Trojan v černé komedii o věčném smolaři (2003). Dále hrají: M. Taclík, K. Pollertová-Trojanová, J. Tříska, T. Vilhelmová, D. Matásek, V. Dlouhý a další. Scénář J. Macháček a D. Ondříček. Kamera R. Řeřicha. Režie D. Ondříček
    Zelená nafta 15.1.0.0 -  Import tankování z čerpací stanice TATSUNO EUROPE, doplněny hromadné změny položek ve spotřebě, úpravy sestav, číselníků z Agronoma, atd.   (4.12.2019)
    Renomovaná skupina Jananas kombinuje ve svých textech humor s hořkou ironií. Jejich písně v základu pracují s akustickými nástroji, ale zahrnují i výlety do mnoha soudobých moderních žánrů (2017)


Buster Keaton – génius, kterého zničil Hollywood

    16 písní geniálního skladatele Jaroslava Ježka ve vícehlasém nastudování, nelehký osud a přátelství s V+W, osobitý nadhled a humor. Představení svérázným, místy až dokumentárním způsobem přibližuje trojici velkých osobností české kultury, které si zaslouží trvalou pozornost všech generací.
    V doprovodu krásných Ezopových bajek a písniček pánů Voskovce a Wericha se Vaši žáci nejen pobaví, ale také poučí… Děti samotné se stávají spolutvůrci divadelního představení.
    Studenti získají širší povědomí o životě a díle Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Jaroslava Ježka. Vyzkouší si na vlastní kůži jevištní práci a zjistí, že divadlo je týmová záležitost. Seznámí se s fenoménem Osvobozeného divadla a jeho rolí coby sdělovacího prostředku ve své době. Zároveň nahlédnou do mezidobí od první republiky do počátků druhé světové války a uvědomí si, že to nebyla doba zdaleka jednoduchá. Že lidé jako Jan Werich a Jiří Voskovec (a nejen oni) museli učinit nejedno náročné rozhodnutí.
    Je cosi shnilého v království dánském. Filmová adaptace slavné Shakespearovy hry s Melem Gibsonem v titulní roli. Britský koprodukční film, nominovaný na dva Oscary (1990). Dále hrají: G. Closeová, A. Bates, H. Bonham Carterová, I. Holm, P. Scofield a další. Režie Franco Zeffirelli


Zobrazit ve vyhledávání navigaci

    Tyto programy pro Vás můžeme individuálně připravit v termínu a čase, který si vyberete a který bude v souladu s dalšími programy realizovanými ve vile. Doporučujeme rezervaci min. s týdenním předstihem. Pro více informací nás kontaktujte na na e-mailu rezervace@werichovavila.cz
    Šedesátá léta byla takřka po celém světě obdobím revolty a touhy po změně. Především mladí lidé byli připraveni tvořit nový svět, který neměl mít se světem jejich rodičů nic společného. V Československu tato vlna přinesla snahu o obrodu socialismu a zrušení totalitní nadvlády komunistické strany. Naši tři protagonisté prožívali toto období jako studenti. Nasávali plnými doušky čerstvou atmosféru a formulovali své postoje k životu. Jak do jejich osudů zasáhlo násilné ukončení Pražského jara? Podle čeho se rozhodovali v kritických momentech? Emigrovali, nebo zůstali?
    Na konci parku na ostrově Kampa stojí vila, která byla po dlouhá léta uzavřená. Nyní dostala novou šanci a otevírá všem své dveře. Jaký je příběh tohoto domu? K čemu sloužil?  A kdo v něm žil? Studenti se dozvědí, jak se v průběhu staletí měnilo využití budovy, kdo všechno ve vile žil a tvořil a co jí způsobila rozvodněná Vltava. Příběh vily a jejích obyvatel provede studenty architekturou budovy a historií ostrova Kampa.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00