Jak na věc


prodej kaktusů a sukulentů

Semena katusů, suchomilné rostliny

    Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...
    Při vyplňování údajů pro registraci a při objednávání věnujte prosím zvýšenou pozornost správnosti uvedených údajů - kontrolujte překlepy! V poslední době se množí zejména chyby v e-mailových adresách a PSČ u doručovacích adres. V důsledku svou chybou způsobíte největší potíže sami sobě - zásilka se může zpozdit a nemohou Vám být doručovány informační ani potvrzovací e-maily. Děkujeme za Vaši spolupráci.
     Srdečně Vás všechny zvu na tradiční výstavu kaktusů roudnického klubu katusářů, která se koná od 7. do 15. června. 2008. Expozice bude umístněna ve skleníku státního zámku LIBOCHOVICE. Součástí výstavy je oblíbené kolo štěstí, prodej přebytků a poradenská služba. Otevřeno denně, v uvedeném termínu od 10 - 17 hodin. Vstupné: dospělí 20Kč, důchodci 10Kč, děti 5Kč, prodám, na prodej,Výstava kaktusů a sukulentů, prodám, na prodej


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

    Kaktusovité (Cactaceae): Spadají do čeledi sukulentních a xerofytních rostlin původem ze Severní a Jižní Ameriky. Tyto rostliny snášejí velmi dobře vysoké teploty a také teplotní výkyvy. Rostliny mají zdužnatělé nadzemní orgány, které jsou uzpůsobeny k zadržování vody, jež pak slouží jako zásoba pro období sucha. Lidským přičiněním se kaktusy rozšířily také do Středomoří, Afriky a Asie. Uvést jeden popis, který by charakterizoval obecně kaktusy nelze, neboť se jedná o velmi rozmanitou čeleď. Přibližné velikosti, které se u kaktusů uvádějí: průměrná velikost je 8-15 cm, nejmenší měří v dospělosti cca 5 cm, největší až 15 m. Typické kaktusy známe s postranními zakrnělými větvičkami (areoly), do nichž ústí cévy a rostlinné dělivé pletivo (meristémy). Právě z těchto postranních větviček vyrůstají květy, stonky, nebo z nich vyrůstají trny, vata, plst. Některé druhy kaktusů se vyznačují tím, že v průběhu svého vývoje ztratily trny.
     Agave horrida je sukulentní rostlina, která je původem z Mexika. Může dorůstat do výšky až 30 cm. Má velké tmavě zelené listy s šedými trny, které jsou na okrajích listů.
    Pěstování kaktusů: Kaktusy doma pěstujeme za oknem, kam hodně svítí slunce. Na jaře je zaléváme maximálně 1-2x do týdne a to pouze pokud je teplota vyšší než 18 °C a substrát je suchý. V létě zaléváme, až když se substrát vysuší. V období veder navíc nedodáváme kaktusům vláhu cca 14 dní. Klidně si můžeme odjet na dovolenou, kaktusy to bez nás přežijí. Jen ty malé můžeme dát trochu do stínu. Na podzim začneme snižovat zálivku a chystáme je na přezimování. V zimě se kaktusy nezalévají vůbec. Optimální teplota je 8-12 °C. Pokud je teplota vyšší a ještě kaktusy zaléváme, tak nám ve vegetačním období nepokvetou a navíc u nich dojde k růstovým deformacím. Na zimu je ideální chladno, světlé stanoviště a nezalévat. 

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00