Jak na věc


prožití vánočních svátků

Prožití vánočních svátků na základně KAIA

    Zapálené svíce na adventním věnci vojákům odměřovaly čas do Vánoc. Štědrý den začal v poklidném svátečním tempu. V odpoledních hodinách se sešla většina českých vojáků působících v Kábulu ke svátečnímu „štědroodpolednímu čaji“, při němž velitel 6. Úkolového uskupení AČR ISAF plukovník gšt. Jaroslav Trakal poděkoval všem za práci a popřál klidné a pohodové prožití svátků. Následovalo krátké slovo kaplana kapitána Romana Lukáše. Poté vojáci ochutnávali tradiční cukroví u připraveného stolu.
    Vánoce v netradičním pojetí. Tímto způsobem lze charakterizovat prožití vánočních svátků příslušníků AČR působících v zahraniční operaci ISAF na území Afghánistánu. Oslavy svátků se odvíjely dle uvážení a možnosti každé jednotky, které jsou rozmístěny na několika základnách v operačním prostoru.
    14.9.2018 • 9. září se na 40 českých vojáků účastnilo závodu Vilnius Maraton 2018 spolu s ostatními příslušníky praporu eFP Litva. Češi startovali v maratonu, půlmaratonu i v závodě na 10 kilometrů. Celé akce se zúčastnilo přes 5000 závodníků.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00