Jak na věc


prezidentský volební období

TZ - Unikátní jízda "Prezidentského vlaku"

    Veřejnosti jsou určeny prohlídky během pobytu vlaku na nádražích. (Orientační otevírací doba vlaku je 10 až 18 hodin.) Přesuny vlaku mezi jednotlivými zastávkami jsou neveřejné, a na jízdy proto není možné zakoupit jízdenky.
    Pro velký zájem veřejnosti je prodloužen termín prezentace „Prezidentského vlaku 2018“ do 22. září. Do poloviny prázdnin si vlak přišlo prohlédnout 35 852 osob.
    V létě 2018 vyráží na svou neopakovatelnou jízdu po České a Slovenské republice speciální „Prezidentský vlak", který Národní technické muzeum připravilo ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami a se Železnicemi Slovenské republiky. Vlak je složen z železničních vozů, které v různých etapách sloužily československým prezidentům. Zprovozněním historického „Prezidentského vlaku“ se Národní technické muzeum a České dráhy připojují k oslavám 100. výročí založení Československé republiky.


29.6. - 22.9. 2018 - Prezentace Prezidentského vlaku budou pro velký zájem prodlouženy

    Národní technické muzeum, České dráhy a Železnice Slovenské republiky připravily ke 100. výročí vzniku československého státu jízdu speciálního historického „Prezidentského vlaku“. K této neobvyklé oslavě výročí vedla skutečnost, že jak ve sbírce NTM, tak i ve vozovém parku Českých drah je v současnosti dochováno celkem pět železničních salónních vozů, které v různých etapách sloužily československým prezidentům pro jejich jízdy po republice i do zahraničí. Z této pětice salónních vozů jsou tři provozuschopné.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00