Jak na věc


prazelenina

Artyčok Green Globe Cynara cardunculus 10 ks semen

    Ceněná po celé Itálii pro svou jedinečnou chuť. Borettana je nádherně stará italská odrůda cibule cipollini , která doslova znamená v italštině malá cibule. Jsou tvarována jako knoflík s výrazným zploštělým, talířovitým tvarem. Borettana cibule jsou italským sportovním autem mezi cibulemi. Sladké, elegantní a stylové, s nádhernou chutí. Balení obsahuje 10ks semen.
    Originální odrůda lilku s bílofialovými pruhy. Podlouhá zelenina dorůstající délky 18ti cm. Výborně se hodí ke grilování či zapékaní a pro svou chuť je velmi oblíben i u dětí.
    Prazelenina (heirloom plants) znamená, že si ze semen můžete vypěstovat geneticky neupravenou zeleninu v takové podobě, v jaké kdysi bývala původně rozšířená. Je známo, že se zeleniny neustále kultivují a vědci se snaží přijít jednou s červenou podruhé s modrou bramborou, nebo se pokoušejí u různých plodů docílit genetickými úpravami změny tvaru, objemu atd.
    Cílem šlechtění rostlin jsou: zvýšení odolnosti, zvýšení výnosu, vylepšení vlastností pro pěstování, zajištění rychlejšího a účinnějšího rozmnožování a vytvoření nových vlastností, především pomocí genetických úprav. Pokud ale chcete vědět, jak zelenina vypadala původně, bez jakéhokoliv šlechtění, jsou zde právě proto semínka prazeleniny - původních nešlechtěných druhů. 


Lilek Listada de Gandia (Solanum melogena ) cca 15 semen

    Jedná se velmi starý kultivar, který byl zaveden do USA z Itálie v roce 1840. Řepa je typická tím, že zachovává značení na tzv. býčí oko. Má ráda slunce a je velmi chutnou, vzhlednou netradiční zeleninou.
    Novinka na našem trhu. Jedná se o nejhezší a nejchutnější odrůdu melounu, která se doposud objevila na našem trhu. Sklízejte originalitu a jedinečnou chuť, kterou si zamilujete a tak se stane nepostradatelnou plodinou na vaší zahrádce.
    Původně zdokonalený artyčok. Artyčok je teplomilná trvalka. Sází se na jaře ve sponu 75 x 100 cm. V počátcích růstu je potřeba vydatná zálivka. Sklizeň probíhá od června do srpna. Nedozrálé květní úbory - poupata - se odřezávají spolu se špičkou stonků, když jsou ještě zelené a před rozkvětem a používáme je jako zeleninu.
    Jak chutná nešlechtěná zelenina? - dnes si představíme netradiční a staletí nešlechtěné odrůdy zeleninym tak jak si je pamatují naši předci. Čtěte více...
    Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...


Semena a osivo netradiční zeleniny, původní nešlechtěné druhy zeleniny

    Jedinečná zlatavá odrůda menšího melounu původního kultivaru. Novinka v našem obchodu pro všechny milovníky netradičních odrůd. Krátká vegetační doba je jeho velkou předností.
    Patří mezi nejpopulárnější odrůdy v Itálii. Jedná se o červenou cibuli osvěžující jemné, chuti a nádherného podlouhlého tvaru. Cibuli lze použít pro přímou konzumaci, pro přípravu jídel, lze bez problému zamrazit či skladovat neupravovanou, kdy velmi dlouho udržuje tvrdou a kompaktní dužinu.Doba mezi vyklíčením a sklizni je 60 -90  dní. Balení obsahuje 10 kusů semen.
    Měsíc a hvědy - fialová odrůda, tak to je přesně ten druh melounu, který chybí na vaší zahrádce. Jedná se o nenáročnou plodinu, která bude nejen pro svou jedinečnost okrasou vaší zahrádky. Tento chutný, temně červený meloun je původním druhem pěstovaným již před mnoha staletími.
    Řepa Golden - zlatá se představila v roce 1828 a tato velmi stará odrůda obstála ve zkoušce času. Malé řepy můžou být použity jako salátové a zralá řepa lze použít do salátů nebo vařená jako zelenina. Je oblíbená hlavně u dětí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00