Jak na věc


praskání kůže na prstech

Cviky na klouby a jednotlivé části těla

    Zajímavý výzkum podstoupil například doktor Donald Unger, a to přímo na sobě. Pokus trval 60 let, kdy si Unger praskal prsty na levé ruce. Pravou ruku oproti tomu nechal být. Po šesti desetiletích trvání experimentu zjistil, že při porovnání obou rukou nenašel žádný rozdíl a v roce 2011 za tento svůj poznatek získal „žertovnou” Nobelovu cenu za medicínu.
    Jak už bylo zmíněno, v kloubu jsou hladké plochy chrupavky oddělené od sebe tenkou vrstvou tzv. synoviální tekutiny. Pokud roztahujeme kloub, v kloubním pouzdru je generovaný podtlak. Podtlak nasává oxid uhličitý a kyslík z membrány kolem kloubní dutiny do tekutiny v dutině. Tyto plyny se tam spojí do velkých bublin, které praskají. Přitom vzniká hlasitý zvuk (praskání). Po krátké době se plyn opět uvolní a proces se může opakovat. Praskání kloubů, které slyšíme, je tedy, jednoduše řečeno, doprovodným jevem vzniku a praskání plynových bublin.
    Kotvičník - semena s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji. Výrobce semen Zahradnictví JIKL.A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.
    V další studii s asi 300 účastníky vědci dospěli k závěru, že lidé, kteří si křupou prsty, mají jen častěji nateklé ruce a jejich stisk není tak silný. Ve vývoji artrózy ale nebyly zjištěny žádné rozdíly. Souvislost křupání prstů s artritidou je tedy prý jen mýtus.


Praskání hlíz

    Lidé žijící ve městech se znečištěným ovzduším nemají tolik vitamínu D jako lidé z venkova. Dým a smog pohlcují totiž ultrafialové paprsky slunce, které jsou zodpovědné za tvorbu vitamínu D v našem těle.
    Má protialergické účinky. Spouští protizánětový mechanismus organismu. Díky svým antibakteriálním účinkům chrání před onemocněním srdce a žaludku. účinkuje jako protinádorová prevence, zpomaluje růst nádoru. Snižuje vysoký krevní tlak. Zlepšuje procesy látkové výměny. Upravuje cyklus spánku a napomáhá termoregulaci. Snižuje pocit bolesti.
    Kloub je pohyblivé spojení dvou nebo vícero kostí, které se uvnitř vazivového pouzdra dotýkají plochami pokrytými chrupavkou. Tloušťka chrupavky se pohybuje od 0,5 do 6 mm, čím je kloub více zatěžovaný, tím je tlustší. Kloubní pouzdro obklopuje styčné plochy kostí, které tvoří kloub. Má dostatečnou vůli, aby neomezovalo fyziologický pohyb v kloubu. Jeho důležitou součástí je synoviální vrstva, která vystýlá celý vnitřek kloubu. Je bohatě cévně i nervově zásobená a má výbornou regenerační schopnost. Je důležitá v tom, že produkuje vazkou tekutinu, která snižuje tření a vyživuje chrupavku.


Jak využít tepovou frekvenci k cvičení

    Dlouhodobé praskání ovšem může způsobit, že se dočasně uvolňují i okolní svaly, proto se doporučuje hlavně pravidelné cvičení, jelikož pohyb podporuje zdraví kloubů. I při pohybu je ale potřeba mít na paměti starou zásadu: používání udržuje, námaha podporuje, přílišná námaha škodí. Kromě toho se doporučuje vyživovat klouby správnou stravou nebo doplňky výživy, aby měly všechny potřebné látky na správné fungování a netrpěly tedy nedostatkem vedoucím k bolestem, poškozením, onemocněním kloubů.
    Dobrý deň, môžem poprosiť o radu. Manželovi na oboch rukách a konrétne na ukazovákoch práska koža. Čo by mu pomohlo a prečo sa mu to robí. Ďakujem krásne Maťa
    Ať už se přikloníte k názoru, že praskání kloubů je neškodné, nebo k názoru, že vede k poškozování kloubů, mějte na paměti, že hlavně praskání kloubů jako zlozvyk do společnosti nepatří. Na mnohé působí rušivě asi jako skřípání nehty přejíždějícími po školní tabuli. Raději se mu tedy vyhýbejme. Tím jistě nic nepokazíme.
    Dobrý den,pomoci mu můžete tak, že mu řeknete, ať se na mne obrátí a hledá sám. Otázka totiž je, jestli vůbec chce. Protože většinou jsme to my, ženy, které zachraňujeme své muže a tlačíme je do něčeho, o co vůbec nestojí. Pak je to ztráta času moje i vaše. Nevyžádané rady nedávám, je to ve prospěch váš i jeho.S láskou vaše Empatia


Které sporty jako ovlivňují klouby

    Názory na praskání kloubů a jejich důsledky jsou různé. Jedna skupina tvrdí, že je neškodné, jiní jsou přesvědčeni, že vede k artritidě nebo osteoartróze a způsobuje třes rukou, další jsou zastánci názoru, že přináší uvolnění.
    Stejně tak výsledky Německé ortopedické společnosti a ortopedické chirurgie (orig. Deutsche Gesellschaft für Orthopädie und Orthopädische Chirurgie) ukazují, že by praskání nemělo mít žádné negativní následky. U některých lidí jsou klouby geneticky jednoduše volnější než u jiných a poté i „lépe” praskají.
    Podle výzkumu, který se konal pod vedením profesora radiologie z Kalifornské univerzity, zvuk prasknutí vzniká vytvořením bubliny (tedy ne přímo jejím prasknutím), což se zjistilo díky viditelnému záblesku na ultrazvuku, který se objevuje při praskání v kloubech. Interval mezi zvukem prasknutí, který slyšíme, a zábleskem, který je vidět na ultrazvuku, je 10 milisekund. Také výzkum, který se konal pod vedením Grega Kawchuka, profesora z Albertské univerzity v Edmontonu, potvrdil, že praskání vniká tehdy, když se formuje plynová bublina.


Co může za křupání a praskání kloubů

    Praskání kůže znamená, že je kůže příliš tvrdá, pevná a nepružná, takže je to problém jater. Přečtěte si další diagnostické znaky oslabených jater, a pokud se v něčem najdete, tak je třeba udělat si jaterní kůru. Nevím, zda váš muž užívá nějaké léky a na co, protože praskání kůže je často způsobeno přetížením jater z překyselení kvůli chemii, pak je třeba odkyselit Liquid Chlorophylem (ten působí hojivě i na venkovní použití, tj. na obklady). Potřebovala bych na přesné doporučení víc informací o zdravotním stavu. S láskou vaše Empatia
    Křupání a praskání kloubů se vyskytuje u některých jednotlivců bez přičinění, jiní si zase křupou hlavně prsty na rukách sami, přičemž je možné považovat to za zlozvyk. Tento nepříjemný zvuk umí hlavně lidem nacházejícím se v blízkosti takových osob lézt pořádně na nervy. Co může za křupání a praskání kloubů?
    Praskliny jsou někdy vstupními branami pro mikroorganismy, které způsobují druhotné hniloby. Praskání lze předejít rovnoměrnou závlahou a nepřehnojování dusíkem. Jednotlivé odrůdy jsou vůči praskání hlíz různě citlivé.


Líbil se Vám tento článek? Podělte se o něj!

    Na hlízách se vytvářejí různě dlouhé a hluboké trhliny. Stěny prasklin většinou zarůstají korkovitou vrstvou hojivého pletiva. Základní příčinou je rychlý růst po období zpomaleného růstu. K tomuto jevu dochází především díky nerovnoměrnému zásobování rostlin vodou (vysoké srážky nebo závlaha po období sucha). Příčinou může být i přehnojení dusíkem, fyziologické přezrání (opožděná sklizeň) nebo příliš řídký spon rostlin. Praskliny mohou vznikat i po sklizni hlíz, především jako následek skladování ve vysokých vrstvách nebo po pádu hlíz z výšky. Praskliny jsou někdy vstupními branami pro mikroorganismy, které způsobují druhotné hniloby. Praskání lze předejít rovnoměrnou závlahou a nepřehnojování dusíkem. Jednotlivé odrůdy jsou vůči praskání hlíz různě citlivé.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00