Jak na věc


praha 14, volební výsledky v obcích 2018

Botanická zahrada UK na Slupi zve na exotické papoušky

    19. srpna Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem.
    22. srpna Hlavní město Praha nechalo prostřednictvím magistrátního odboru ochrany prostředí za 2,8 milionu korun opravit zanedbanou část zahrady Květnice.
    21. srpna Celkem 30 občanských spolků a společenských organizací sdružujících bývalé politické vězně vyjádřilo prostřednictvím Srpnové deklarace podporu založení Muzea paměti XX. století v Praze.


Co musíte vidět ve městě s neopakovatelnou atmosférou

    Oslavy sto let od založení samostatného Československa bude doprovázet premiéra nové inscenace opery Bedřicha Smetany Libuše v Národním divadle. Pražský hrad, tradiční sídlo našich panovníků, nabízí výstavní projekt Založeno 1918, který se skládá z několika samostatných výstav; projít se můžete třeba Labyrintem dějin českých zemí v Císařské konírně, navštívit výstavu Doteky státnosti, zaměřenou na historii státních symbolů v Jízdárně Pražského hradu anebo výstavu věnovanou Hradní stráži. Novou podobu dostane také expozice poválečného umění 1939–1989, kterou ve Veletržním paláci představí Národní galerie, do Valdštejnské zahrady přijďte na výstavu Československo v proměnách Evropy 20. století. Národní muzeum ke 100. výročí založení společného státu připravilo Česko-slovenskou výstavu, kde si prohlédnete originál Mnichovské dohody, na Den otevřených dveří zve Senát a sto let od založení oslaví také Národní zemědělské muzeum.
    12. srpna Upozorňujeme na noční uzavírky Bubenečského tunelu z důvodu mytí, pravidelné údržby a kontroly technologie tunelu v níže uvedených termínech.
    Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se Královskou cestou, tedy trasou, po níž se kdysi ubíraly korunovační průvody českých králů a královen ke korunovaci do katedrály sv. Víta. Vaším průvodcem může být třeba Jeho Veličenstvo král český a císař římský Karel IV., s jehož jménem se setkáte u řady pražských chrámů a památných míst. Možná se narodil v domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, který využívá jako výstavní prostor Galerie hlavního města Prahy. Odtud to máte jen pár kroků ke Staroměstské radnici se slavným orlojem, anebo na opačnou stranu Celetnou ulicí k Prašné bráně a Obecnímu domu, kde Královská cesta začíná.


Co byste měli znát z pražské historie

    Nenechte si ujít prohlídku Pražského hradu, sídla českých knížat a králů. Rozsáhlý komplex paláců, kostelů, nádvoří a uliček všech slohových období v čele s gotickou katedrálou sv. Víta je společně s historickým jádrem města zapsán mezi památkami UNESCO.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00