Jak na věc


průkaz energetické náročnosti praha

Odborné posudky SFŽP, energetické audity OPŽP

    Atlas reality úspěšně působí na trhu Pražských nemovitostí více než 17 let a vybudoval si za toto období solidní sumu zkušeností. Cílíme na klienta, kterému nabízíme kvalitní služby při zprostředkování prodeje a pronájmu bytů, domů, vil a pozemků a nebytových prostor. Jsme odhodlání pomáhat našim klientům najít požadované nemovitosti a poskytnou jim komfortní služby v češtině angličtině, holandštině a francouzštině.
    Pro vypracování průkazu energetické náročnosti jsou v ideálním případě zapotřebí následující podklady: identifikační údaje, projekt stavební části + projekt profesí (UT, ELE, ZTI, VZT)
    Pokud prodáváte byt a SVJ vám průkaz po písemném zažádání nepředá a doložíte za 3 roky účty za energie. Pokud pronajímáte byt, tak do 1.1.2016 nic nepotřebujete. Pokud bydlíte v rodinném domě a nehodláte ho prodávat ani pronajímat, buďte v klidu. Požadavky na energetickou náročnost budovy nemusí být splněny u budov do 50m2, u budov, které jsou kulturní památkou u budov navrhovaných a obvykle užívaných jako místa bohoslužeb a pro náboženské účely, u staveb pro rodinnou rekreaci, dílenské, výrobní a zemědělské budovy.
    Zajišťujeme funkci externího energetického managera pro města, obce a firmy. Pro bližší informace nás kontaktujte na info@energetickaagentura.eu nebo 731502060.


CO MÁM DĚLAT KDYŽ POTŘEBUJI PRODAT NEBO PRONAJMOUT BYT?

    Možná vás bude zajímat na základě jakých podkladů se bude průkaz pracovávat. Pro energetického specialistu, který bude průkaz zpracovávat, je důležité mít k dispozici stavební dokumentaci dané budovy. Průkaz může být zpracován i bez stavební dokumentace není-li k dispozici, nicméně lze předpokládat, že cena za takto zpracovaný průkaz bude vyšší.
    Energetická auditorská kancelář - Energy Saving byla založena v roce 2000, kdy zakladatel - energetický auditor Jiří Tomek - získal oprávnění provádět energetické audity budov a průmyslových objektů dle zákona 406/2000 Sb. a byl zapsán do seznamu energetických auditorů Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Postupem doby se v souvislosti se změnami legislativy a požadavky klientů začala auditorská kancelář rozvíjet až do současné podoby, kdy přibyl nový auditor Ing. Dana Nagyová - oprávnění v seznamu energetických auditorů Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Dana Nagyová je členem Asociace energetických specialistů.
    Pozor! Je tu novela vyhlášky č. 78/2013 Sb. o energetické náročnosti budov platná od 1.12.2015. Lze předpokládat skokové zvýšení cen především u stávajících domů více zde


Kotlíkové dotace - Pardubický kraj

    Průkaz energetické náročnosti budovy je dokument, který komplexně hodnotí spotřebu energií v budově. Součástí hodnocení jsou energie potřebné k topení, ohřevu teplé užitkové vody, větrání, chlazení, klimatizaci či osvětlení. Budova je ohodnocena známkou A až G podobně jako je tomu u domácích spotřebičů. Písmeno A znamená energeticky nejšetrnější budovu, zatímco G nejméně šetrnou.
    V každém případě je potřeba průkaz energetické náročnosti pro novostavby, kde je součástí dokumentace pro stavební povolení. Od 1.1.2013 se zavádí povinnost zajistit vypracování průkazu energetické náročnosti budovy při prodeji nebo pronájmu budovy a ten předložit před uzavřením smluv. Při pronájmu ucelené části budovy (např. bytu) až od 1.1.2016.


CO JE TO ENERGETICKÝ PRŮKAZ NEBO TAKÉ ENERGETICKÝ ŠTÍTEK BUDOVY?

    Každý začátek nového roku s sebou přináší změny, na které si musíme zvyknout. Poslanci a vláda nám ani nic jiného na výběr nedávají. I tento rok není vyjímkou. Už od loňského roku se pojem Průkaz energetické náročnosti (PENB) stal často zmiňovaným pojmem v souvislosti s domy a byty v tisku a médiích. Pro letošní rok 2015 se povinnost zajistit energetický průkaz rozšiřuje více než tomu bylo vloni. Pokud chcete prodat nebo pronajmou budovu nebo její část musíte uvést energetickou náročnost, která je určena v průkazu. Tento údaj nesmí od 1. ledna 2015 chybět ani na informačních a reklamních materiálech, například v inzerci, na letácích apod. Zpracování průkazu musí zajistit i stavebník, vlastník budovy nebo SVJ, a to jak u bytových domů, tak i u administrativních budov. Určující je v těchto případech celkový energetická vztažná plocha, která je větší než 1500 m2.
    Písemnou formou sdělit tuto skutečnost vlastníkovi BUDOVY (např. SVJ) Pokud vlastníkovi BYTOVÉ JEDNOTKY nebyl na písemné vyžádání předán průkaz od majitele BUDOVY, může jej nahradit vlastník jednotky vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky. Nicméně majitel budovy tím není zbaven odpovědnosti za zajištění průkazu energetické náročnosti budovy. Pozor, při prodeji bytové jednotky platí od 1.1.2013, při pronájmu bytové jednotky až od 1.1.2016.
    Potřebujete průkaz energetické náročnosti budovy někdy zmiňovaný také jako energetický štítek nebo energetický průkaz? Vyhotovím PENB do týdne od předání podkladů, u stávajících budov do 2 týdnů od návštěvy posuzovaného objektu. Kratší termíny lze domluvit, nebojte se zeptat. Ceny od 3500,- Kč


Konec přijímaní žádostí v 2.kole KD

    Povinnost umístit grafickou podobu průkazu (často označovaný jako štítek) mají jen veřejné budovy, nicméně při prodeji budovy nebo ucelené části je nutné uvedení ukazatelů energetické náročnosti spolu s inzerátem.
    Od roku 2009 jsem energetický specialista – Oprávnění MPO zpracovávat průkazy energetické náročnosti budov - zapsaný v seznamu energetických specialistů. Od roku 2013-2016 členem AES (asociace energetických specialistů). V roce 2015 a 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky a absolvoval průběžné vzdělávání.
    "Energetický štítek" je obecně používaný hovorový výraz pro průkaz energetické náročnosti budovy, nebo pro jeho konkrétní část, kde je vyobrazeno barevné zatřídění budovy a bohužel i v médiích se často pod tímto názvem skloňuje, nicméně není to výraz správný. Je totiž snadno zaměnitelný s oficiálním názvem pro "Energetický štítek obálky budovy" dle ČSN 73 0540 - tento dokument ale není podle zákona o hospodaření energií žádným výstupem. Výraz energetický štítek se na těchto stránkách vyskytuje pouze kvůli vyhledávání. Podle energetického zákona vyžadujte vždy zpracování průkazu energetické náročnosti budovy.


Tloušťka izolace při zateplování

    Velký zájem o naše služby projevují i občané, zejména ve vztahu k vyhotovení odborných posudků pro Národní programy dotací SFŽP. Zhotovujeme energetické audity pro Operační program Životní prostředí a zajišťujeme i komplexní služby celého administrativního procesu žádosti včetně projekční činnosti.
    Pokud je majitelem domu sdružení vlastníků jednotek nebo jiná forma vlastnictví jako jsou například bytová družstva, potom je vždy za zajištění energetického průkazu zodpovědné sdružení, družstvo atd. přestože o prodeji nebo pronájmu bytové jednotky (ucelené části) uvažuje byť pouze jeden jediný člen. Energetický průkaz se vystavuje vždy na budovu jako celek a platí pro všechny ucelené části budovy (byty).
    Jsme specializovaná firma "Sdružení energetických auditorů" na zpracovávání průkazů energetické náročnosti budov s působností po celé republice. S vypracováním průkazů ENB máme bohaté zkušenosti bez jakýchkoliv reklamací.


Průkazy energetické náročnosti budovy (PENB)

    U starších budov si připravte také účty za energie alespoň za 1 rok. Vzhledem k tomu, že projekční podklady u starších domů jsou spíše výjimkou, je potřeba počítat s cenou na zaměření potřebných hodnot a zjištění údajů nutných pro výpočet. Osobní návštěva a seznámení se se stavem objektu je nutností. Proto je potřeba brát v potaz, že průkazy pro stávající budovy jsou zhruba o 30 – 50% dražší než pro novostavby.
    Průkazy energetické náročnosti dokládají, že nová nebo právě zrenovovaná budova splňuje požadavky na energetickou náročnost. Při prodeji či novém pronájmu nabízí zájemci ověřenou hodnotu, ze které lze – při typickém užívání – odvodit roční náklady na energie. Jedná se o obdobu uvádění normované spotřeby u automobilu nebo například štítku s energetickou třídou na ledničce. Průkazy energetické náročnosti slouží k ochraně spotřebitele. Informují účastníky realitního trhu o kvalitě zboží, což je základním předpokladem jeho dobrého fungování. Lidé tak nebudou kupovat “zajíce v pytli” – tedy například budovu, jejíž provoz se jim následně velmi prodraží.
    Spolupráce s námi je velmi jednoduchá, vše vyřídíme za vás a dle vašeho přání vás budeme informovat o průběhu. Zaručujeme profesionální přístup a zpracování dokumentace. Převezmeme za vás administrativu a starosti spojené s vyhotovením.


Nyní akceptuji virtuální měny CROWN a BITCOIN

    Mám za sebou více než 20 let praxe v oboru. Od roku 2006 jsem autorizovaná osoba ČKAIT v oboru technika prostředí staveb, specializace vytápění a vzduchotechnika. Číslo autorizace 0009913
    Od podzimu 2008, po získání oprávnění pro vypracovávání průkazů energetické náročnosti budov, kontroly kotlů, kontroly klimatizace dle požadavku zákona 406/2000 Sb. zpracováváme tyto dokumenty pro veřejnou správu, školství, zdravotnictví, realitní kanceláře, průmyslové objekty a pro majitele všech objektů z řad občanů i firem.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00