Jak na věc


průjmy u skotu

Maminky, važte si české mateřské…

    Ať už je příčina vzniku průjmu jakákoliv, je nutné bez otálení navštívit lékaře, pokud je průjem doprovázen vysokými horečkami, krvácením z konečníku nebo trvá déle jak týden! U malých dětí zase může dojít velice rychle k dehydrataci, která je ohrozí na životě!
     V souvislosti s dětskými průjmy je nutné se zmínit o salmonelových infekcích. Ty mohou probíhat s klasickými příznaky. Nyní se ale setkáváme s netypickými průběhy, kdy mohou příznaky i ze strany zažívacího ústrojí chybět, a v popředí je únava, nechutenství, prchavé bolesti různých částí těla, rozvíjející se anémie apod.
    Čím je dítě mladší, tím častěji bývá průjem komplikován zvracením. Průjem spolu se zvracením může způsobovat rychle se rozvíjející závažné stavy s komplikacemi jako je například dehydratace - ztráta tělesné vody, porucha rovnováhy krevních iontů, jako jsou hlavně sodík, draslík, kalcium, chloridy a další. Spolu s nepříznivým působením bakteriálních toxinů se, zvláště u kojenců a batolat a i starších dětí, může rozvíjet metabolická acidóza ze zvýšených hladin kyselých metabolitů v krvi.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00