Jak na věc


průčelská rokle

Regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří

    JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.
    Na podzim 2017 vyšla druhá výpravná kniha o Českém středohoří s názvem Zázračné České středohoří. Je opět formátu A4 na šířku, obsahuje přes 1000 fotografií na více než 430 stranách a je v ní popsáno přes 250 přírodních a historických lokalit.
    Jsem otec dvou nezbedů a takřka neustále přemýšlím jak ty dva zabavit, aby se dosyta vyřádili. Vím, že nejsem jediný rodič, který se s tímto potýká. To mi vnuklo nápad vytvořit web, kde najdete tipy na výlety a aktivity pro děti. Zkrátka, tyto stránky mají jediný cíl - pomoci rodičům nalézt zábavu pro děti.


Oznámení dočasných uzavírek v Průčelské rokli, v I. zóně CHKO České středohoří

    Sokol stěhovavý je naším kriticky ohroženým druhem dravce, výr velký patří mezi ohrožené druhy sov. Oba druhy jsou velmi citlivé vůči rušení v období rozmnožování, které může vést k neúspěšnému vyhnízdění nebo opuštění hnízda. V Průčelské rokli docházelo k rušení zejména v důsledku horolezectví. Agentura proto vydala opatření obecné povahy zakazující vstup do okolí výrem a sokolem využívaných skalních stěn v hnízdním období. Uzavírky budou rovněž označeny páskami a cedulemi v terénu. Do opatření obecné povahy může každý nahlédnout u Agentury a též na úředních deskách AOPK ČR a Magistrátu statutárního města Ústí nad Labem (dostupné také zde: 160226_OOP_CS_Prucelska_rokle.pdf).
    Máte ve svém okolí nějaké dětské hřiště, sportoviště, rodinné centrum, restauraci, kavárnu nebo cukrárnu s dětským koutkem? Víte o nějakém tipu na výlet do okolí? Budu rád, když mi napíšete a já rád stránky doplním. Děláme to pro naše děti.
    Tome, vemeš na ranní spoj pro sichr místenky? Dle webu ČD to má jen 4 vagóny. Jeden je 1.třída, druhý pro cestující s dětmi a dále spousta míst se zvláštní vlastností. Zůstává jeden "normální" vagón kde jedno kupé už jsou místenky.
    Většinu roku nenápadný Průčelský vodopád se nachází ve stejnojmenné rokli, která zřejmě byla jednou z inspirací německého spisovatele Karla Maye. Při vyšším vodním stavu je zde k vidění 6 m vysoký vodopád.


POZNEJ NOVÉ PŘÁTELE - SEZNAM SE.

    Rokle vznikla erozivním působením Průčelského potoka, který na 3 km svého toku překonává výškový rozdíl 480 metrů a v Brné vtéká do Labe. Naleznete ji na pravém břehu Labe, nedaleko Ústí nad Labem, kudy prochází naučná stezka. Spatříte krásný útvar Výřích skal s kamenným mořem i vzácné a zajímavé druhy rostlin. Temná romantika Průčelské rokle byla jedním z inspiračních zdrojů německého romanopisce Karla Maye.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00