Jak na věc


povanocni vyprodej habakuk rybarske potreby

MAX1 - světlo přední Kulfi na řidítka

    Z 70 skutečně zlevněných kategorií však pouhých 20 mělo slevu vyšší než 15 %. To je poměrně nízká hodnota podle toho, jak jsou slevy v médiích prezentovány.
    Pokud se teprve teď rozhodujete o koupi nového chytrého telefonu, nebo chcete zjistit, do jaké míry byl váš nákup výhodný, prohlédněte si následující tabulky. Vybrali jsme 5 top mobilních telefonů s nejvyšší opravdovou slevou a 5 s nejvyšší opakovanou slevou.
    Je zajímavé také sledovat, že některé e-shopy si i přes svátky držely stejné ceny a vyhnuly se velkému zlevňování. U euronics.cz nedošlo ke změně cen u 85 %, v parfemy.cz u 69 % zboží.
    Vyčkáváte na povánoční slevy, nebo je vůbec neřešíte? Zaujala Vás naše analýza? Nebo byste si do budoucna přáli analýzu z jiného soudku? Nestyďte se komentovat. Budeme rádi za každý podnět.


Analýza e-shopů: Kvalitních slev jako šafránu

    Nakupuji behem roku. ‚Slevy‘ na ty moc nedam, jednak jsem delal v obchode s elektronikou, kde se kotvilo a skrtalo a jednak proto, ze to neni moc logicke. Zvlast v dnesni dobe, kdy je psychologie zakaznika dobre zmaknuta. A taky mnohdy to je i ve smyslu Simka ‚nechci slevu zadarmo‘ – vselijake karticky do penezenky, ktere jen konkretniho cloveka spoji s jinak anonymnim nakupem a konkretni clovek da, vymenou za ‚slevu‘ sve osobni udaje, ktere pak konci kdovikde a slouzi k ruznym analyzam. Zajimave na tom je, ze vymenou za slevu jsou nektery schopni zapujcit obcanku do kopirky. Fajn clanek.
    Internetový obchod Mall odstartuje povánoční výprodej již několik dní před Vánocemi. V této “první” vlně jsou k dostání pouze vybrané položky sortimentu. Povánoční slevy pak navazují od 25.12., kdy dojde ke snížení cen u tisiců dalších položek a to až o 79%. Celý sortiment bude také průběžně doplňován. Proto doporučujeme produktovou akční nabídku průběžně sledovat.
    Nejvýhodnější pro nakupující bylo (u některých kategorií díky stále trvajícím povánočním slevám stále je) pořídit si nádobí se slevou 21,3 %, kuchyňské spotřebiče s 15,9 %, parfémy s 13,3 % a mobilní telefony s 12,9 %. (viz Tabulka 3).
    Patrné je například opakované zlevňování, kdy jsou ceny zboží před Vánoci uměle navýšeny a v rámci slev pak sraženy na původní cenu. Podle analýzy Karsa Monitor nejvyšší množství opakovaných slev nabídly obchody eleshop s 21 % a obchody-plus.cz s 19 %.


R.S.P. - Olej RED OIL 50 ml - 50 ml

    Pokud máte v plánu vyčkávat až na povánoční slevy, zkuste si dát práci se sledováním ceny vybraných produktů už začátkem prosince. Jednoduše tak zjistíte, jestli se čekání na „velké“ slevy vyplatí.
    Jednoduše. Hrajeme si s množstvím přijaté energie. A děláme to tak, abychom tělo oklamali, aby si myslelo, že dostává stále to, co má. Tak ve dnech, kdy fakticky přijímá energie méně, si musí sahat do vlastních zásob, aniž by zpomalovalo metabolismus. A o to nám jde. Začneme likvidovat to, co nám zůstalo po vánocích. A protože je to něco, na co si tělo ještě nezvyklo, půjde to dobře. Pamatujte ale, že správná strava tvoří 70% úspěchu při shazování nadbytečných kilogramů. Můžete být aktivní sportovci, můžete trávit "na značkách" každý den 2 hodiny, ale nebudete hubnout, pokud nebudete mít správně nastavený a pravidelný stravovací režim.


Povánoční slevy – triky s čísly či skutečné zlevnění?

    Připravili jsme pro Vás stravovací princip, který je vhodný zařadit po vánočním a silvestrovském hodování. Většina lidí v tuto roční dobu přibere kolem 3-5 kg. Asi tady nemusíme rozebírat, proč tomu tak je. Někteří se těchto kilogramů zbaví prakticky jen tím, že se vrátí do běžného režimu. Některým to může trvat déle, než měsíc. Pokud patříte mezi ty, kterým to zpravidla trvá déle, můžete využít našich zkušeností a vyzkoušet náš stravovací princip nazvaný Povánoční hubnutí.
    Pomineme-li někdy přehnanou a zavádějící reklamu na povánoční výprodeje, výhodné slevy lze v hromadě triky zastřených nabídek vypátrat. Nechat se zlákat pouze vysokými procenty je však cestou, jak se nechat nachytat. Zorientovat se v záplavě slev je obtížné. Jak na to?
    Analýza Karsa Monitor sledovala vývoj cen u předních českých internetových obchodů v období mezi 1. 10. 2015 a 4. 1. 2016. Monitoringem prošlo 137 kategorií ve více jak 120 e-shopech.
    Děkuji za pěkný komentář. Příměr s okopírováním OP je opravdu dobrý. Na druhou stranu pro mnoho zákazníků je velice pohodlné pokud jsou jim předkládány personalizované nabídky, které jim ulehčí výběr produktu a ušetří tak čas potřebný k nákupu. Záleží na kvalitě algoritmů a vyvážení míry „obtěžovaní“ potenciálního zákazníka. CZ obchody také v drtivé většině nedokaží s daty kvalitně pracovat a hlavně implementovat finální řešení, které by zvyšovalo prodeje.


Mobilní telefony: Opravdová versus opakovaná sleva

    Michal se více jak 10 let věnuje problematice e-shopů, jejich vývoji a monitoringu. Pracuje jako CEO ve společnosti Karsa Technologies, která se zabývá monitoringem a analýzou cen internetových obchodů. Inovativní nápady vymýšlí při dálkových pochodech nebo lezení.
    Zveřejněte své výsledky, dojmy, doporučení pro ostatní, názory, co bylo nejtěžší, co byste změnil/a... je to na Vás, co všechno zveřejníte. Můžete tak učinit samozřejmě anonymně nebo naopak, přidat i foto.
    Pravidelně pro Vás vyhledávám a na webu SLEVNET publikuji tipy na zajímavé slevy v českých a zahraničních internetových obchodech. Aby Vám žádná z akcí neunikla, doporučuji odebírat náš newsletter.
    Například e-shop eleshop.cz u produktů ve skutečné slevě zlevnil v průměru o 19,3 %, electroworld.cz o 17,5 %. Na druhou stranu velké e-shopy slibující obrovské slevy jako mall.cz, kasa.cz, czc.cz snížily ceny průměrně o  10 – 13%, ale jen u 9% produktů (viz Tabulka 1).
    Ani v tomto principu na to nejste sami. Chceme, aby pro Vás dietní omezení bylo přjemné. Máme připravené velké množství článků, podpor a odměn, můžete s námi diskutovat na různá témata v on-line Kavárně.


Slevy jsou, ale najít tu správnou

    Pokud budeme počítat, že z každého z 10. obchodu se stahuje cca 10 000 produktů tak celkové stažení a doručení reportů obsahující 100k cen bude trvat přibližně 1h. Hodně, ale záleží na rychlosti odezvy monitorovaných obchodů. Zajímavější, ale poté je monitoring vybraných TOP produktů v průběhu dne, kdy má obchodník přesný přehled nad kroky konkurence.
    Očekávaný povánoční výprodej je tady! Vysoké povánoční slevy až 79% se vztahují na několik tisíc vybraných položek z naskladněného sortimentu. Veškeré objednávky nad 1000 Kč jsou navíc s dopravou zcela zdarma!
    Velmi poučný článek. Vás nebudou mít lidi od pricingu rádi nebo naopak
    Z Tabulky 2 je zřejmé, že vybrané obchody nejvíce zlevňovaly zboží o 5 – 10 %. Slevy vyšší než 10 % jsou méně časté a zboží zlevněné o více jak 20 % nenajdete téměř nikde (analýza Karsa Monitor nebrala v potaz množství slev, které nepřesáhlo 1 %. Tzn., že např. slevy vyšší jak 50 % se v e-shopech mohou vyskytnout, ale pouze výjimečně).
    I když reklama láká na povánoční slevy všemožného zboží, opravdového většího zlevnění se dočkalo pouze několik kategorií. Analýzou Karsa Monitor jich prošlo 137. Z nich bylo skutečně zlevněno o více než 10 % 70 kategorií.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00