Jak na věc


porodnice podolí

Nemocnice Slaný boduje v oblasti finančního zdraví

    Jako jedno z mála pracovišť v ČR nabízíme prvotrimestrální screening ke zjištění možných vrozených vývojových vad již během první třetiny těhotenství. Jsme akreditovaným pracovištěm při FETAL MEDICINE FOUNDATION LONDON. Cena vyšetření je 1000 Kč. Bližší informace získáte u svého obvodního gynekologa.
    Nedělka by měla nejen v porodnici dodržovat běžná hygienická opatření. Oplachování rodidel je zpočátku vhodné po každém vymočení, stolici a kojení. Stejně tak výměna vložek. Vložky mají být měněny nejen po každém kojení, ale tehdy, jsou-li prosáklé. Je třeba volit sprchování, koupel v šestinedělí není vhodná.
    Navzdory tomu, že ideálním způsobem výživy novorozence a kojence je kojení z prsu, v některých situacích je odstříkávání mateřského mléka nezbytné a každá matka by tak měla zvládat jeho správnou techniku.
    Zásadní je vytvořit pohodlnou polohu pro matku, aby nebyla v nepříjemném svalovém napětí. Vytvoření správné polohy vyžaduje cvik; vhodné je začít snazšími polohami, např. polohou klasickou, a později vyzkoušet i ostatní. Každá matka si postupně nalezne pro sebe nejvýhodnější polohy.
    Mléko lze uchovávat ve skleněných či plastových lahvích, které by neměly být plněny až po okraj; vždy je vhodné ponechat alespoň 2,5 cm od hrdla nádoby.


Provozní doba lékáren o svátcích

    Při této poloze leží dítě bříškem na matčině břiše a matka si je tak může volně přesouvat mezi oběma prsy. Tato poloha vyžaduje těsný kontakt kůže matky s kůží dítěte (tzv. skin to skin), který podporuje přirozené reflexy dítěte, které tak aktivně vyhledává prs.
    Máte-li zájem můžete i s partnerem navštívit předporodní kurz, který vede zkušená porodní asistentka. Zde se dozvíte mnoho informací o porodu, můžete se zeptat na vše, co vás zajímá a nakonec se podívat do prostorů naší porodnice. Kurz se pořádá každé třetí úterý v měsíci, sraz je ve 12.45 ve vestibulu budovy GPO a je za poplatek 300Kč
    Společnost HealthCare Institute ve spolupráci s odbornými partnery provedla jako každoročně i v roce 2018 unikátní hodnocení českých nemocnic. V kategorii finančního zdraví se mezi nemocnicemi zřizovanými městy a obcemi Nemocnice Slaný umístila celostátně na 2. místě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00