Jak na věc


popelka na namornicky ples

Omalovánky k postavě Popelka (0)

    Připravili jsme pro vás nový věrnostní program, kde každého registrovaného zákazníka odměńujeme nejen za nákup, ale i napsání recenze na koupený výrobek.
    Příběh Popelky neinspiroval však jen literáty, ale také další umělce, především hudebníky. Patřil mezi ně i italský skladatel Gioachino Rossini, který na libreto Giacopa Ferrettiho napsal operu, jež byla poprvé uvedena v lednu roku 1817 v římském Teatro Valle.
    Pohádka o čisté a nevinné dívce – v Itálii přezdívané Cenerentola, v Anglii Cinderella, ve Francii Cendrillo, v Německu Aschenputtel, v Rusku Zoluška a u nás pak Popelka – která – jak sama říká – „se narodila pro trápení a pláč“, ale která nakonec dojde zaslouženého štěstí po boku mladého prince, existuje v několika stech literárních verzích. K těm nejznámějším patří například zpracování francouzského spisovatele Charlese Perraulta z roku 1697, bratří Grimmů, či naší Boženy Němcové.


Kosmetický balíček s mandlovým olejem

    Smutná dívka ale našla pomocníky – holoubky. Ti za ní práci udělali a díky kouzelným oříškům měla také nádherné šaty. Na plese si všichni mysleli, že je princezna. Nikdo netušil, že je to obyčejná dívka. Princ Mojmír se do ní ihned zamiloval. Hodná Popelka nakonec svého prince dostala a konečně mohla od zlé macechy odejít.
    Pohádková opera Gioacchina Rossiniho v nádherných italských exteriérech doplněná úchvatnými animacemi. Producent A. Andermann. Libreto J. Ferretti. V hlavních rolích: L. Belkina, E. Rocha, A. Kasyan, A. Vestri, C. Lepore, S. Alberghini a L. Regazzo. Hraje Orchestra Sinfonica Nazionale RAI, dirigent G. Gelmetti. Kamera E. Guarnieri. Režie Carlo Verdone (V italském znění s titulky)
    Nejmonumentálnější architektonickou pamětihodností někdejší italské metropole Turína je nepochybně Královský palác, Palazzo Reale, který si v 17. a 18. století vybudoval šlechtický rod Savoyů. V jeho interiérech a přilehlých objektech se odehrál i jeden z nejznámějších a nejkrásnějších pohádkových příběhů, který se zrodil už před více než dvěma a půl tisíci lety ve starém Egyptě.


Kosmetický balíček s růží šípkovou č.15

    Popelka žila v chaloupce se svými dvěma línými sestrami, macechou a otcem. Každý den musela tvrdě pracovat, zatímco se její dvě sestry jen válely. V království se ale konal ples, kam Popelka jít nemohla. Macecha jí totiž udělila tolik práce, aby se ujistila, že se Popelka na ples nedostane.
    Rossiniho Cenerentola se poněkud liší od Popelky, kterou známe u nás. Nenajdeme v ní ani holoubky, ani tři oříšky s plesovými šaty, ani zlatý střevíček, ale zase naopak se tu setkáme například s mystickým učencem Alidorem či princovým podkoním Dandinim, nicméně zde nechybí to základní a všem verzím společné: oslava vítězství dobra.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00