Jak na věc


polykarbonátové světlíky na haly

Druh použité fólie: SILVER 20 FOR PC

    Pokud je konstrukce střešních světlíků již nevyhovující, provedeme její demontáž až po obrubu a namontujeme nové střešní světlíky na míru vašim požadavkům. Vybrat si můžete střešní světlíky obloukové hliníkové, střešní světlíky sedlové, výplň z polykarbonátu, PMMA akrylátu nebo skla. Střešní světlíky doplníme o větrací klapky, samočinné turbíny Lomanco, ventilátory či stínící žaluzie.
    Problémem při montáži světlíků je eliminace vzniku případných tepelných mostů a zatékání do světlíků či do příruby. Problémům je možné se vyhnout vytažením střešní hydroizolace až na ložnou (horizontální) plochu světlíkové podsady. Pokud podsadu neizoluje sama světlíkářská firma, pak se doporučuje, aby toto provedla firma střechařská. Po správné instalaci hydroizolace se na rovnou plochu, již opatřenou hydroizolací, nalepí speciální paměťová pěnová páska, na kterou se pokládá základový hliníkový profil světlíku. Ten se kotví samořeznými šrouby s těsnicí podložkou až do podsady světlíku.
    Řešení rekonstrukce střešních světlíků navrhneme na míru vašim potřebám. Provedeme přesklení střešních světlíků, při kterém nahradíme drátosklo lehkým polykarbonátem s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi a provedeme repasi původní ocelové konstrukce výměnou poškozených profilů, jejich obroušením a nátěrem.


Rekonstrukce střešních světlíků

    Staré střešní světlíky sedlové ocelové s výplní z drátoskla neodpovídají stále vyšším požadavkům na tepelně izolační vlastnosti střešních světlíků.Zanedbaná údržba a servis starých střešních světlíků zkracuje jejich životnost a střešní světlíky tak ztrácí svou funkci. Dřívější střešní světlíky s ocelovou konstrukcí, jejichž výplň tvořilo těžké drátosklo, zbytečně zatěžují střešní konstrukci a měly by být nahrazeny nejmodernějšími střěšními světlíky s hliníkovou konstrukcí a výplní tvořenou lehkým polykarbonátem nebo PMMA akrylátem.
    Obloukové pásové světlíky jsou určené především pro průmyslovou výstavbu – DRAVON hliníková konstrukce bez povrchové úpravy, v případě požadavků lze konstrukci dodat i v příslušné barvě dle RAL.
    Praxe potvrzuje, že v minulosti nejvíce rozšířené ocelové sedlové střešní světlíky s drátosklem jsou dnes nahrazovány zejména obloukovými světlíky z velkoformátových polykarbonátových profilů.
    Jsme odborníci s dlouholetou praxí, na trhu střešních světlíků působíme již více než 10 let. Poradíme vám v oblastech střešních světlíků, opláštění hal, rekonstrukcí hal. Připravíme projekci i realizaci díla.


Střešní světlíky - rekonstrukce

    Slouží k efektivnímu prosvětlení místností s možností přirozeného odvětrání. Relativně malé otvory ve střeše dokáží, v porovnání s klasickým oknem, prosvětlit až pětkrát větší prostor. Kopulové střešní světlíky jsou určeny k instalaci na ploché střechy se sklonem do 15°. Kopulový světlík nepotřebuje podezdívku, protože má vlastní podstavec. Lze jej proto instalovat přímo na střešní otvor a následně zaizolovat hydroizolací. Světlík lze díky jeho rozměrům použít prakticky na všech místech stavby, a to bez větších stavebních úprav. Na podstavec světlíku lze napojovat libovolný druh střešní krytiny, hydroizolační fólie či klempířského oplechování.
    V posledních letech se v projektech znovu začínají objevovat tradiční sedlové světlíky nejrůznějších sklonů a provedení. Jde o typ světlíků vždy s ocelovou podsvětlíkovou obrubou (manžetou) a nejčastěji hliníkovou (popřípadě ocelovou) nosnou konstrukcí s polykarbonátovou výplní. V případě požadavku na neprůsvitnost některé ze stěn, je řešením instalace neprůsvitného panelu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00