Jak na věc


poliklinika spořilov orl

ORL ambulance Poliklinika I.P. Pavlova

    Součástí polikliniky bývá, většinou lékárna a prodejna zdravotnických potřeb. V dnešní době mohou být polikliniky složeny z více menších soukromých zdravotnických ambulantních zařízení a nemusí vždy nutně tvořit jeden podnikatelský subjekt. Někde je součástí bazén pro rehabilitace, jinde zas jiná specifická možnost léčby.
    Ambulance je lékařské ošetření pacientů v lékařské ordinaci, která je součástí nemocnice, nebo polikliniky nebo jiného zdravotnického zařízení. Tuto činnost může vykonávat lékař také v sanitním vozidlo určené pro dopravu raněných, nemocných a rodiček.
    Je pracovna lékaře, sloužící k vyšetření a ošetření nemocného. Jedna čekárna může sloužit pro více ordinací. Lékař většinou určuje pořadí pacientů sám, někdy vcházejí do ordinace nemocní podle pořadí ve kterém se dostavili.
    Pokud Váš ošetřující lékař potřebuje nějaké další doplňující vyšetření dalšího specialisty, většinou stačí přejít do jiného patra nebo jiného křídla budovy. V poliklinikách někdy sídlí také praktický lékař pro děti nebo pro dospělé. Existují i profesně zaměřené polikliniky, např. železniční poliklinika, hornická poliklinika, vojenská poliklinika, vězeňská ...


Polikliniky Moravskoslezský kraj

    Slovem poliklinika označujeme obvykle větší ambulantní zdravotnické zařízení, které bývá zpravidla umístěno ve větším městě a vybavené několika ordinacemi všech lékařských oborů. Někdy bývá poliklinika spojena s nemocnicí, může tedy mít i hospitalizační oddělení. Na městskou polikliniku se sjíždějí pacienti i ze spádových okolních obcí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00