Jak na věc


pohřebnictví moravské budějovice

Projednávání novely zákona v poslanecké sněmovně

    Lidé v pohřebním ústavu dělají psychicky náročnou práci. Musí připravit zemřelého do rakve, organizovat obřad, spálit tělo a utěšit příbuzné. Možná nejtěžší je prý dívat se mrtvému do obličeje a vědět, že to ještě nedávno byla živá bytost.
    Před kremací strašili ďáblem. Žeh si ale oblibu našel „K doktoru Záhořovi víže mne jistá povinnost, ba mohu spíše říci vděčnost k onomu muži zasloužilému, který u nás oživil historickou tradici z dob mistra Jana Husi, že každý pořádný člověk má se dát...
    KOMU VADÍ ZÁKON O POHŘEBNICTVÍ? Menu Kontakt 09.11.2016: Mladá fronta Dnes se v dnešním vydání věnovala novele zákona o pohřebnictví. Jedním z hlavních cílů hnutí ANO je zavést pořádek a férové prostředí v těch oblastech veřejného života, kde se až dosud...
    S účinností od 5.11.2018 se mění provozní doba kanceláře pohřební služby a kanceláře správy hřbitova obě na adrese Filmová 412 ve Zlíně (správní budova při vstupu na Lesní hřbitov) a provozní doba kanceláře pohřební služby na ulici Dlouhá v centru Zlína.
    Vláda chce, aby se se zesnulými lidmi zacházelo důstojněji. V pondělí schválila novelu zákona o pohřebnictví. Norma například zakáže nejlevnější papírové rakve, nově budou muset mít alespoň pět vrstev.


Konec odporných měkkých rakví. Pohřbívat se bude do pěti vrstev

    Dle posledních zpráv z webových stránek poslanecké sněmovny a informací přímo od poslanců, se kterými jednali naši zástupci bude novela zákona 256/2001 Sb., o pohřebnictví, bude projednávána jako bod č. 2 dne 18.1.2017 (čas cca 14:30 hod.). O novinkách...
    V České republice je málo místa na hřbitovech. Volná místa chybějí hlavně v kolumbáriích, kam se ukládají urny s popelem. Tento způsob pohřbívání je aktuálně nejčastější. Města proto musí investovat do nových pohřebních míst.
     Vážení kolegové,   zítra, tj. 29.11.2016, bude zahájena 53. schůze PS ČR, kde bude v tzv. prvním čtení projednávána novela zákona 256/2001 Sb., o pohřebnictví.  
    Tristním výsledkem skončily kontroly České obchodní inspekce (ČOI) v pohřebních službách. Od začátku dubna do konce června zkontrolovali inspektoři 95 pohřebních služeb a 47 z nich se dopustilo nějakého pochybení.
    Možná se budete divit, ale i poslední rozloučení podléhá módě a proto se každý rok konají veletrhy, které představují nejžhavější trendy pohřebnictví. V posledních letech je hitem takzvaný zelený "eko" pohřeb a veletrh v Hongkongu to jasně potvrdil.


Soutěžte s námi o cyklo balíček. 5 zásadních tipů, jak vybrat elektrokolo, které vám perfektně sedne

    Až umřu, bude o mě postaráno. 21. 12. 2016 14:53:24 Kdy vlastně má člověk začít přemýšlet o smrti, když na to nemá pro samé žití ani chvilku čas? A proč nemají pohřební služby vánoční výzdobu? Pozor citlivé povahy ! Tento blog je poněkud morbidní! Tak...
    MF DNES přiměla k rezignaci šéfa spolku Tobit, který za pohřby dětí inkasoval státní příspěvky S pohřby končí, u Šlechtové ne Václav Janouš reportér MF DNES Úředník ministerstva pro místní rozvoj, na jehož možný střet zájmů při pohřbívání mrtvě narozených...
    Ve středu v podvečer museli policisté použít donucovací prostředky proti řidiči pohřební služby. Po 19. hodině obdrželi několik oznámení na tísňovou linku, podle svědků byl řidič opilý a agresivní. Když jej policisté vypátrali, začal se s nimi prát.
    Noví podnikatelé v pohřebnictví zřejmě budou muset skládat zkoušku a mít praxi v oboru, zakážou se nejlevnější papírové rakve. Děti, které se narodí mrtvé, už také nebudou považovány za odpad. Počítá s tím novela, kterou schválila Sněmovna. Předlohu teď posoudí Senát.


kremačních, hřbitovních služeb i příbuzných oborů v ČR.

    Šlechtová: Papírové rakve zakázat nemůžeme Praha /ROZHOVOR/ – Cokoliv se týká posledních věcí člověka, je vždycky hodně citlivé a české pohřebnictví nemá zrovna lichotivý obrázek. Úplatky v nemocnicích a protežování některých pohřebáků, skladování...
    Poté, co TV Nova minulý týden odvysílala reportáž o pohřební službě z Mostecka, která je podezřelá ze špatného zacházení lidskými ostatky, začalo činnost firmy prověřovat ministerstvo pro místní rozvoj. Předběžné výsledky potvrzují, že firma porušuje zákon. Úřady nevylučují, že jí zakážou další činnost.
    odkaz na pořad Pohřbívání a péče o ostatky předků má svou historii a kulturu, svým způsobem vypovídá o stavu společnosti Jak se vyvíjelo pohřebnictví a vzpomínání na mrtvé během posledních dvou století? Významnou změnou byl přechod od pohřbívání do země k...
    Výzva členům  Výzva pro všechny pohřební služby Vážené kolegyně, vážení kolegové!Jistě je Vám znám stav projednávání novely zákona o pohřebnictví a nyní i veřejně odhalovaná činnost spolku Tobit, z. s., na území celé České republiky. Sdělujeme Vám, že od...


Těla ležela v odpadcích, pohřebáci je prodávali. Řeší to ministerstvo

    Pět nových zákonů podepsal v pondělí prezident Miloš Zeman. Schválil například občanské průkazy s čipem či zákaz papírových rakví. Podpisem stvrdil také zákon, který souvisí se zvyšováním pokut za přestupky, a to až desetinásobně.
    Na výstavišti v Lysé nad Labem probíhá poněkud netradiční veletrh. Jedná se o mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání. Ač se to někomu může zdát morbidní, tento opomíjený obor si svou pozornost bezpochyby zaslouží. Koneckonců týká se nás všech.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00