Jak na věc


pohádková vesnička

Stezka čápa Ferdinanda pohádkovým podzámčím

    Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál... Stojí chaloupka s doškovou střechou, kterou si postal Rákosníček, když mu začala být u rybníčku zima. Ubytujte se v Rákosníčkově chaloupce a uvidíte, jestli i tady se budou dít podivuhodné věci...
    Švec bydlí v chaloupce, kterých je tu na okolních stráních rezeseta spousta. Švec opravoval svým sosedům boty a tak i v této chaloupce najdete vše potřebné k opravě bot. Pokud by se vám tedy během pobytu náhodou rozbily boty, můžete se s chutí pustit do jejich opravy.
    Každý z domečků je věnován jedné z pohádek nebo pohádkových postav, které každé malé dítě důvěrně zná. Uvnitř Vás tak může čekat  je Cipísek, Křemílek s Vochomůrkou, Šmudla nebo třeba Červená Karkulka. Pro děti jsou v každé chaloupce připraveny také kostýmy, tak aby si svou oblíbenou pohádku mohly dokonale užít. A teď už si jen můžete vybrat, ve které z chaloupek byste chtěli bydlet právě vy!
    S vílou, princeznou nebo skřítkem se můžete podívat na to, jak nám chaloupku osídlila pohádková havěť. Potkáte hastrmany, Jeníčka s Mařenkou nebo čerty - ale těch se bát nemusíte, jsou moc hodní, protože jsou pohádkoví...


Výstava díla Akademického malíře Karla Franty

    Obyvatelé Pohádkové kovárny mají pro Vás jednu úžasnou zprávu - v rámci svého letošního adventního turné k nám do Selibova zavítá opět po roce zpěvák a skladatel Richard Pachman a zpěvačka Dita Hořínková, jako jeho host.
    Stylovou roubenou chaloupku obývá 7 trpaslíků s kamarádkou Sněhurkou, kterou chrání před zlou královnou. Trpaslíci jsou tu snad všude, před chaloupkou i uvnitř. Jen sedm malých postýlek tu nehledejte! V podkroví najdete manželskou postel i dvě postýlky pro děti. 
    "Budulínku, dej mi hrášku, povozím tě na ocásku..." Takhle nějak prosí každý den naše liška Budulínka. Jen s tou vyjímkou, že tady jsou liška a Budulínek nejlepší kamarádi a užijí si spolu spoustu lumpáren!
    Pohádková chaloupka, kde ticho rozráží jen melodické klapání mlýnského kola. Mlynář s mlynářkou tu už od pradávna melou nejlepší mouku na Vysočině!  Ale co by to bylo za vodní mlýn bez vodníka, se kterým musí mít každý mlynář dobré vztahy.
    Hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z Pohádkové kovárny v Selibově vás srdečně zvou v sobotu 22. září 2018 od 14 hodin na tradiční akci UKLÁDÁNÍ HASTRMÁNKŮ K ZIMNÍMU SPÁNKU A ŠTRŮDLOVÁNÍ.


Pokud chcete dostávat pravidelné informace z pohádky, můžete nám napsat svůj e-mail:

    Dvouhodinové pohádkové vysílání pod příznačným názvem Pohádková neděle skrývá nejedno překvapení. Prvním jsou dvě legrační děti, Dorka a Tadeáš. Jsou sice k vidění jen mezi pohádkami, ale i tak je jich plno. A překvapit, to opravdu dovedou! Stejně jako pohádky. Že vás už nepřekvapí? Že je už skoro všechny znáte? No právě, vždyť přece pohádky nám dobře známé si s radostí i pětkrát dáme! A pozor! V každé můžete něco nového objevit, něco šikovně schovaného, chytře zasutého, potichoučku vysloveného. Sledujte je pečlivě a budete koukat!!
    Pohádka pro větší, kterým už Karkulka nebo Cipísek nic neříkají! Kovář Matěj byl statný chlapík, který se jen tak něčeho nezalekl. Dokázal okovat koně nebo třeba vytrhnout bolavý zub. Proto si, děti, raději před návštěnou zoubky pořádně vyčistěte!   
    Většina obyvatel Pohádkové kovárny spí ještě zimním spánkem a probudí se až první dubnový víkend. Pracovité víly z POHÁDKOVÉ DÍLNY se ale rozhodly, že v březnu pro šikovné maminky, babičky, děti (nebo klidně i tatínky) uspořádají jarní tvoření!
    Cestou naším pohádkovým bludištěm můžete potkat kašpárka na koni, princeznu s králem i velkého medvěda. Když se vám podaří dojít až do domečku, uvidíte, kdo ho obývá...
    Pohádkovou chaloupku laděnou do červena obývá Červená Karkulka. Vlka se tu bát nemusíte, babička s Karkulkou si ho ochočily a teď je z něj vlk "hlídací". Zastavte se tu na výbornou bábovku a přesvědčte se!


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00