Jak na věc


plavání kojenců kolín

Anika Apostalon skončila v semifinále padesátky dvanáctá

    Také jste již viděli fotografie spokojených kojenců a batolat ve vodě, nebo dokonce pod vodou bazénu? Že byste takové „riziko“ se svým děťátkem nepodstoupili? A což dokonce u dítěte s postižením? Třeba vám dodáme odvahy.
    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já, Tomáš Vojtěchovský, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
    Život každého člověka je už od samého počátku spojen s vodou, která nás provází v mnoha různých podobách a jako živel je přitažlivá i fascinující. Plavání, a to jak ve sladké vodě, tak v moři je zdraví prospěšné v mnoha směrech. Obzvláště přínosné je plavání dětí, které díky této pohybové aktivitě posilují svaly celého těla, stávají se otužilejšími, a tudíž také odolnějšími vůči různým nemocem. Plavání v moři navíc pomáhá vyléčit vaše děti z nejrůznějších alergií a dodává jim potřebné vitamíny.
    V závěrečném finálovém programu má dnes české plavání dvojí zastoupení. Nejprve v 11:00 našeho plave finále ženská kraulová štafeta, po níž hned následuje v 11:08 Jan Micka a jeho boj ve finále patnáctistovky.


Plavecké sporty oslavily sto let

    Na tisíc hostů zaplnilo Forum Karlín, aby si připomněli 100 let od vzniku našeho plavání, který se datuje od 19. ledna 1919. Přesně na den po 100 letech zářily v Praze všechny nejvýraznější osobnosti českých, slovenských i československých plaveckých sportů. Celkem 113 z nich u příležitosti založení plaveckého svazu získalo speciální ocenění za své výkony a přínos pro naše plavání. Mezi oceněnými nechyběla olympijská vítězka z Mexika 1968 ze skoků z věže Milena Duchková, držitelka 67 medailí z významných akcí slovenská plavkyně Martina Moravcová nebo úspěšná znakařka z počátku nového tisíciletí llona Hlaváčková.
    Výběr klubů, které nabízejí plavání kojenců a batolat, neovlivňuje pouze to, co vyžadujeme od provozovatelů kojeneckého plavání, ale ze svých nároků slevujeme i vzhledem k časové a finanční dostupnosti.
    Chcete-li ve vodě zažívat lehkost, uvolněnost a eleganci, jsme připraveni vám pomoci. Věříme, že radost a potěšení z dobrého plavání můžete dosáhnout i vy.


Stejnou zkušenost jsem měl také

    Skvěle si v poslední den rozplaveb na mistrovství světa v krátkém bazénu v Chang-čou vedla štafeta žen na 4x 50 metrů volný způsob, které se podařilo postoupit do finále. Čtveřice ve složení Simona Kubová, Anika Apostalon, Barbora Seemanová a Barbora Závadová zaplavala český rekord 1:39.04 a do finále se kvalifikovala sedmým nejrychlejším časem. Pro český tým tak zajistila celkově už šesté finále. O další dvě se zasloužila Barbora Seemanová, po jednom Simona Kubová a Jan Micka a také ženská polohová štafeta na 4x 50 metrů. Tomáš Franta završil svou účast na šampionátu startem v rozplavbách na 200 metrů znak. Jeho čas 1:54.78 stačil na 22. místo a do finále nepostoupil.
    Šampionát ale pro Apostalon ještě nekončí, protože zítra ráno ji s českým týmem čeká štafeta na 4x 50 metrů volný způsob. Své starty v poslední den mistrovství mají před sebou ještě ráno v rozplavbách na 200 metrů znak Tomáš Franta a v odpoledním programu pak nastoupí ve finále na 1 500 metrů volný způsob Jan Micka.
    Dvěma účastmi ve finále v závěrečném medailovém programu mistrovství světa v krátkém bazénu v Chang-čou završila česká výprava své vydařené vystoupení na šampionátu. Jan Micka ve svém prvním finále na mistrovství světa v krátkém bazénu skončil na skvělém šestém místě. Ženská štafeta na 4x 50 metrů volný způsob obsadila také vynikající sedmou příčku.


Ženská kraulová štafeta postoupila do finále!

    Dva postupy dokázali vybojovat z ranních rozplaveb čeští plavci na mistrovství světa v krátkém bazénu v Chang-čou. Jan Micka až do posledních metrů musel dřít o postup do finále na 1 500 metrů volný způsob, aby se nakonec dostal mezi osm finalistů jako poslední postupující. Anika Apostalon na 50 metrů volný způsob zaplavala šestý čas a s jistotou se kvalifikovala do semifinále.
    Co si vlastně pod pojmem plavání kojenců doopravdy představit? Mnohé propagační letáky klubů zabývajících se touto činností uvádějí i takové „nesmysly“ že se z dětí stávají ,,dobří plavci na celý život“. Nenechte se zmást!
     Studiem vlivů extrémních podmínek na člověka, především chladu, se věda zabývá přibližně sedmdesát let, i když zkušenosti s extrémním chladem jsou pochopitelně mnohem starší. Od 17. století pronikali stále častěji odvážní mořeplavci stále dále za oba polární kruhy a získávali nové poznatky o zemích věčného sněhu a ledu. 
    Čerpáno z "OTUŽOVANIE - základné pokyny" a "O tepelném hospodaření živých organismů a zásadách poskytování prvních pomoci při podchlazení" od MUDr. Jozefa Makaie, kterému tímto děkujeme za svolení zveřejnit jeho dílko na tomto webu.


Plavání kojenců a batolat I - nenechte se zmást!

     Když své plavání chcete zrychlit, nestačí dělat rychlejší tempa. Dost často je výsledek opačný - sice děláte rychlejší tempa, ale tempa jsou výrazně kratší a vy zpomalíte. Jediné, co se zrychlí, je nástup vaší ...
    Mnozí rodiče přicházejí na bazén s velkými ambicemi, které je vedou k tomu, že dítě tlačí do sportovního výkonu. To však nepatří do kurzů plavání malých dětí.
    Unie profesionálních trenérů při Českém olympijském výboru uvedla do své Síně slávy dalších třináct jmen. Mezi největší trenérské osobnosti českého sportu se zařadil i plavecký trenér Petr Přikryl. Úspěšný zlínský trenér se přidal ke dvojici z plaveckých sportů Marii Čermákové a Josefu Nalezenému, kteří byli do Síně slávy uvedeni v předchozích letech.
    V roce 2006 se objevila na našem knižním trhu publikace prof. MUDr. Václava Zemana, CSc., vedoucího Ústavu tělovýchovného lékařství Lékařské fakulty University Karlovy v Plzni s názvem  Adaptace na chlad u člověka - možnosti a hranice. Vydalo nakladatelství Galén, doporučená cena 190,- Kč.


Končí platnost vánočních poukazů

    Zlepšil jsem se až pomocí metody úplného ponoření (v angličtině Total Immersion). Krok za krokem jsem se nejenom naučil dobře plavat, ale plavání si zamiloval. Natolik, že jsem vytvořil tyto stránky a začal předávat dál, co jsem se naučil.
    Od 13. do 16. prosince se na plaveckém stadionu v Plzni na Slovanech uskutečnilo Zimní mistrovství České republiky. Šampionát byl ochuzen o účast devíti nejlepších českých plavců, kteří v té době startovali na mistrovství světa v krátkém bazénu. Desátou členkou týmu na MS byla Petra Chocová, která ale z Číny odletěla, aby v Plzni mohla vybojovat další mistrovský titul na trati 50 metrů prsa. V Plzni byl k vidění jeden český rekord zásluhou domácí štafety, jinak se ale závody nesly ve znamení dorosteneckých rekordů a nejlepších výkonů žactva.
    Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání minikurzu a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.


Plavte lépe, rychleji a snadněji. A přitom si to užívejte.

    Plavání je zdravá a oblíbená sportovní aktivita, které se může věnovat prakticky každý v jakémkoli období života. Dnes chodí plavat kojenci, děti, dospělí i staří lidé. Plavání je jako pohybové cvičení vhodné pro tělesně i mentálně postižené osoby a rozšiřují se také kurzy plavání pro těhotné ženy. Fenoménem dnešní doby se navíc stalo stále vyhledávanější plavání kojenců, které učí děti správně dýchat, rozvíjet motoriku a podporuje jejich pohybové dovednosti. Plavání je prostě IN :-)
    V New York Times před lety vyšel zajímavý článek. Byl tam i obrázek znázorňující počítačově generovanou studii, která zobrazuje proud vzduchu kolem trupu vozidla s tryskovým motorem. Vozidlo, které se pohybuje nadzvukovou rychlostí a aerodynamika ...
    Dovolená u moře není pro vás a vaše dítě pouze příjemným odpočinkem. Příznivé účinky mořské vody a vzduchu způsobí, že se vám pročistí plíce i pleť, zregenerují svaly a klouby a vaše tělo získá nové zásoby vitamínu D. Navíc vás plavání v moři celkově rozhýbe a vy i vaše děti se budete cítit skvěle.
    Zajímavá kniha o prevenci a léčbě chladnou vodou a chladem vyšla v roce 2008 v Bratislavě. Nahlédnout do obsahu můžete prostřednictvím recenze.


Micka vydřel finále patnáctistovky, Apostalon do semifinále padesátky

    Anika Apostalon usilovala na mistrovství světa v krátkém bazénu v Chang-čou o postup do finále na trati 50 metrů volný způsob. Česká plavkyně, která se narodila a trénuje ve Spojených státech dosáhla času 24.30 a obsadila dvanácté místo. K postupu mezi osm finalistek by potřebovala pokořit vlastní český rekord a zaplavat čas 24.00. Za národním maximem zaostala Apostalon o 21 setin sekundy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00