Jak na věc


piloťák

Pilotní výcvik na ultralehká sportovní letadla na letišti Brno - Tuřany

    Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa a kochat se bezkonkurenčním výhledem. Navíc si můžete vyzkoušet jak se takový vrtulník pilotuje a intenzivně se zapojit do pilotáže.
    Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.
    Vrtulníky Robinson patří po více než 30 let mezi nejpoužívanější a nejrozšířenější menší vrtulníky, oblíbené po celém světě pro svoje jednoduché ovládání a skvělé manévrovací schopnosti.
    Informujte se u nás a naučíme Vás profesionálně létat na ultralehkých letadlech prvotřídní kvality v naší letecké škole přímo na letišti Brno Tuřany a to již od 15 let věku.


Vyhlídkové lety z letišť po celé ČR

    Pilotní výcvik probíhá na mezinárodním letišti v Brně Tuřanech na letadle tovární výroby P220 Koala, dolnoplošník s řízeným příďovým podvozkem celokovové konstrukce plně vybaven i pro VFR lety na mezinárodní letiště v ČR i do zahraničí dle platné osnovy UL-3. Pilotní výcvik se skládá z teoretické a praktické přípravy v rozsahu minimálního náletu 20 hodin a 45 hodin teoretické přípravy. Při výcviku kvalifikace na ultralehká letadla se Vám budeme individuálně věnovat a to v plné a maximální míře podle Vašich možností a tak budete kvalitně připraveni získat k pilotní licenci na ULL také kvalifikaci ŘL - VFR (Řízené lety VFR - Visual Flight Rules), která Vám umožní do budoucna cestovat neomezeně i na mezinárodní a řízená letiště.
    Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.
    Rádi byste si užili zážitek vyhlídkového letu společně se svoji rodinou nebo blízkými přáteli? V tom případě Vám nabízíme vyhlídkové lety v letadle určeném až pro 5 pasažérů a jednoho pilota. Vyhlídkový let se tak stane jedinečnou vzpomínkou nejen pro Vás, ale i Vaše blízké.


Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

    Vrtulník Robinson je i přes svoje kompaktní rozměry poměrně výkonným strojem. Vrtulník může dosáhnout rychlosti až 190 km/h, i když jeho běžná cestovní rychlost se pohybuje okolo 170 km/h. Maximální dolet tohoto malého vrtulníku je při plné nádrži (75 litrů) 380 kilometrů a vystoupat můžete do výšky přes 4.200 metrů. Maximální stoupavost vrtulníku Robinson je nádherných 6 metrů za sekundu. Vrtulník R22 je jednomotorový stroj s dvoulistým hlavním rotorem a menším, taktéž dvoulistým rotorem umístěným na ocase vrtulníku. Základní konstrukce Robinsonu R22 je tvořena svařovanými chromovanými trubkami. Ocas stroje a vrchní a spodní stabilizátory jsou vyrobené z hliníku, stejně jako plášť vrtulníku. Ten je navíc doplněn laminátem a velikým panoramatickým plexisklem, které zaručuje výborný výhled z pilotní kabiny. Právě proto je vrtulník Robinson používán i pro fotografické lety. Pokud je potřeba, je možné i za letu otevřít dveře pilotní kabiny a získat tak další prostor pro získaná leteckých
    Vyzkoušejte si jak se létá vrtulníkem a staňte se pilotem vrtulníku na zkoušku americké výroby Robinson R22 nebo vrtulníkem Robinson R44 s odletem přímo Brna, Olomouce, Mladé Boleslavi, Roudnice nad Labem nebo Hradce Králové.
    Jako letošní novinku Vám nabízíme oblíbené vyhlídkové lety větroněm na letišti Zbraslavice. Po vytažení navijákem si užijete pohodový a klidný dvacetiminutový let na kluzáku v klidu bez burácejících leteckých motorů. Skvělý Vánoční dárek pro celou rodinu.
    Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.
    Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.


Letecká akrobacie pro veřejnost

    Rádi byste si užili zážitek vyhlídkového letu společně se svoji rodinou nebo blízkými přáteli? Létáme z letišť: Brno, Bubovice u Prahy, Jihlava, Kroměříž, Hradec Králové, České Budějovice, Jaroměř, Ostrava, Zábřeh u Hlučína, Olomouc, Karlovy Vary, Olomouc, Moravská Třebová a další.


Řízení vrtulníku Robinson R22 - Vhodný na výcvik PPL(H) i ULH

    Kromě letů pořádaných pro jednotlivce (jako jsou vyhlídkové lety, seznamovací lety a pilotem letadla na zkoušku), nabízí Pilotak.cz i profesionálně řešené letecké akce pro větší skupiny osob. Pokud tedy chcete odměnit svoje zaměstnance, významné klienty nebo hodláte oslovit klienty zcela nové, neváhejte a kontaktujte nás. My na základě Vašich požadavků dokážeme připravit letecký den plný zábavy a vzrušení, o kterém budou všichni mluvit hodně dlouho a nepřímo tak propagovat i Vaši společnost. Během firemního leteckého dne, můžete mít k dispozici několik typů letadel od malých dvoumístných sportovních strojů až po větší luxusní letadla s kapacitou až pět cestujících. Je zcela na Vašem výběru jestli lety proběhnou jako klasický vyhlídkový okruh nebo budou mít účastníci akce i možnost si letoun vyzkoušet pilotovat. Náročným klientům můžeme nabídnout lety ve dvou a čtyř místných vrtulnících typu Robinson. Nesporná výhoda vrtulníku je, že nemusíte za létáním na letiště, ale vrtulník přiletí
    Řízení vrtulníku zajišťuje revoluční umístění ovládací páky. Ta se nachází mezi sedadly cestujících a má tvar písmene „T“. Na koncích vrchní rukojetě jsou umístěné úchyty pro pilota a vrtulník je tak možné ovládat z obou dvou sedadel. Toto oceníte především během výcviku, kdy může instruktor během letu ihned korigovat všechny Vaše chyby. Navíc je díky této konstrukci nasedání a výstup z vrtulníku mnohem pohodlnější než v případě klasického řízení. Kromě klasické, výcvikové verze vrtulníku, Robinsona R22 se můžete setkat se speciálně upravenými modely. Verze Police disponuje navíc silnými světlomety a reproduktory. Robinson Mariner je zase vybaven plováky místo přistávacích lyžin, takže je použitelný i pro přistávání na vodních plochách. Oba předešlé modely jsou však v našich krajích opravdovou raritou. Spíše se setkáte s verzí IFR, která má oproti běžnému modelu větší přístrojovou desku, na kterou se vejdou všechny budíky potřebné pro výcvik IFR (podle přístrojů) létání.


Akrobatický let letadlem Zlín 142

    Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Na letišti Kroměříž, Brno, Praha, Příbram, Karlovy Vary, Moravská Třebová, Roudnice nad Labem
    Původní vrtulník Robinson R22 byl navržen již v roce 1973 konstruktérem Frankem Robinsonem a od roku 1979 začala jejich sériová výroba. Od té doby se jich vyrobilo více než 4.000 kusů a bylo představeno několik modernějších a větších nástupců tohoto modelu. Vzhledem k poměrně nízkým pořizovacím nákladům se již od počátku výroby používají vrtulníky Robinson R22 především jako výcvikové stroje, nejen mezi leteckými nadšenci, ale i v mnoha profesionálních armádách po celém světě. Díky konstrukci R22, je student - nebo-li pilot a žák ve výcviku vrtulníku, který se naučil létat s tímto typem helikoptéry, schopný bez problému přesednout i na větší stroje a zvládnout jejich pilotáž. Velice oblíbené jsou i jako monitorovací stroje na rozlehlých dobytčích farmách v USA a Austrálii, stejně jako při sledování provozu na dálnicích a při mapování terénu.


Letecká škola, výcvik pilotů nejen na ultralehká letadla. Vyhlídkové lety, lety vrtulníkem anebo se staňte pilotem letadla či vrtulníku na zkoušku.

    Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak z Brna, Českých Budějovic, Jaroměře, Jihlavy, Prahy, Ostravy, Hodkovic, Olomouce a dalších měst.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00