Jak na věc


petra hřebíčková a matěj dadák

Petra Hřebíčková,*20.9.1979 - herečka

    Přesto herečka pohlaví dítěte úzkostlivě tají. „Známe ho, ale říkáme to jen nejbližším,“ svěřila Petra, která se podle všeho co nevidět stane maminkou Marušky. Před časem se totiž nechala slyšet, že pro holčičiku má vybrané jméno Marie a pro chlapečka Jan.
    „To je pravda. Jsou to dětská moudra, kterým se malí čtenáři smát nebudou, protože jsou pro ně naprosto normální a běžná. My dospělí se možná pousmějeme a trošku se i nad nimi zamyslíme. Mě třeba zaujal postřeh, že když nemáš vůbec nic, můžeš tak akorát umřít, anebo se jít vyčůrat, což je zajímavé a pravdivé. Vždycky, máte-li dilema, jsou minimálně dvě možnosti řešení a rozhodnutí je na vás. Fakt se mi ta knížka líbila, pobavila a přinesla dobrou náladu. Myslím si, že dětem by se mělo mnohdy víc naslouchat, než je to běžné,“ řekla Petra Hřebíčková, která zářila jako sluníčko. Role maminky jí zkrátka svědčí. ■
    Herečka Petra Hřebíčková je v pokročilé fázi těhotenství, a tak jí v seriálu Svatby v Benátkách, kde ztvárňuje hlavní roli majitelky svatebního salonu Olgy Drozdové, musí všemožně maskovat těhotenské bříško.


Takhle to sluší těhotné hvězdě seriálu Svatby v Benátkách. Prozradila nám, kolik přibrala na těch správných místech

    Jméno otce prvního potomka Petry Hřebíčkové (35), která aktuálně září v primáckém seriálu Svatby v Benátkách, se dosud nastávající mamince dařilo tajit. Když herečka před dvěma týdny proradila, že je v jiném stavu, na dotazy kolem otce dítěte nechtěla odpovídat. Nyní se konečně ví, komu se podařilo získat srdce půvabné seriálové majitelky svatebního salónu Olgy. Je jím její o čtyři roky starší kolega Matěj Dadák.
    K těhotenství neodmyslitelně patří náladové výkyvy, ty přiznává i Petra, naštěstí nejsou nijak dramatické. „Je pravda, že se mi teď pláče lehčeji. Jsou to ale spíš slzy dojetí,“ řekla Hřebíčková v rozhovoru pro revue.idnes.cz.
    Hlavní hvězdě seriálu Svatby v Benátkách se těhotenství dařilo dlouho skrývat. Je pravda, že i na galavečeru si všichni nemuseli jejího bříška všimnout. „Je to asi zásluha úžasných šatů, které mám od své dvorní návrhářky Šárky Šiškové. Nic neskrývám, ale jsem ráda, že mám takové hezké motýlí šaty, ve kterých se cítím dobře i s bříškem,” říká Hřebíčková, která přibrala deset kilo. „Zvětšily se mi hlavně ženské tvary, takže to si užívám.”


Vyřízená Petra Hřebíčková z Benátek: Úmorná dřina a nedostatek spánku!

    V krátkých rudých šatičkách dorazila Hřebíčková na křest knížky Jak přežít v kostce, což je bohatě ilustrovaná příručka dětských rad, jak přežít svět dospěláků. A moc jí to slušelo! Hřebíčkovou prý knížka Sylvy Vespalcové a ilustrátorky Petruccye ihned zaujala a některými rady předškoláků se prý bude v budoucnu řídit.
    Herečka Petra Hřebíčková se před čtyřmi měsíci stala maminkou. Otcem jejího chlapečka je herec Matěj Dadák. Krásné blondýnce ze seriálu Svatby v Benátkách a Přístav mateřství evidentně prospívá, protože je snad ještě půvabnější než před porodem.
    „Přijdu kolem desáté večer domu, jelikož nemůžu hned usnout, učím se ještě texty a kolem dvanácté uléhám. V pět ráno vstávám. Jsem většinou nevyspalá, ale je pravda, že už jsem docela zvyklá,“ svěřila se Hřebíčková, která spánkový deficit vyřešila velice elegantně. „Máme tady pohovky v ateliéru, takže si třeba schrupnu na dvacet minut,“ prozradila Petra se smíchem.


Hvězda Svateb v Benátkách Petra Hřebíčková: Čeká miminko! Otec je neznámý...

    „Konečně nebudu muset myslet na to, aby se mi nevyhrnulo tričko, nebo abych se ke kameře špatně nenatočila. Uleví se nejen mně, ale hlavně kostymérkám. Ty se mnou mají poslední měsíce dost práce, protože musí vymýšlet takové kostýmy, které maskují mé rostoucí bříško. A já už nebudu muset chodit neustále jen ve volných košilích a tunikách a mít na sobě rozepnutá saka a pokud možno tmavší barvy,“ smála se Hřebíčková, která miminko čeká s hercem Matějem Dadákem. ■
    A zatím se jim to celkem v pohodě daří. Kostymérky herečce podle toho vybírají volnější oblečení a kamera ji zabírá jen z určitých úhlů. Divák proto v žádném případě nepozná, že Hřebíčková čeká miminko. V dalších fázích seriálu už by ale ani šikovné maskérky nepomohly, a tak se tvůrci rozhodli k šalamounskému kroku. Otěhotní totiž i seriálová postava Olgy Drozdové. Herečka si viditelně oddechla, protože už ji neustálé maskování bříška celkem unavovalo.
    Samozřejmě ve svém osobním životě jsem jenom pozitivní, kladná a strašně veselá, dodala s nadsázkou. Pochopitelně mám i své negativní stránky a z těch jsem právě pro roli čerpala. Ale doufám, že nejsem nikdy taková, jako moje postava. Když jsem se viděla na tom plátně, tak je to dost nesnesitelné, dodala.


Závist: Blondýnka Hřebíčková ze Svateb v Benátkách vypadá 5 měsíců po porodu jako neposkvrněná patnáctka

    „Mám hodně pohodové období. Všechno mi je tak nějak jedno, to hlavní nosím pod srdcem. Užívám si těhotenství, to je pro mě ta největší cena,” říká sympatická herečka, která v rozhovoru také uvedla: „Zklamaná nejsem, já už jsem byla velmi překvapená z nominace. Užiju si večer, dám si chlebíček a pohýčkám svou cenu doma.”
    „Letošní Vánoce budou ve všem jiné. Doteď jsem byla o svátcích v roli dcery. Bylo to výborné, už byl ale čas založit vlastní rodinu, takže teď už sama budu Ježíškem,“ dodala s velkým očekáváním Hřebíčková. ■
    Petra Hřebíčková (35) se chystá na zatím nejdůležitější roli v životě, brzy se stane matkou. Těhotenství si užívá, považuje ho za obohacující období a sama přiznává, že je to možná tím, že nemá v těhotenství »vedlejší účinky« .


Olga ze Svateb v Benátkách vypadá 4 měsíce po porodu úžasně: V rudých šatičkách ukázala sexy stehýnka

    Oblíbená herečka se svědomitě připravuje i na porod, původně si chtěla vystačit pouze s knihou, ale s blížícím se termínem přibývá otázek, tak se zapsala na předporodní kurzy, dokonce se zamyslela i nad variantou domácího porodu. „Představa jistého soukromí a domácího prostředí je jistě lákavá, ale já bych měla velké obavy. Může se objevit komplikace, která by nemusela dopadnout dobře. Myslím ale, že každá rodička má právo se rozhodnout podle vlastní vůle. Je to ovšem podle mě velmi riskantní,“ popsala Petra v rozhovoru svůj názor na toto ožehavé téma současnosti.
    Nastávající tatínek, kterého znají diváci TV Nova jako podporučíka Josefa Vítka z Policie Modrava, už přivezl domů dětskou autosedačku a zbrusu nový, červený kočárek. S tím pak na parkovišti zápasil dobrou půlhodinku. Snažil se ho narvat do kufru celý, než přišel na to, že ho musí nejdříve rozložit!
    „Mateřskou si užívám opravdu jako dovolenou. Šimon je moc hodné dítě. Zatím necupitá, nic neprovádí, jen pěkně leží v postýlce a usmívá se. Domlouváme se spolu telepaticky, takže i dopis Ježíškovi jsme vykomunikovali tímto způsobem,“ vtipkuje sympaťanda Petra.
    Termín porodu se neúprosně blíží! Hvězda seriálu Svatby v Benátkách Petra Hřebíčková, která je v sedmém měsíci těhotenství, už s partnerem hercem Matějem Dadákem (39), nakupuje výbavičku. A bude to nejspíš holčička, doma už mají červený kočárek.


Těhotná hvězda Svateb v Benátkách: Dítě počala s kolegou ze seriálu od konkurence

    „Ano, hraji v seriálu i v divadle, ale taková situace mě provází naštěstí několik let, takže na vhodné období, kdy by těhotenství neohrozilo plynulý chod nějaké inscenace nebo seriálu, bych mohla čekat třeba do padesáti,“ svěřila se nastávající maminka. „Vzhledem k mému věku jsem se proto rozhodla nic neoddalovat. Myslím, že mnohem větší risk, než mít dítě v takovém pracovním vytížení, by bylo čekat,“ řekla herečka.
    Ta se objevila na každoroční akci Dopisy Ježíškovi nadace Naše dítě ve štěrboholském obchodním centru, v rámci níž si může kdokoliv vybrat fotku dítěte z jednoho z dvanácti dětských domovů a tomu konkrétnímu opuštěnému prckovi pak zpříjemnit Vánoce dárkem přesně dle jeho přání. Petra potěšila chlapečka z Milovic, kterému pořídila masku piráta.
    Informaci deníku Aha! potvrdila i samotná Hřebíčková: „Zařizujeme společné bydlení.“ Její partner však sdílný nebyl a s omluvou se odmítl vyjádřit.
    S partnerem Matějem Dadákem miminko plánovali, pohlaví nenarozeného dítěte znají, ale zatím zůstává jejich tajemstvím, stejně tak jména, která pro své první dítě vybrali.
    Hřebíčková nechtěla prozradit pohlaví miminka, přestože ví, zda se jí narodí chlapec, nebo dívka. O tom, že otcem dítěte je herec Činoherního klubu Matěj Dadák (39), už ale mluví zcela otevřeně. ■


Těhotná Hřebíčková o domácím porodu! A také o tom, proč tak často pláče...

    Ne žena, která teprve nedávno povila dítě, ale roztomilý diblík! Tak vypadá sympatická blonďatá herečka Petra Hřebíčková. Za její formu může asi fakt, že si mateřství užívá, děcko ji neterorizuje častým nočním vstáváním, naopak s ní údajně potají telepaticky komunikuje na vyspělé úrovni!
    Městské divadlo Zlín: Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou, Maryša, Opice Žofka, Kabaret, Rok na vsi, Červený a černý, Zlodějky, Dekameron, Mistra a Markétka, Figarova svatba
    Nominaci na Cenu Thálie sice Petra Hřebíčková (35) neproměnila, rozhodně ale z Národního divadla neodcházela se smutkem v očích. Jednak jednu sošku už doma má a zároveň v současné době řeší mnohem podstatnější věci - pod srdcem nosí miminko.
    Natáčení seriálu Svatby v Benátkách není procházka růžovou zahradou, ale úmorná dřina. Své o tom ví i Petra Hřebíčková (34). Nedostatek spánku řeší dospáváním na gauči v ateliéru.
    Bylo to skvělé, hrozně moc mě to bavilo, protože jsme se u toho docela dost nasmáli. Člověk se při takové roli odreaguje, protože může posílit svoji temnou stránku a konečně si to užít, míní herečka.


Volné košile, tuniky i rozepnutá saka: Mrkněte, jak blondýnka ze Svateb v Benátkách maskuje pokročilé těhotenství

    Nutno podotknout, že oba herci budou v rodičovských rolích nováčci, takže podobných situací si asi užijí plno... „Ještě se honem musíme pořádně vyspat, v klidu si číst, podívat se na film, odpočívat, protože až porodím, už se nikdy nevyspíme,“ tvrdila představitelka Olgy Drozdové ze Svateb v Benátkách.
    Vystudovala JAMU v Brně, obor činoherní herectví. V období 2002 až 2003 působila v brněnském divadle Polárka. Také hostovala v pražském Činoherním klubu a v Divadle ABC. Od roku 2003 do roku 2009 byla v angažmá v Městském divadle Zlín. Poté odešla na volnou nohu, kdy hostovala např. v Divadle U Stolu, v Dejvickém divadle nebo Divadle na Fidlovačce (muzikál Hvězdy na vrbě). V roce 2008 si zahrála titulní roli Maryši, za kterou získala Cenu Thálie. Členkou Švandova divadla je od roku 2010.
    O brněnském herci se dosud mluvilo spíš v souvislosti s dokumentaristkou Olgou Špátovou (31), s níž několik let žil a která je nyní již třetím rokem ve vztahu se zpěvačkou Anetou Langerovou. ■
    Ulice (TV seriál), Helena (TV seriál), 4teens (TV seriál), Sněžná noc (TV film), Velkofilm (TV film), Kriminálka Anděl (TV seriál), Nevinné lži (TV seriál), Strážce duší (TV seriál), Dřevěná Marika (TV film)


Těhotná Petra Hřebíčková (35): Prasklo pohlaví děťátka!

    Facku ale jako její filmová hrdinka žádnému muži nedala. To ne, ale třeba to ještě někdy přijde. Ale doufám, že ne. Hodila jsem po partnerovi ponožky. To bylo asi nejhorší. A naopak to taky nikdy naštěstí nebylo. Když jsem hýčkaná a hezky se se mnou zachází, dám ze sebe to nejlepší. Je to v tom, aby se měli lidé navzájem rádi, uzavřela. ■
    Sama na sobě nesnáším vlastnosti, které se bohužel připisují ženám, ale je to taková vztahovačnost, to, že někdy potřebujete řešit malichernosti. Jako svoji negativní stránku vnímám to, že mi někdy chybí nadhled. Potřebuju pak provětrat hlavu, anebo se prospat a pak je to lepší, přiznala.
    Petru Hřebíčkovou jsme v pár filmových komediích viděli, ovšem nikdy nebyla zápornou postavou. To si vyzkoušela až v romantické komedii Všechno nebo nic, kde hraje opravdu takovou megeru, že na místě jejího filmového manžela by se málokdo udržel.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00