Jak na věc


pestrý jídelníček názory

Zvířata zobrazená ostatními uživateli

    Lepoještěr pestrý dorůstá délky těla až 50 centimetrů, z toho až 75 procent ocas. Základní zbarvení je různé v závislosti na lokalitě, ze které příslušník populace pochází. Většinou je ale základní zbarvení hnědé. U samečků probíhá hřbetní hřeben od šíje až po kořen ocasu, u samiček dosahuje jen do poloviny hřbetu. Samečci jsou teritoriální a své teritorium intenzívně obhajují.
    Rybářství Třeboň a.s. je největším producentem sladkovodních ryb v České republice i v Evropě (podíl na produkci ryb v ČR je cca 15 %). Společnost hospodaří hospodaří na 440 rybnících o celkové výměře 8000 ha. Roční produkce ryb činí cca 3 200 t, z toho 90 % kapra a 10 % vedlejších druhů ryb (lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik, bílá ryba a okoun).
    Pro jeden pár lepoještěrů pestrých potřebujeme terárium o velikosti alespoň 150 x 80 x 150 centimetrů. Tito agilní ještěři rádi šplhají a často také posedávají ve výškách. Proto musíme větve umístit v teráriu i velmi vysoko. Dále je třeba na zadní stěnu terária naaranžovat dekoraci vhodnou ke šplhání. Dno tvoří směs rašeliny, květinové zeminy nebo humusu. Nesmí scházet ani hustá zeleň a několik úkrytů. Stimulovat rozmnožování zimním klidem se sníženou teplotou, nižší vzdušnou vlhkostí a zkrácenou délkou světlé fáze dne není nutné.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00