Jak na věc


pelleova vila program leden 2019

Muzeum Lega a obchod LEGO® stavebnic

    Africké umění tvoří zejména sbírka masek (případně jejich doplňků) a řada soch. Přestože nepatřím k zvláštním vyznavačům tohoto typu umění, zdejší expozice mě zaujala. Není totiž o roztodivných tvorech, vídaných v jiných galeriích, ale dokážete zde najít i řadu exponátů z běžného světa, které umožní nahlédnout do dob svého vzniku.
    Ke vstupu v úrovni suterénu klesá zalomená rampa (1. úsek: sklon 10 %, šířka 160 cm, délka 12 m; 2. úsek: sklon 5 %, šířka 160 cm, délka 230 cm) bez madla. Jednokřídlé vstupní dveře (šířka 80 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Zvonková signalizace (výška 106 cm) je umístěna vlevo u dveří.
    Povrch přístupového chodníku tvoří rovná mozaika, která v místě vjezdu pro vozidla přechází v hrubší dlažbu. Do oplocené zahrady vede dvoukřídlá brána (šířka 2x 115 cm) a postranní branka (šířka 2x 68 cm) se zvonkovou signalizací (výška 139 cm). Hlavní vstup je bariérový (+5, +7 schodů). Přístup k zadnímu upravenému vchodu vede přes zahradu po dlážděném areálovém chodníku s hrubší mozaikovou dlažbou.
    Informační kancelář (dveře šířka 80 cm) je ve zvýšeném přízemí. Dveře do výstavních sálů jsou dvoukřídlé (šířka 2x 60 cm) s dvojitými prahy (2 a 2 cm).


Rekonstrukce panelákové koupelny

    JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.
    Galerie Andrle na svých oficiálních stránkách zmiňuje konfrontaci primárního a současného umění. Z pohledu nezávislého návštěvníka se to dá přeložit jako stálá výstava Jiřího Anderleho, kterou v další místnosti doplňují časově omezené výstavy různých umělců. Například při mé návštěvě to byla Alena Kučerová. Myslím, že pokud máte alespoň minimální vztah k umění, tak tuto koncepci oceníte. Celá expozice tedy dokáže zaujmout i méně náročného návštěvníka, který ocení spíše povedenou krajinku, než Picassa.


CREATIVE WORLD - BISTRO Z ČESKÉHO KALENDÁŘE

    Vilu postavil v letech 1889–1890 architekt Rudolf Koukola na zakázku pro Marii Knoblochovou. Objekt s bohatou sgrafitovou výzdobou fasády a se zbytky zachované štukové dekorace vnitřních prostor, patří mezi nejznámější vily v rezidenční oblasti, která se rozkládá od křižovatky Špejchar až ke Královské oboře. Vila vystřídala množství majitelů a nájemců, mezi nimiž byl bezesporu nejznámějším obyvatelem francouzský generál Maurice César Joseph Pellé, náčelník francouzské vojenské mise v ČSR, který zde žil v letech 1919–1920. Význam Pellého tkví v jeho zásadním vlivu na vytváření československé armády. Maurice Pellé zrušil dobrovolnický charakter vojska, vytvořil pravidelnou armádu s pevným vojenským řádem, zavedl organizaci generálního štábu a ministerstva národní obrany a založil v ČSR vojenské školství. V roce 1919 obdržel hodnost československého armádního generála a stal se náčelníkem hlavního štábu československé armády. S Čechami ho pojila nejen vojenská služba a diplomatická činnos
    Prostor o celkové rozloze 200 m2 se nachází v PP cihlového domu. Prostor je díky velkým oknům světlý a vzdušný. Dá se využít jako kancelář, prodejna, kadeřnictví, výdej zboží pro e-shopy, sklad nebo ordinace. Možnost využití zahrádky ve vnitrobloku. Naposledy byl prostor využíván jako sklenářství, k dispozici je i kuchyňka a sociální zařízení pro zaměstnance a dostatek úložných míst. Díky dvojímu vchodu, lze prostory rozdělit na dvě samostatné jednotky.
    Pelléovu vilu mám ve vzpomínkách nesmazatelně zapsanou jako mateřskou školku. Hrající si děti však po nákladné rekonstrukci vystřídala galerie provázející dílem předního českého malíře Jiřího Anderleho, doplněná o soubor 120 soch afrického umění. Vila postavená před více než sto lety, v roce 1890, má však kouzlo sama o sobě. Novorenesanční budova potěší bohatou štukovou výzdobou a umožní přiblížit, jak v konci 19. století vypadala reprezentační sídla.


Výlet je ideální způsob naučit děti hospodařit s penězi. I ty nejmenší

    Úroveň suterénu, kde se nachází upravená toaleta a kavárna (v současnosti mimo provoz), zvýšené přízemí a 1. patro s expozičními prostorami propojuje svislá schodišťová plošina (nosnost 250 kg; dveře šířka 80 cm; přepravní plocha šířka 90 cm, hloubka 120 cm).
    Nabízíme Vám k prodeji nebytové prostory Praha 6 – Bubeneč. Prostory se nacházejí v prestižní lokalitě Prahy 6 jenom několik metrů od metra Hradčanská.
    Lokalita nabízí veškerou občanskou vybavenost – školy, obchody, restaurace, MHD. Příjemné prostředí s množstvím zeleně a zároveň dobrou dopravní dostupností je ideálním místem pro Váš obchod.


Zas je tu oblíbený speciál Na venkově

    Novorenesanční objekt v rezidenční části Prahy 6, obklopený unikátní historickou zástavbou, umístěný v klidové zóně a zároveň výborně dostupný, je ideálním prostorem pro kulturní a společenské události rozmanitého charakteru. Ve čtyřech zrekonstruovaných podlažích rozlehlé vily se konají akce, které nezávisle na sobě a zároveň v propojení uspokojují kulturně-společenské potřeby návštěvníků různého věku a zaměření. Villa Pellé je nové kulturní a společenské centrum s nadstandardní programovou nabídkou. Slouží nejen zábavě, ale také vzdělávání a poznávání a v neposlední řadě i rozvoji kreativity. Vila v Pelléově ulici prochází další rekonverzí – směrem k živému a mezioborovému využití.
    Pelléovu vilu postavil v roce 1890 architekt Rudolf Koukola. Své jméno získala po francouzském generálovi Maurici Césarovi Josephu Pellém, který nejprve působil jako náčelník francouzské vojenské mise v ČSR a později se stal hlavním velitelem československé armády.
    Dnes sídlí v Pelleově vile galerie, vystavující sbírky rodiny grafika Anderleho. V expozicích jsou k vidění africké plastiky a výtvarná díla tohoto umělce. Africká sbírka čítá několik desítek exponátů a rozkládá se na ploše více než 300 čtverečních metrů.
    Přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 242 cm, hloubka 249 cm) je samostatná a nachází se v suterénu v úrovni zadního vstupu. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 115 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem. Kabina je vybavena přebalovacím pultem.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00