Jak na věc


pečovatelský kurz ostrava

Šatní skříň pro jednu osobu s 2 dvířky

    Rekvalifikační kurzy mají různou náplň, a na jejich skončení musíte splnit zkoušku. Záleží na vašem zaměření a na tom, zda se jedná o kurz péče o malé děti, seniory, nemocné osoby, ZTP.
    Před koncem roku úspěšně proběhla kolaudace a v tomto příspěvku se můžete podívat jak vypadají nezařízené pokoje či některé společné prostory. Jsme připraveni k nastěhování!
    Na kurzu pečovatelské služby se dozvíte potřebné teoretické znalosti, které si následně vyzkoušíte uplatnit v praxi. Kurzy jsou pojaty komplexně a dozvíte se jak komunikovat s nemocnými a staršími lidmi, získáte základy anatomie, naučíte se jak pečovat o seniory, základy epidemiologie, psychologie, etiky, hygieny, sociální gerontologie. Na kurzu se budete střetávat s případovými studiemi, které vám pomohou v praxi. Nacvičíte si pohybové aktivizace osob v důchodovém věku, případně osob ZTP, budete umět jedince motivovat, což je pro vás i pro něj nesmírně důležité.


Kde se pečovatelské kurzy pořádají?

    Cena pečovatelského kurzu z oblasti péče o seniory se pohybuje mezi 7 000 Kč až 15 000 Kč a uplatnění v budoucnu je široké. Nastoupit můžete v domovech důchodců, do nemocnice, do domova s pečovatelskou službou, do rodin, kde je potřeba starat se o seniory, ale také do domácností s dětmi nebo do dětských domovů. Cena kurzů pro povolání chůvy (zaměřující se na péči o děti do zahájení školní docházky) je od 5 000 Kč do 17 000 Kč.
    Dokážeme navrhnout kompletní řešení na úrovni interiéru klientského pokoje či pracovních prostor pro zaměstnance. Spolupracujeme při tom s kvalitními designéry i odborníky na potřeby klientů s různými diagnózami jako Alzheimerova choroba či demence.
    Kurzů na internetu je celá řada. Vybírejte si mezi kurzy s akreditací nebo s osvědčením, abyste mohli nabyté zkušenosti náležitě prokázat. Kurzy, které mají akreditaci (buď dle Ministerstva práce a sociálních věcí, nebo dle Ministerstva školství) mají tuto skutečnost uvedenou v inzerátu. Na vybrané kurzy vám může přispět úřad práce, ale pozor. Vždy se před objednáním (zaplacením) kurzu na příslušném úřadu práce informujte, zda splňujete veškeré náležitosti pro získání příspěvku.


Základní informace o našem domě

    Pečovatelský kurz vám ukáže, jak se starat o nemocné, ZTP, osoby v důchodovém věku, ale také jak pečovat o děti. Záleží na tom, jaký typ kurzu si vyberete. Rekvalifikační kurzy jsou dostupné na různých místech České republiky. Kurz pečovatelství trvá dva až tři měsíce a na jeho konci budete skládat závěrečnou zkoušku. Budete-li úspěšní, obdržíte osvědčení o kvalifikaci na základě akreditace Ministerstva školství nebo Ministerstva práce a sociálních věcí.
    Pořadatelé mají na uchazeče různé požadavky, vesměs se shodují v tom, že osoba, která se chce kurzu zúčastnit, musí dodat potvrzení od lékaře, že je schopna práci pečovatele v budoucnu vykonávat (prohlášení lékaře o zdravotní a duševní způsobilosti). V některých případech pořadatelé požadují plnoletost (věk alespoň 18 let) a ukončené základní nebo středoškolské vzdělání.
    Pečovatelský dům Zborovice je koncipován jako klasický bytový dům s malometrážními byty. Cílové skupině budoucích obyvatel, kterou jsou senioři nad 58 let, nabízíme menší byty, ale k tomu zázemí pro společné užívání přímo v domě, podobně jako u klasických (i lůžkových) domovů pro seniory.


Jídelní stolek S-202-A (lamino)

    Odpočítáváme dny do slavnostního otevření Pečovatelského domu Zborovice, a proto nás ve dnech 9. a 10.3. můžete navštívit u příležitosti akce „Dny otevřených dveří“. Náš personál vás provede celým domem a poskytne komentář k provozu, zahájení služeb a zodpoví vaše dotazy. Akci spustíme v pátek 9.3. od 13 hodin, trvat bude dle zájmu a počtu Přečíst si víc oDny otevřených dveří 9.-10.3.2018[...]
    Širokou nabídku pečovatelských kurzů naleznete v Praze, Brně a Plzni. V Praze kurzy pořádá například AM Solvo, Prostor pro rodinu, pme Familienservice. V Ostravě se můžete na pečovatelský kurz zapsat do Střediska vzdělávání, v Plzni kurzy organizuje KUSTOD, v Brně spolek Vesna. Vzdělávací agentura Seduca pořádá kvalifikační kurzy pro pracovníka v sociálních službách, které jsou akreditovány Ministerstvem práce a sociálních věcí. Na kurzy se můžete přihlásit v Ústí nad Labem, mezi další města patří Zlín, Kyjov, Olomouc, Znojmo, Hradec Králové, České Budějovice, Jihlava, Liberec, Karlovy Vary a Pardubice.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00