Jak na věc


patrasová dáda životopis

Dagmar Patrasová — Lidé — Česká televize

    V létě 2015 se provalila Slováčkova nevěra s o čtyřicet let mladší výtvarnicí Lucií Gelemovou. Podváděná Dáda Patrasová manžela nejprve vzala na milost, ale chtěla rozdělit majetek. Posléze si sama našla přítele, sympatického Itala Vita.
    Dagmar Patrasová, herečka, zpěvačka a moderátorka zejména dětských pořadů se narodila do umělecké a hudební rodiny. Otec, profesor Karel Patras, byl sólový harfenista České filharmonie a učil na AMU. Matka Věra Patrasová zpívala ve filharmonickém sboru.
    Dáda Patrasová je známá kultovní rolí princezny Xénie v sereiálu Arabela, kde se objevila s Janou Nagyovou (spolu si předtím zahrály i v krimi filmu Smrt stopařek, kde byly znásilněny a zavražděny). Předvedla se i v komedii Vrchni, prchni!, ve sci-fi seriálu Návštěvníci i v pohádce O Janovi a podivuhodném příteli. Své herecké umění předváděla Dagmar Patrasová před kamerou i v Německu, ve Francii nebo na Kubě.
    Hrála ve více než dvou desítkách českých i německých filmů a také v našich velice populárních televizních seriálech. Po úspěšné herecké kariéře, v níž mělo nezastupitelnou roli její působení v divadle Semafor, se orientovala především na dětské publikum. Má dvě dospělé děti s klarinetistou a saxofonistou Felixem Slováčkem.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00