Jak na věc


palecek osho meditace

Sexuální výchova - Jak dítěti vše říci

    Pohádka o Palečkovi je typickým příběhem vhodným ke čtení před spaním. Nečíhá tu žádné velké nebezpečí, přesto jde ale o pro děti napínavá dobrodružství malého Palečka. Nad lakotným kupcem zvítězí chytrost tohoto hošíka - i když ne každý z nás by asi jeho jednání úplně schvaloval. I o tom ale můžete se svými dětmi mluvit.
    Otec poslušen slov Palečkových šel v povzdálí za nimi; nevěděl proč, až tu po cestě nacházel zlaťák za zlaťákem, které z kapsy kupcovy padaly. Paleček, když ho kupec do kapsy strčil, prokousal díru, a až byla kapsa prázdná, proklouzl ven i on sám. Na cestě chytil velkého motýla se žlutými křídly a na něm letěl nad krajinou za otcem domů.
    I divila se matka nad tím přepodivným synem, ale oběd mu přece svěřit nechtěla, až konečně, když nedal pokoje, se smíchem mu oběd do koše složila. A hle, div divoucí! Paleček si zdvihl koš na hlavu a pryč s ním na pole utíkal. Nebylo ho pod ním ani vidět, a tak se zdálo, jako by koš sám šel cestou.


Neplodnost - nebojte se ji řešit

    Ten malinký hošík se mu zalíbil a přál si takového mít. Viděl, že umí voly pohánět, ale přitom moc nejí. A kupec byl lakomec. "Chtěl bys ke mně do služby?" ptal se Palečka. "Proč ne, když otec dovolí," odpověděl Paleček; a poté jako střela z ucha skočil, k otci přiběhl a šeptal mu: "Jen ty mě, otče, prodej. Nic se o mě neboj, já se ti brzy vrátím, ale jdi zpovzdálí za námi."
    Pro všechny rodiče, kteří dětem rádi vyprávějí pohádky, tu máme další z našich speciálů, tentokrát zaměřený právě na tyto příběhy. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější pohádky Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena i s obrázky tak, abyste, budete-li číst pohádky online, tedy přímo z internetu, mohli svým dětem nabídnout také pohled na scénu z děje.
    Když kupec došel domů, před vraty křičel už na ženu: "Ženo, podivíš se, jakého jsem ti koupil oráče; a to ti je velikánský chlap!" To řekl, sáhl do kapsy, aby vytáhl Palečka i peníze, ale co to? Kapsa prázdná, kde nic, tu nic! Kupec zůstal omámen nad tím divem, a žena vidouc, že hledá oráče v kapse, ještě mu ke všemu vynadala.
    Když kupec přišel k otci a otázal se ho, zdali by toho čiperného klučinu prodal, otec řekl, že prodá, za pět zlatých. Kupec mu zaplatil pět zlatých, vzal Palečka, vstrčil si ho do kapsy a šel domů.


Pohádky pro děti - online speciál

    Jak přišel na pole, kde otec oral, zdaleka začal volat: "Otče, otče, nesu ti oběd!Paleček se na motýlovi vrací domů Ale otec hlásek jeho neslyšel, mimo to přece ani nevěděl, že má synka. Paleček nepřestal volat, až když u samého otce stál, on se ohlídl, co to tu bzučí, a viděl za sebou stát koš. Palečka ale neviděl. I začal si podivný koš, který sám na pole přišel, prohlížet, a tu teprve viděl Palečka, který se mu hned ohlašoval, že je rodný jeho synek, ráno narozený. "Ráno narozený, a už mi neseš oběd? Ty jsi divný synek!" zasmál se otec, a potom sednul a obědval. Paleček se nabídl otci, že bude zatím orat, aby mu dal otec bič, aby voly poháněl.
    Tu přišel Paleček k potoku, bez lávky, neměl se jak na druhý břeh dostat! Ale Paleček byl chytrý, hned si uměl poradit. Vzal z koše dřevěnou lžíci, spustil ji do vody a sedl do ní jako do lodičky. Koš táhl za sebou a tak se na druhý břeh přepravil.
    "I jak bys ty, synku, voly poháněl, když ani bič pořádně neuneseš," zasmál se otec. "Budu je tedy bez biče pohánět," odpověděl Paleček a jedním pohybem skočil na vola, vlezl mu do ucha a začal volat: "Hoj, hejsa, hej!", až volům v hlavě hřmělo. I rozběhli se a s takovou nahoru dolů utíkali, že přes oběd Paleček více zoral než otec za celý půlden.


Dětské nemoci, očkování a prevence

    Okolo pole, na němž Paleček oral, vedla hlavní cesta. Právě v tu dobu šel tudy bohatý kupec z města, z trhu, vraceje se domů. Když tu viděl voly, jak sami orají, velice se tomu podivil a blíže přistoupil, aby je lépe ty pozoroval, a tu teprve uslyšel Palečkův hlas, jak je pohání. S údivem poslouchal, odkud hlas asi vychází, až tu zaslechl: "No, tu jsem, ve volově uchu!". Podívaje se volu do ucha a Palečka tam našel.
    Byli jednou dva manželé a ti zatím neměli děti. Jedenkráte když muž na pole odejel orat, narodil se mu zatím doma synek, o nic větší než paleček. Matka ho také hned Palečkem nazvala. Byl to klučík přepodivný! Sotva se narodil, už ho bylo všude plno, po jizbě, po kuchyni běhal, skákal, zpíval, a když bylo k poledni, volal na matku: "Mámo, mámo, dej mi oběd, ať ho otci na pole donesu!"


Jak vybrat sportovní vybavení...

    Své hokejové začátky si odbyl v Kolíně, ale většinu své hráčské a později i funkcionářské kariéry spojil s pardubickou Teslou. Na východ Čech přišel v osmnácti letech a odehrál zde kompletních 12 sezon včetně mistrovské 1972/73. Během vojenské služby nastupoval také za Duklu Jihlava. Celkově Josef Paleček odehrál 451 zápasů v nejvyšší soutěži a zaznamenal v nich 171 branek. Šikovného útočníka si povšimli i trenéři národního týmu a Paleček nastoupil hned na třech světových šampionátech. V roce 1972 po boku Ivana Hlinky, Jiřího Holečka, či Václava Nedomanského pomohl Československu vybojovat zlaté medaile na mistrovství světa v Praze. Trenérské řemeslo okusil Josef Paleček poprvé na počátku osmdesátých let, kdy v Hradci Králové působil jako hrající trenér. Po hráčském angažmá v Rakousku a Německu se koučování začal věnovat naplno. Po začátcích u žákovských a mládežnických týmů se vypracoval až na lavičku extraligových Pardubic, které velel v sezonách 1990/92, 1995/96 a 1999/02. Na východ
    * 25. února 1932 Studoval na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty univerzity Karlovy v Praze u profesorů Martina Salcmana, Cyrila Boudy a Karla Lidického. Josef Paleček patří k předním českým ilustrátorům. Jeho dětské knihy vydalo více než 45 nakladatelství ve 27 zemích světa.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00