Jak na věc


paštika podle karolíny

Prostřeno! XIII (25) Praha a Střední Čechy - Petr Beránek - 23 bodů

    Maso nakrájejte na menší kostky, játra odblaňte a překrájejte. Slaninu, cibuli a česnek nakrájejte nadrobno. V kastrole opečte slaninu a zpěňte na ní cibuli a česnek . Přidejte maso, koření, bylinky a orestujte. Opečte krátce i játra a zalijte vše dezertním vínem. Chvíli povařte, ale aby játra zůstala uvnitř růžová. Nechte zchladnout, vyhoďte bobkové listy a vše i se šťávou rozmixujte najemno.
    <a href= title=> <abbr title=> <acronym title=> <b> <blockquote cite=> <cite> <code> <del datetime=> <em> <i> <q cite=> <strike> <strong>
    Zdroj: Domácí paštika se želé z červeného vína; Karolína-domácí kuchařka – TV Prima http://www.iprima.cz/vanocni-inspirace-podle-karoliny-kamberske  [On-line 14.12.2015]
    Upovídaná a veselá hospodyňka vsadila na starou dobrou osvědčenou klasiku. Do pořadu se přihlásila sama, protože má ráda výzvy. Pokud Renáta vyhraje, pořídí si elektrické kolo.
    Prima tip: budete-li chtít paštiku vyklopit z formy, vypláchněte ji před naplněním studenou vodou a vyložte folií. Želatinu nevařte a nevmíchávejte tekutinu do želatiny – udělaly by se vám v ní žmolky, v teplé tekutině se krásně rozpustí. Podávejte třeba s bagetou a hroznovým vínem.


Jemná a lehká kuřecí huspenina je dietnější sestra klasického sulcu

    Formu naplňte směsí, párkrát s ní klepněte o stůl, aby unikl vzduch a formu postavte do pekáče. Okolo nalijte horkou vodu, asi do 2/3 výšky formy a dejte na 60 – 90 minut do trouby. Teplotu udržujte pod 100°C, ideálně na 90°C (nebude se z ní oddělovat tekutina). Nechte vychladnout a pak uložte do chladničky.
    Pořady o vaření patří po celém světe k nejoblíbenějším pořadům v televizi vůbec. Vysokou sledovanost vykazují taky české kuchařské show.  Našim cílem zde na www.televareni.cz je pravidelně přinášet průřez informací o aktuálně vysílaných resp. plánovaných pořadech a  přispět do diskuze o kulinářském umění a schopnosti ocenit dobré jídlo. U jednotlivých příspěvků jsou zobrazeny ilustrační fotografie dostupné k volnému použití.
    Želatinu namočte na 5-10 minut do trochy studené vody. Svařte červené a dezertní víno s cukrem, plátky jablka, citronem a kořením na polovinu a přeceďte ho. Chuť dolaďte špetkou soli. Ze želatiny vyždímejte vodu a rozmíchejte ji v teplém (ne vařícím) víně. Vychlazenou paštiku ozdobte kořením a bylinkami, zalijte vlahou želatinou a dejte ztuhnout.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00