Jak na věc


připojištění čelního skla čsob

Penzijní připojištění podle Partners

    Obecná představa, že pětistovka měsíčně vás ve stáří spasí je lichá. Abyste si udrželi současnou životní úroveň, musíte si odkládat na stáří alespoň jednu sedminu vašich současných příjmů.
    Část vlastního příspěvku můžete uplatnit jako snížení daňového základu. Jedná se o částku přesahující 12 000 Kč. Ročně si můžete odečíst maximálně 24 000 Kč. V praxi to znamená, že na daních můžete ušetřit každý rok až 3 600 Kč.
    Sjednání penzijního připojištění a poté spoření touto formou vás na budoucnost v důchodu příliš nespasí. I když si budete spořit vysoké částky, nebude využit potenciál dlouhodobého horizontu.
    Penzijní připojištění má v současné době sjednáno 4,4 milionů lidí v Česku, kteří se označují jako účastníci penzijního připojištění. Průměrná měsíční úložka činí podle statistiky Asociace penzijní fondů ČR pouhých 300 korun.
    Poraďte se s finančním poradcem a investujte volné peníze do otevřených podílových fondů, případně nakupujte akcie. Tím si můžete vytvořit dostatečně velký finanční polštář, který využijete při čerpání peněz v důchodu.


Výše státní podpory pro smlouvy penzijního připojištění

    Nově je možné uzavírat doplňkové penzijní spoření, se kterým je také spojen státní příspěvek. Jeho hlavní výhodou je možnost spořit na důchod na váš vlastní účet v účastnickém fondu, ze kterého Vám nikdo nic nevezme. Sami si navíc můžete ovlivnit míru podstupovaného rizika, a tedy i výnosu – volit můžete od nejkonzervativnějších fondů až po fondy s vysokým výnosem.
    Na penzijní připojištění vám také může přispívat zaměstnavatel. Záleží pouze na firmě a jejích interních předpisech. V současné době je příspěvek na penzijní připojištění v mnohých firmách poskytovaným benefitem.
    Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.
    Se spoření na penzi je nejlepší začít co nejdříve. Pokud se vám blíží doba odchodu do důchodu, už příliš výši důchodové renty plynoucí z penzijního fondu ovlivnit nemůžete, ale v případě, že jste mladší třiceti, čtyřiceti let, máte vysokou pravděpodobnost, že si i v důchodu uchováte svůj životní standard, jaký máte nyní.
    Platí úměra, že čím méně je pracujících, tím mají důchodci nižší důchody. V letošním roce se navíc v Česku vyrovná počet dětí a mládeže do 18 let a osob starších nad 60 let.


Princip důchodového systému v Česku

    Na penzijní připojištění i doplňkové penzijní spoření si spoříte v pravidelných měsíčních příspěvcích, které můžete na účet transformovaného fondu nebo účastnickém fondu poukázat i za delší časové období, například rok nebo pololetí. V průběhu penzijního připojištění nebo doplňkového penzijního spoření je možné změnit výši příspěvku, popřípadě spoření přerušit. K naspořeným příspěvkům vám budou připisovány za a) státní příspěvky a za b) podíly ze zisku transformovaného fondu nebo účastnického fondu, tyto podíly se připisují jednorázově, ročně.
    Od ledna 2013 se změnil výpočet výše státního příspěvku, ten se týká transformovaných fondů a účastnických fondů třetího pilíře. Výše státního příspěvku na penzijní připojištění se odvíjí od výše měsíčního příspěvku. Tedy, pokud je váš měsíční příspěvek 300 - 999 Kč státní příspěvek činí 90 Kč a 20 % z částky přesahující 300 Kč. Pokud je váš měsíční příspěvek na penzijní připojištění 1 000 Kč a více, tak výše státního příspěvku činí 230 Kč.
    Penzijní připojištění je součástí třetího pilíře důchodového systému. Je to jeden z možných způsobů spoření na penzi. Penzijní připojištění si mohla zřídit osoba starší 18let, která byla občanem České republiky nebo jiné země Evropské unie s trvalým pobytem v České republice nebo účastnící se důchodového nebo veřejného zdravotního pojištění v rámci ČR. Nyní již není možné penzijní připojištění založit.


Vyplňte formulář vpravo - ozveme se vám obratem

    Pokud patříte mezi bezmála pět milionů českých obyvatel, kteří si v minulosti uzavřeli penzijní připojištění, týkají se vás změny platné od 1. 1. 2013. Vaše spoření bylo převedeno do takzvaných transformovaných fondů, které spravují penzijní společnosti. Změnila se výše státních příspěvků a podmínky pro jejich získání.
    Penzijní připojištění je jedním z pilířů pro zajištění financování vašeho stáří. Spoléhání na státní důchody se nemusí vyplatit. Český systém vyplácení starobních důchodů je založen na průběžném vyplácení. V praxi to funguje tak, že každý pracující člověk odvádí sociální pojištění, které se přerozděluje důchodcům na jejich důchody.
    Finanční přípravu na penzi vnímáme v Partners jako jedno z nejdůležitějších témat osobních financí každého člověka. Čím dříve si začnete otázky ohledně života v důchodu klást, tím méně to bude bolet. Důležité také je si uvědomit, že zodpovědnost za podobu svého života ve stáří nesete především vy. Nespoléhejte se na stát, ani na někoho, kdo se o vás jednou postará, a starejte se sami a již dnes. V Partners Vám vysvětlíme, jaké jsou vaše možnosti, jejich výhody i nevýhody, a připravíme pro vás osobní finanční plán na penzi.


Samotné penzijní připojitění vás nespasí

    Celkový objem finančních prostředků, které spravují penzijní fondy je 200,2 miliardy korun. Na jednoho účastníka tak připadá částka okolo 44 700 korun.
    V každé věkové skupině tak bude zhruba 2 miliony lidí. Poměr starších lidí se však bude zvyšovat, oproti mladším. Průběžný model financování důchodů tak může být pro příští generaci důchodců již neúnosný.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00