Jak na věc


předpověď počasí idnes

Studie NASA potvrzují, že planeta Země je za posledních 20 let zelenější

    Poznámka: Čas měření je udáván ve světovém čase UTC (UTC = UT = GMT = SELČ-2h = SEČ-1h). Pro získání místního času je třeba k zobrazenému času příčíst 1 hodinu v zimním období, kdy platí středoevropský čas, resp. 2 hodiny v období platnosti letního času.
    Předpověď vám poskytneme vždy na aktuální den, a poté ještě na dalších pět dní dopředu. Pomocí mapky můžete sledovat dění nejenom na území České republiky, ale dění v rámci celého světa. Co všechno vám může naše předpověď počasí sdělit?
    Pro lepší představu můžete využít i interaktivní mapku, na které se vám zobrazí různé animace s předpovědí počasí. Nejprve musíte zvolit přesnou hodinu, pro kterou vás předpověď zajímá. Následně musíte vybrat jeden ze čtyř meteorologických jevů, které chcete pomoci mapky zobrazit. Můžete si vybrat buď vítr, teplotu, tlak anebo třeba oblačnost a déšť.
    Člověk je moc krátký na to, aby mohl ovládat počasí. Počasí ovládá matka příroda, člověk má pouze možnost na základě určitých znaků počasí předvídat a vytvářet předpovědi, které nám mohou říci o tom, jaké počasí bude za pár hodin, zítra, za týden anebo třeba za měsíc. V současné době jsou veškeré systémy již opravdu skvěle propracované, tudíž je možné předpovědím počasí důvěřovat.


Větrná bouře Eberhard napáchala v ČR ohromné škody

    Počasím se rozumí okamžitý stav ovzduší. Závisí na mnoha faktorech, které je potřeba detailně prozkoumat, a pouze na základě toho vytvořit přesnou prognózu. Důležitou roli hraje teplota vzduchu, déšť, sníh, větrnost, oblačnost, biozátěž a tak podobně. Kdybyste chtěli sami předpovídat počasí, tak by to bylo téměř nemožné, protože by vás to stálo spoustu námahy a hlavně také financí. Proč tedy raději nedůvěřovat nám a mít každý den k dispozici detailní předpověď, ze které vyčtete vše, co potřebujete?
    Nedávné bouře, které se odehrály nedaleko města Káthmándú, byly mimořádně ničivé a několik vesnic odkázaných na zemědělství utrpělo velké ztráty na životech. Během bouří bylo zabito 31 osob a přes 400 jich utrpělo...více

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00