Jak na věc


případ pro malíře

Případ pro exorcistu. První Hřebejkova detektivka je olomoucká

    Vražda v poklidné pražské vilové čtvrti je pro policisty překvapivá především tím, že nemá žádný motiv. Závěrečný díl kriminálního seriálu. Hrají: O. Vetchý, B. Polívka, M. Hanuš, I. Chmela, F. Blažek, P. Stach, M. Vladyka, I. Bareš, S. Remundová, K. Dobrý, R. Nebřenský a další. Scénář J. Mareš a J. Malinda. Kamera M. Žiaran. Režie P. Bebjak
    V roce 2013 se chopili autoři a scenáristé detektivek Hany Proškové znovu ve volné sérii tří Případů pro... Tentokrát uvádíme první z nich. V televizním filmu Lucie Bělohradské, podle scénáře Jany Knitlové, se na scénu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách jen tak mimochodem vypátrali vraha mladé stopařky. Kriminalistu Vašátka hraje Viktor Preiss, jeho přítele, malíře a sukničkáře, David Matásek.


Josef Mareš: Náš nový projekt už má konkrétní rozměry

    V poklidné pražské čtvrti je v sobotu po poledni ve své garáži zastřelen právník, zcela bezúhonný člověk. 1. oddělení, teď už pod Kozákovým (O. Vetchý) vedením, dlouho a neúspěšně hledá motiv činu. Všechny cesty k objasnění motivu se ukážou jako slepé. Jedinou stopu představuje černý mercedes, který byl viděn na místě činu a přitom nepatří nikomu ze sousedů. Policisté se na něj zaměří a po dlouhém a složitém pátrání objeví jeho majitele. Ten by sice seděl profilem na nájemného vraha, je to bývalý žoldák bez peněz, ale není jasné, kdo a proč by si u něj někdo vraždu objednal. Až podrobnější pátrání naznačí možnou stopu... A řešení případu ze závěrečné epizody seriálu je překvapivé!
    Je-li vám ale dobře ve společnosti Plíška, Kozáka, Anděla, Pražáka, Sršně a nakonec asi i Korejse, máte před sebou celých 14 pondělních večerů v dobré partě s první řadou Případů. A dost možná si tentokrát víc užijete detaily cest, které vedly k objasnění zločinů. Jménem scénáristů, režisérů, herců, produkce, všech složek štábu, prostě všech, kteří otiskli svou osobnost do Případů, vám děkujeme.
    „Případ pro Exorcistu mě zajímal hlavně proto, že jsem dosud žádnou detektivku nerežíroval. V současné době se jich točí opravdu hodně a laťka je nastavená vysoko, primárně zahraničními vzory. Jsem zvědavý, co se nám s tímto tématem podaří udělat, protože s výjimkou Nevinnosti jsme se s Petrem Jarchovským něčeho podobného ještě nedotkli,“ říká režisér Jan Hřebejk.


Hřebejk se v detektivním debutu pustil do vymítání

    Náruživým čtenářům české detektivky není třeba představovat jméno Hany Proškové, od jejíhož narození letos uplyne 95 let (*30.11.1924 – †4.10.2002). Na její detektivky se během 70. a 80. minulého století stály fronty. Pamětníci jistě znají televizní film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z prvních novel spisovatelky už před padesáti lety. Podle její předlohy natočila Česká televize v roce 1989 v režii Dušana Kleina titul Zrcadlo nenávisti.
    Rozhovor se scénáristou Případů a vedoucím skutečného I. oddělení plk. Ing. Bc. Josefem Marešem o nejtěžších možných případech a dalších plánech po konci našeho seriálu. Rozhovor se scénáristou Případů a vedoucím skutečného I. oddělení plk. Ing. Bc. Josefem Marešem o nejtěžších možných případech a dalších plánech po konci našeho seriálu.
    Případ pro exorcistu je nápaditě vyprávěný detektivní příběh se záhadou, rámovaný autentickým a realistickým vykreslením práce kriminalistů a okořeněný jemným humorem a ironií.
    Muž zastřelený neznámým pachatelem v poklidné čtvrti Prahy byl člověk bez jediného stínu. Kdo měl zájem se ho zbavit a proč? Případ, který teprve nedávno soud definitivně uzavřel, policistům zamotal hlavu, protože pachateli chyběl motiv. O to těžší bylo vraha najít a čin mu dokázat. Policisté se museli spolehnout na to, že přece jen někde udělal chybu.


Preiss a Matásek vyšetřují vraždu Černou jako smola

    Série se pokouší o naplnění detektivního žánru inspirovaného britskou literární a filmovou tradicí. Režie první série se ujal Jan Hřebejk. Autoři přivádějí na televizní obrazovky neschematické a plastické postavy hlavních detektivů: majorky Výrové, nadporučíka Mráze a jejich kontroverzního šéfa plukovníka Vitouše.
    David Matásek a Viktor Preiss jako malíř Horác a kapitán Vašátko v detektivním filmu podle knižního bestselleru Hany Proškové. Vašátko a Horác jsou na rybách a na stopě vraždy mladé stopařky... Dále hrají: J. Dolanský, D. Černá, J. Pidrmanová, I. Svobodová, M. Myšička, H. Seidlová, M. Malkovský, M. Hádek, K. Melíšková, J. Dvořák, M. Táborský, O. Vlach, M. Preiss a další. Scénář J. Knitlová. Kamera L. Glavanakov. Režie L. Bělohradská
    „Vážení přátelé, děkujeme vám za nároky, jaké máte, a důvěru, jakou nám projevujete. Vaše reakce jsou zcela mimořádné. Přijměte proto naše společné rozhodnutí další řadou nepokračovat jako uvážené rozhodnutí lidí, kteří jsou šťastní z vašich ohlasů a kteří přesto musí vědět, kdy je správné přestat, nepoškodit to dobré, co se podařilo, a vrhnout se na něco nového. První náznaky o plánech pánů Mareše a Malindy se dozvíte zde a na stránkách z rozhovoru s Josefem po odvysílání Posledního případu.


Případ pro exorcistu: Krobot, Majer a Melíšková "vymítají" zločin

    V přípravách jsou další dvě volná pokračování Detektivů od nejsvětější trojice, opět vycházející z kvalitní literární předlohy Michala Sýkory a scénáře Petra Jarchovského.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00