Jak na věc


příjmy z prodeje movitých věcí

Archiv kategorie: Příjmy FO Ostatní

    Různé příjmy a povinnost podat daňové přiznání Dary Samozřejmostí je, že musíme podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob, pokud jsme dosáhli příjmů bezúplatných (dříve darů).
    Můžeme kompenzovat plusy a mínusy? Jednotlivý druh příjmů Na toto téma jsme publikovali několik článků. Ano, dílčí základ daně v § 10 lze optimalizovat. Pan Nováček prodal se ziskem akcie z roku 2013: a) část po časovém testu, b) několik akcií před časovým testem. Se ztrátou prodal akcie z roku 2014. Do jednotlivého druhu příjmu započte akcie… Zobrazit více »
    Průběžné účetní a daňové poradenství je v dnešní době nutné, proto si Vám dovolíme doporučit, vzhledem k více než dvacetileté dobré spolupráci, firmy ŠACH s.r.o. a DÉMONIA s.r.o.
    Děkujeme Vám za nabídky přátelství na FACEBOOKu! Odborné dotazy prosím zadejte formou Komentáře přímo k vybranému článku. Z časových důvodů reagujeme jen na BLOGu.
    Musí zdanit prodej akcií? Máme pro Vás TIP!


Ostatní příjmy a daňové přiznání

    Dotaz na našem FB je jednoduchý: „…Fyzická osoba kupuje a prodává na burze různé komodity. Musí tyto příjmy zdanit?“ Řešení Z povahy dotazu je zřejmé, že fyzická osoba nepodniká, ale své soukromé prostředky různým způsobem investuje na burze. Proto se jedná o příjmy podle § 10 Ostatní příjmy. Způsob zdanění je jasný – je popsán v mnoha… Zobrazit více »
    Pokud jsou však výdaje vyšší než příjem, tuto ztrátu si nemůžeme kompenzovat ani v jiném roce, ale ani proti jinému druhu příjmu. Každý jednotlivý druh příjmu (např. příjem z prodeje nemovitostí, příjem z prodeje movitých věcí, příjem z prodeje cenných papírů, příjem z příležitostných činností, příjem z příležitostného pronájmu movitých věcí, příjmy z převodu účasti na společnosti s ručením omezeným a další druhy podle § 10 odst. 1 zákona o daních z příjmů) se totiž posuzuje samostatně.
    Jedním z důvodů, proč například mnoho poplatníků, kteří mají „jen“ příjmy ze zaměstnání, musí podat daňové přiznání za rok 2017
    Podmínka „Bydliště“ Prodej rodinného domu K nedávno publikovanému článku doplňujeme, na základě Vašeho dotazu, informaci k podmínce Bydliště.


Co neuvádíme do daňového přiznání

    Patří do „seriálu“ Novinky ZDP? FO a „jiné“ ostatní příjmy Může se jednat o celou škálu různých příjmů, které podle Zákona o daních z příjmů zařazujeme do Dílčího daňového základu § 10 ZDP, neboť se nejedná o příjmy: ze samostatné činnosti, podnikání (§ 7), kapitálového majetku (§ 8), pronájmu (§ 9). Zpravidla se setkáme s prodejem nemovitostí,… Zobrazit více »
    Výhodné varianty platí u manželů také pro ostatní příjmy. Příjmy „manželů“ Miniseriál na téma optimalizace daňové povinnosti manželů zakončíme připomenutím, že výhody existují: nejen u příjmů z pronájmů, ale také u ostatních příjmů. Ostatní příjmy Do tohoto dílčího daňového základu („DDZ“) patří ty příjmy, které nejsou v jiných DDZ: § 6 – příjmy ze zaměstnání, § 7… Zobrazit více »
    Navazujeme na včerejší článek a krátce si vysvětlíme, jak má postupovat fyzická osoba, prodává-li akcie, které nejsou osvobozeny od daně z příjmů FO. Daňovou povinnost můžete optimalizovat!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00