Jak na věc


pěstování celeru ze semen

Celer řapíkatý Malachit

    novinkaFiltrujte v kategorii podle doby výsevu.. Doporučujeme takéSubstrát na květinyPůda pro kvetoucí rostliny..Hnojivo pro květinyTekuté, pevné, tyčinkové..Směsi květinMixy květinového osiva..
    O česneku a jeho léčivých účincích určitě slyšel každý, převážně v souvislosti s nachlazením a ochranou proti střevním parazitům. Česnek však příznivě působí i na celou řadu dalších obtíží a má také preventivní účinky.
    Originální název: Apium graveolensZobrazeno v: ZeleninaDatum: 23.01.20147963 x poeetenoPěstování celeru - dostatečná zálivka(nezaléváme listy), pravidelná okopávka, bulvový - hlinité, humózní půdy, listový a řapíkatý - hlinitopísčité půdy


Jak bojovat proti zavodňování organismu?

    Pro pěstování celeru je velmi důležité začít s předpěstováním sazenic včas, neboť má dlouhou vegetační dobu. Semena necháme vyklíčit při teplotě 15 - 20 °C, bude to trvat přibližně 2 - 3 týdny. Slabé sazenice sázíme do sponu asi 3 x 2 cm, ty silnější a zdravější rozsazujeme do květináčků nebo kelímků. Pro dobrý vývoj kořenů je dobré tyto mladé kořínky zkrátit asi o třetinu. Jak vidíte, předpěstování sazenic je velmi zdlouhavý a náročný proces, hodí se spíše pro pěstování většího množství. Pro zahrádkářské účely je lepší koupit si již předpěstované sazenice.
    Celer nakrájejte na nudličky a povařte ho v osolené a okyselené vodě spolu s kořením. Po zchladnutí přidejte do salátu najemno nakrájená jablka, olej a podle chuti oslaďte.
    Jeho účinky působí detoxikačně na organismus, pomáhá při zácpě, snižuje horečku, dokáže snížit krevní tlak, povzbuzuje chuť k jídlu a má protirakovinné účinky.
    Pečené koleno, grilovaná žebra nebo vyuzená klobáska se neobejdou bez čerstvě nastrouhaného čerstvého křenu. Jeho pronikavá vůně donutí i ty nejtvrdší muže k pláči a všechny zaručeně zbaví rýmy. Kromě oblíbené pochutiny se například využívá i jako medicína smíchaná s medem, která působí jako antiseptikum.


Celer listový kadeřavý...

    Pěstování sazenic, výsadba i další ošetření je u řapíkatého celeru podobné jako v předchozím případě, ale pěstuje se jako naťová zelenina. Řapíkatý celer má být křehký s výraznou aromatickou chutí, čemuž přispívá tzv. bělení (chránění řapíků před sluncem). Nejpoužívanějším způsobem bělení je metoda zabalení řapíku lepenkou nebo černou fólií na dobu cca 3 týdnů tak, aby zůstaly vidět pouze špičky listů. Toto opatření se provádí v době, kdy jsou řapíky vysoké asi 30 - 40 cm. Po bělení následuje sklizeň. Skladování řapíkatého celeru je náročné, proto je spíše sezónní zeleninou.
     letničkyAksamitníkVilecStračkaSlunečnicePetůnieOstálkaNevadlecMákLobelkaLimonkaLichořeřišniceLaskavecChrpaHledíkAstraNestařec


Celer je dobrý na mužskou potenci a k čemu ještě?

    Nejčastěji pěstovanou variantou je celer bulvový. Pěstování řapíkatého a naťového celeru není tak rozšířené. Základní pravidla pěstování jsou však pro všechny tři varianty stejné. Jelikož má miřík celer dlouhou vegetační dobu, je nutné provést výsev již v únoru, nejpozději začátkem března. Výsev se provádí do výsevních misek. Semena klíčí při teplotě 15 °C cca za dva týdny. Asi po měsíci je nutné sazenice přepikýrovat na vzdálenost 5 x 5 cm. Po zesílení rostlin je dobré je znovu přepikýrovat, vhodné jsou například speciální sadbovače mini D 6 cm. Na záhon sázejte rostliny přibližně v polovině května, v době, kdy již teploty neklesají pod bod mrazu do sponu 50 x 50 cm, aby rostliny měly dostatek prostoru pro vyvinutí velké bulvy. Vhodné je slunečné stanoviště se středně těžkou a dostatečně vlhkou půdou bohatou na humus. Rostlinám se bude dařit na místě, kde byly v loňské sezóně vysazeny luskoviny, plodová zelenina nebo košťáloviny. Nevhodné je sázení do záhonu osázeného v minulé sezóně
    Listový celer je málo rozšířeným typem a to i přesto, že se poměrně dobře rychlí a jeho pěstování není tak náročné jako u předchozích dvou druhů celeru. Listový celer má rád vlhčí, humózní i hlinité půdy. Sazenice se vysazují ve sponu kolem 40 x 30 cm. Listy se sklízejí během celé vegetace. Kořen lze nechat přes zimu v zemi zakrytý slámou a v dalším roce znovu sklízet listy až do doby, než rostlina vyběhne do květu. Sklizené listy jsou vhodné k přímé spotřebě, lze je však i sušit a zmrazit.
     Semena bylinekAnýzOsrtopestřecParchaŘepíkRozmarýnSaturejkaSlézŠťovíkTřapatkaTřezalkaTymiánYzopSměsiMátaŠalvějKmínKoriandrMěsíčekMeduňkaBazalkaBenediktBrutnákDiviznaDobromyslEstragonFenyklHeřmánekJablečníkJestřabinaKerblíkKoprKozlíkLevanduleLibečekMajoránkaŠafrán
    Návodyčtěte zajímavosti ze světa bylinek, rady a návody> píšeme o bylinách..Nejčtenější 1. tymián 2. oregáno 3. bylinky do stínu 4. levandule 5. bazalka


Těstoviny se špenátem, dýní a...

    Před vysazováním na venkovní záhon by měl být celer pořádně otužilý větráním a kořínky by měly být opět zkrácené tak o třetinu. S vysazováním se neunáhlete, dříve jak v druhé polovině května je výsadba velmi riskantní. Sázet se musí pečlivě a opatrně, srdéčka celeru nesmí být moc hluboko pod zemí, bulva by se pak deformovala. Nejčastěji se bulvový celer sází do řádků vzdálených od sebe 50 cm, jednotlivé rozestupy mezi celery by měly být okolo 30 cm. Zato řapíkatý celer takové rozestupy mít nemusí, sází se do brázd hlubokých 15 - 20 cm.
    novinkasušené bylinky Nezapomeňte takéSubstrát na bylinkyKvalitní substráty na bylinky..Hnojivo pro bylinkyDostatek výživy pro růst..Nůžky na bylinkyUlehčete si práci s nůžkami..
    Zelený čaj je lahodný nápoj, který má velmi silné antioxidační účinky, dodává energii, zlepšuje psychiku a posiluje imunitu. Pravidelné pití zeleného čaje také přispívá redukci hmotnosti. 
    novinkaNové typy značkových skleníků Nejlepší kategoriePlastové nádobyKvětináče, truhlíky, misky..Zahradní nářadíNářadí všeho druhu..MiniskleníkyPro efektivní klíčení..
    Pod názvy chřest špargl či pazoušky, puky, prýty, hromové koření nebo císařská zelenina se skrývá zvláštní zelenina, která může mít podobu tenkých bílých nebo zelených výhonků. V kuchyni se používá často jako příloha nebo se například zapéká do slaných koláčů. Díky složkám obsaženým v chřestu získáte zdravé a lesklé vlasy nebo zářivou pleť.


Celer listový jemný

    Celer očistíme, oloupeme a společně s jabkem nakrájíme na tenké nudličky. Pokapeme citronem, přidáme majonézu, hořčici, jogurt i citronovou šťávu a důkladně celerový salát promícháme. Nakonec přidáme vlašské...
    Bulvový celer, podobně jako všechna kořenová zelenina, se nejlépe skladuje v suchém, tmavém sklepě, v bedně s pískem. Z celeru odstraníme nať, necháme pouze malé lístečky. Celer zasadíme do vlhkého písku tak, aby mladé lístečky vyčnívaly ven. Takto nám celer vydrží při optimálních podmínkách až do jara příštího roku. 
    Králičí maso je lehce stravitelné, jemné a dodá nám celou řadu prospěšných látek. Má hodně kvalitních bílkovin, málo tuků a cukrů. Obsahuje vitamíny i minerály, a v neposlední řadě dodává tělu všechny esenciální aminokyseliny. Jeho vlastnosti ocenila i Světová zdravotnická organizace, která o něm mluví jako o jednom z nejzdravějších mas vůbec.
     Pomůcky a nářadíGrowsetySkloDomácí chemieGrilováníBazénová chemieKompostOkrasné předmětyZahradní keramikaPro zvířataDalší pomůckyObruby a opěryFixační materiálMiniskleník a pařeništěZahradní nářadíPlastové nádobyRozprašovačeSítě a textílieSprávná zálivkaSkleníky


Pochutnejte si a osvěžte tělo starým, známým angreštem

    Zázvor, hojně používaný v asijské kuchyni, je oddenek stejnojmenné rostliny výrazné chuti a aroma. U nás jej seženeme ve formě loupaných oddenků světlé barvy, neloupaných oddenků černé barvy, nebo nakládaný růžový zázvor jako příloha k sushi. Kromě využití v kuchyní má však zázvor až zázračné léčivé účinky, ve větším množství ale může způsobit podráždění trávicího traktu, je tedy třeba jej konzumovat s rozumem.
    novinkaKvalitní holanská hnojiva:Plagron, Hesi, Atami, BioBizz a Canna Pomocné produktySprávná zálivkaNové konve spektra barev..PostřikovačeRuční a tlakové postřikovače..
    Nezapomeňte naSubstrát na zeleninuPůda je základ každé rostliny..Hnojivo pro zeleninuVše co zelenina potřebuje..Rašelinové produktyRašelinové květináčky, tablety..
    Kmín všichni dobře známe jako koření. Ale kromě využití v kuchyni nám může kmín přinést i benefity pro naše zdraví. Poslouží jako bohatý zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů, pomáhá proti nadýmání a má spoustu dalších léčivých účinků. 
    Návodypravidelné články a tipy kolem zahrady> zahradní tipy..Zahradní kalendář 1. leden2. únor 3. březen4. duben5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec


Pelargónie ozdobou okenních parapetů

    Miřík celer (Apium graveolens), známý spíše jen pod zkráceným názvem celer, patří do čeledi miříkovitých rostlin. Jedná se o dvouletou bylinu pěstovanou jako kořenovou zeleninu pro své bulvy a listy. Miřík celer znali již ve starém Egyptě, kde byl pěstován jako významné koření a přírodní afrodiziakum. Celer byl v té době považován za symbol smrti a smutku, což souviselo s tím, že byl zasvěcen bohům podsvětí. Pojídal se na pohřebních hostinách a ve věncích se pokládal na hroby. Do Evropy se rozšířil až po třicetileté válce. V dnešní době se pěstuje téměř na celém světě. Pěstují se tři druhy celeru - celer řapíkatý (Apium graveolens L. var. dulce), celer bulvový (Apium graveolens L. var. rapaceum) a celer listový (Apium graveolens L. var. secalinum nebo Apium graveolens L. var. silvestre). Celery řapíkatý a listový se pěstují pro listy, z celeru bulvového se využívají bulvy i listy. Pro lepší chuť se občas přistupuje k bělení bulev a řapíků. Existují však i speciální hybridní odrůdy např
    Pro správný růst celeru je vhodné ho přihnojovat a nezapomínat na dostatek vláhy. Hlinité a humózní půdy s dostatkem živin jsou pro růst celeru nejvhodnější.


Přidat nový komentář do diskuse

    Celer má blahodárný vliv na mužskou potenci, ale to není všechno. Jeho léčebné účinky jsou daleko rozsáhlejší. Díky obsahu velkého množství éterických olejů, které jsou hlavním původcem jeho typického aroma, napomáhá konzumace celeru chránit lidský organismus před bakteriemi a plísněmi. Po konzumaci se tyto látky uvolňují a působí na sliznice, v ústech, v žaludku i ve střevech. Desinfekční účinky mají i v ledvinách a močových cestách, kde zabíjejí původce různých infekcí. Uplatnění najde celer i v případě onemocnění dýchacích cest. Celerové silice pomáhají rozpouštět hleny a desinfikují sliznice. Nejúčinnější je při nachlazení konzumace čerstvé šťávy z celeru. Množství vitamínů a minerálů v celeru také není zanedbatelné. Celer je považován za významný zdroj vitamínů skupiny B. Obsahuje všechny vitamíny z této skupiny ve vyváženém množství. Vitamíny náležející do této skupiny jsou důležité pro zdravou kůži, nehty a vlasy, napomáhají ke správné funkci jater a střev a přispívají i k dušen
    Plné bílkovin, vitamínů i minerálů. Kachní maso může být pro naše zdraví opravdu užitečné. Budeme mít silnější imunitu, zdravější srdce, lepší trávení a silnější zuby. A postará se i o naši krásu. Zlepšuje totiž stav pokožky, vlasů i nehtů. Na co všechno je kachní maso dobré, jak ho správně připravit a jaké živiny nám dodá? 
     Exotické semínkaBlahovičníkyKvětinyOvoceJehličnanySukulentyKaktusyChilliBambusPalmyMasožravkyStromy a trávyOkrasné trávy
     NadzemníCibuleMangoldPažitkaPetrželPórŘeřichaRukolaSalátŠpenátKvětákKozlíčekBrokoliceBrukevČekankaFenyklKadeřávekKapustaKedlubenKoprZelí
    Granátové jablko nejen skvěle chutná, ale má i pozitivní vliv na naše zdraví. Zlepšuje trávení, čistí cévy, chrání srdce a brání před infekcemi. Vlastnosti granátového jablka ho dokonce zařadily na seznam superpotravin, které jsou pro lidské tělo obzvlášť prospěšné. Vypěstovat si vlastní granátová jablka navíc není žádná věda.


Ájurvéda pomohla pacientovi s podporou léčby cukrovky 2. typu

    I celer mohou napadnou nějací škůdci či choroby. Nejčastěji se vyskytuje skvrnitost celerových listů, která se projevuje tak, že se na starší listech objevují žlutavé, později žlutohnědé skvrny. Listy zasychají a odumírají. Účinnou ochranou jsou preventivní chemické postřiky např. prostředkem Kuprikol 50 (přípravek). Další chorobou je strupovitost celerových bulev. Na napadených bulvách se objevují hnědé skvrny, které se zvětšují, napadené pletivo kornatí a praská. Prevencí je nesázet celer na napadeném záhoně alespoň 3 roky. Škůdcem napadajícím celer je vrtule celerová. Jedná se o dvoukřídlý hmyz, který při velkém výskytu může způsobit rozsáhlé škody. Larvy vrtule celerové tvoří v listech rostlin chodbičky, které jsou zpočátku bílé a postupně hnědnou a usychají. Dospělí jedinci jsou velcí cca 5 - 7 mm, žlutočerveného či žlutočerného zbarvení. Kukly přezimují v horní vrstvě půdy a na jaře se objevují dospělci, kteří v krátkém čase nakladou vajíčka na spodní stranu listů. Larvy druhé ge

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00