Jak na věc


písková filtrace k bazénům

Písková filtrace Alpha 300/ NOX 25

    Písková filtrace se obvykle montuje pod hladinu bazénu, pro zajištění spádu vody do čerpadla a tím i maximalizace jeho výkonu (samonasávací jednotky jsou schopny čerpat vodu i nad hladinu bazénu, ovšem ztrácí se tím celkový výkon a často nastávají problémy s potrubními systémy se zpětnými uzávěry). Nesmíme přitom zapomínat na to, že je písek potřeba jednou za pár let měnit, takže musí být písková filtrace přístupná pro údržbu. Dno montážní komory by mělo být odvodněno, pro případ závady na potrubí. V takovém případě pak při špatně vybudovaném odtoku hrozí zatopení a zničení čerpadla.
    Nabízená písková filtrace je vhodná k rodinnému bazénu o průměru 305, 366, 457cm.Tyto pískové filtrace nabízíme za bezkonkurenční cenu na českém internetu.Pískovou filtraci dodáváme včetně příslušenství (hadice na připojení k bazénu).
    Bazény jsou vyráběny v různých velikostech. Záleží na tom, komu jsou určeny. V nabídce nalezneme takové, které jsou především pro děti, a vedle nich máme rozměrnější rodinné bazény, ve kterých se vyřádíte společně s vašimi dětmi. Bazény větších rozměrů mohou posloužit i případným návštěvám, například když pořádáte zahradní slavnost.
    dětské bazény • bazénové filtrace • Bazény Intex • Bazény Marimex • Bazénové fólie • Příslušenství k bazénům • Bazény BESTWAY • Bazénová chemie • Bazény Hanscraft • Bazény Steinbach


Nejlevnější písková filtrace bazénu

    Písková filtrace slouží k čištění bazénové vody od mechanických nečistot. Voda je čerpadlem hnána přez ventil do filtrační nádoby, kde se nečistoty usazují v pískovém loži a z odtéká již čistá voda. Systémy jsou opatřeny šesticestným ventilem, přez který je možné nastavit několik módů fungování pískové filtrace, a to filtrování, vyprázdnění, zpětné praní, uzavření, cirkulaci vody do bazénu a vypláchnutí filtru. Písková filtrace je v dnešní době nejefektivnější způsob čištění vody v bazénech a lze ji kombinovat s vločkovací chemií. 


Písková filtrace standard - výkon:

    Bazénové filtrační systémy jsou dimenzovány podle objemu bazénu, na který je hodlá majitel osadit. Písková filtrace by měla být schopná přecirkulovat všechnu vodu ve vašem bazénu za cca 3 hodiny. Při výběru vhodné jednotky proto sledujte hlavně tento parametr. Slabší zařízení než je třeba nebude fungovat efektivně, silnější bude zase zbytečně dražší a nákladnější na provoz. Dejte si při výběru pozor na to, že schopnost čerpadel přečerpat určité množství vody se snižuje v závislosti na délce potrubí, kterým je písková filtrace spojená s bazénem a na jejím umístění v závislosti na hladině bazénu. Závislost na délce potrubí je dána tabulkami či výkonostními grafy (uvedeno u každého produktu), závislost na umístění vzhledem k hladině je lepší konzultovat s technikem případ od případu. K filtrační jednotce je potřeba mít přístup z důvodu její občasné údržby a čištění. Pro zazimování je nejlepší, aby se dala písková filtrace demontovat a někde mimo vliv mrazu uskladnit, aby se předešlo možné
    Písková filtrace a její princip se používá i při čištění pitných vod, protože jednoduché a levné čištění resp. výměna pískové náplně výrazně snižuje provozní náklady. Nejsou potřeba klasické textilní filtry, které se zanášejí a musí se vyměňovat.
    Když přijdete unavení z práce domů a chcete se svlažit po náročném dni, je zahradní bazén ideální volba. Není potřeba jezdit kilometry daleko k přírodnímu koupališti nebo zbytečně platit za návštěvu plaveckého bazénu. Chvíli odpočinku a relaxace si můžete vychutnat doma, na své vlastní zahradě.
    Jak najít způsob trvale udržet vodu ve Vašem bazénu opravdu čistou, neváhejte a pořiďte si naši pískovou filtraci za bezkonkurenční cenu. Písková filtrace byla naprostým hitem loňského roku a je to skvělá volba pro čištění Vašeho bazénu.


Filtrační zařízení - Azur KIT 380, 4 m3/h, 230 V (s čerpadlem Preva 25)

    Pokud chcete aby vaše písková filtrace fungovala s co největší účiností, je třeba se o ní také starat. Písek je třeba po určité době vyplachovat (doporučený interval obvykle uveden v tištěných materiálech u filtrací/pískových náplní), a po několika letech (3 - 5) ho měnit. Na udržování pískové náplně v dobrém stavu slouží módy Zpětné praní a propláchnutí filtru na šesticestném ventilu. Jak konkrétně postupovat je popsáno v manuálu u každého konkrétního typu pískové filtrace.
    Písková filtrace používá k zachycení nečistot křemičitým písekem, který klade protékající vodě z bazénu přirozený odpor a zachycuje tak v mezerách většinu nečistot. Vyčištěná voda se pak opět vrací zpět do bazénu.
    Písková filtrace pro bazény je filtrační zařízení, které slouží k filtrování vody v bazénu od mechanických nečistot a je podstatně nesrovnatelná s filtry kartušovými (papírovými). Médium u pískové bazénové filtrace je křemičitý písek o zrnitosti 0,6-1,2mm. Zrníčka písku ve filtraci svými ostrými hranami zachytávají hrubé i jemné nečistoty. Písek propíráme zpětným chodem, když zaznamenáme zvýšený tlak v nádobě, který nám hlídá tlakoměr.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00