Jak na věc


ovocná školka uherské ostroh

Meruňka (20%) + Jablko (80%) 2,5l

    Dle typu ovocné diety je buď přesně stanoveno množství ovoce, které lze za den zkonzumovat, či naopak jsou jednotlivé porce zcela ponechány na potřebách konzumenta. Nicméně v obou případech dochází k radikálnímu snížení kalorií z potravin, což má za následek úbytek hmotnosti, často však bohužel spíše na úkor svaloviny než tukových zásob.
    Složení živin je naprosto nevyhovující. Tělo dostává příliš sacharidů z ovoce, naopak žádné tuky a bílkoviny. Můžeme se setkat i s úpornými pocity hladu. U citlivějších jedinců také hrozí poškození trávicího traktu (žaludku, žlučníku, slinivky). Člověk je nastaven na variabilitu ve stravování, nikoli na jednotvárnou a neměnnou chuť po dlouhou dobu. To s sebou nese negativní psychologické efekty v podobě odporu k některým potravinám (v tomto případě ovoci) a dietám vůbec. Dieta je chudá na bílkoviny a naopak cukrů je příliš mnoho. Tělo spotřebovává jen přijatou energii v podobě sacharidů a tukové polštářky zůstávají na svém místě. Autor: Mgr. Lenka Mičová
    Povoleno je, dle konkrétní diety, pouze ovoce, a to buď kombinace vybraných druhů, u jednodruhových ovocných diet jen jeden konkrétní druh (např. dieta ananasová, banánová, grapefruitová atd.). Některé ovocné diety povolují nízkotučné mléčné výrobky (tvaroh, jogurt).


Meruňka (20%) + Jablko (80%) 5l

    Díky výraznému snížení kalorického příjmu váha logicky rychle klesá. Ovocná dieta zajišťuje velký přísun vitaminů a tekutin v podobě šťáv. Dieta je často bez pocitu hladu – u některých diet není omezeno množství snědeného ovoce.
    Ovocná dieta je krátkodobý dietní program, velmi podobný dietě ananasové, jen s tím rozdílem, že v ovocné lze kombinovat více druhů plodů nebo se naopak zaměřit na libovolný z nich, který nám nejvíce chutná. Dietních postupů a příkladů jídelníčků existuje nepřeberné množství a není na škodu se pustit i do drobného experimentování.Ze zdravotního hlediska je vhodná pouze na několik málo dní, maximálně týden. Shodit lze individuálně podle délky ovocné diety od 2 do 5 kg. Dieta je určena zejména těm, kteří potřebují rychle redukovat svou váhu o několik kilogramů. Naopak zcela nemyslitelná je u lidí, kteří trpí trávicími problémy či onemocněními žaludku, slinivky břišní, žlučníku či dalších orgánů trávicí soustavy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00