Jak na věc


otehotnela jsem dva mesice po pasovem oparu

Po dlouhé době prázdnin zdravíme všechny Listopadky 2011

    Dobrý den,pásový opar je reaktivací viru planých neštovic,tzn.jste s neštovicemi setkat musela,aniž jste ovšem prodělala výsev,může být (abortivní průběh infekce viz google) Tím bych doporučil obavy o mimčo hodit za hlavu,plod je chráněn.
    Ahoj holky, minulý týden jsem byla na kontrole a dneska jsem si měla volat na výsledek kuli DS. Nemohla jsem to vydržet tak jsem volala hned v 8:10 a sestřička řekla VŠE V POŘÁDKU!!Naše bublinka je zdravá!! Já jsem tak ráda, že to dopadlo dobře. Pohlaďte pupíčky a pa pa
    Dobrý den pane doktore, jsem ve 29. tt a udělal se mi pásový opar. Lékařka mi předepsala Zovitax tab. a také mast s aciclovirem. Mám teď strach o miminko a obracím se na Vás s několika dotazy. Pravděpodobně jsem v dětství neprodělala plané neštovice. Neměl by se teda můj první kontakt s tímto virem projevit právě neštovicemi, a ne pásovým oparem (něco v tom smyslu jsem četla na internetu..)? Nebo právě proto, že se mi udělal pásový opar a nepropukly plané neštovice to znamená, že jsem je již dříve prodělala? A jaký vliv má tohle všechno na plod? A dále - mám 2,5 letou dceru, v případě, že by se ode mě tímto virem nakazila, propuknou u ní tedy spíše neštovice, než pásový opar? Děkuji Vám předem za odpovědˇ


Jak vylepšit jídelníček v době kojení?

     Pro pásový opar je typické,že se nejdříve projeví palčivými bolestmi v oblasti krku, ramen a trupu. O několik dní později se na polovině těla objeví puchýřky ve formě pásku, naplněné tekutinou. Napadená místa na pokožce zčervenají a nabobtnají a stanou se citlivými na dotek. Po jednom až dvou týdnech puchýřky pomalu splasknou a vytvoří se na nich strupy. Puchýřky by se neměly rozškrabávat, protože potom by po nich zůstaly jizvy. Bolesti většinou zmizí spolu s vyrážkou na pokožce nebo krátce poté. Ve výjimečných případech a především u starších lidí mohou ale bolesti trvat další měsíce a roky a mohou být velice trýznivé.
    ahoj:-)nechci tě nijak strasit,ale malý na dost procent dostane neštovice...je to stejný virus...jako malá más nestovice,ten virus ti zůstane v těle a při velkem stresu,nemoci,oslabení imunity se ti vyseje pásový opar...teda bolí to jako p..já ho měla už 3x...O malého bych se nebala...jsou mu 2 je to už velkej klučík a stejně by si nestovice musel odbýt,tak to budete mít za sebou:-) ...Drzím palecky at vse dopadne ok..ale uvidís,že není důvod ke strachování...Jen teda ta tvoje babička je velkej expert.....beze slova jít na návstevu s takhle infekcní nemocí...bud ráda,že nejsi těhule:-) to by bylo horsí:-)TErka.-)
    Chtěla bych poprosit zkušenější o.... asi o radu či názor. Podle MS jsem 9+5 a poslední kontrola 30.8. byla ok, ale nebýt bolesti prsou a lehké únavy, ani bych nevěděla, že jsem těhotná.


Články o těhotenství, porodu, šestinedělí a rodině

    Ahojky holky, zdravím všechny, tak za chvilku nám budou tři měsíce, už jsme udělaly pěkný pokroky. Krásně se dokážeme smát, občas se otočíme z břicha na záda, dokážeme si vybojovat pozornost. Váhově krásně přibýváme Daneček má 5400, Kačenka 4700 a Pepino 4600. Takže sunárek nám vyhovuje.
    Dneska byla u nás moje babička na návštěvě a ani slůvkem se nezmínila, že by jí něco trápilo...normálně se s malým hrála, chovala ho, krmila atd. A před chvílí mi volala mamka, že babička má pásový opar. Má ho prý po celým zádech, dnes už i na noze a mamka ji donutila jít odpoledne k doktorce a ta potvrdila pásový opar. Okamžitě ji chtěla poslat do nemocnice. Jsem tak naštvaná....minulý týden jsem ležela s malým v nemocnici s podezřením na boreliozu, z krve mu zjistili hodně oslabenou imunitu. Tak mám strašný strach, jestli se nemohl nakazit. Nevíte, jaká je inkubační doba, jak to probíhá u miminka atd. Budu moc vděčná za každou odpověď.
    Tak to je síla, jestli něco nechytne, tak to bude zázrak, ale musíš doufat!!! Je to vysoce infekční, měla jsem ho jednou v malé míře - pěkně to bolí a i léta po vyhojení cítím občas v tom místě takové pnutí, mravenčení...


Rozdělení odsávaček mateřského mléka

    Potřebuji zjistit vhodnou velikost na oblečení pro novorozeně, dejme tomu 52 cm, 3,5 kg. Oblékaly byste ho rovnou do teplých fleesových kombinézek a pod to třeba jen body? Nebo jak? Lehčích oblečků mám dost, zato s těma teplejšíma váhám. Jak jsou nutné, když budem ze začátku pořád doma? A v případě, že bych měla koupit fleesovou kombinézku pro novorozeně, jakou vel.
    Pavlíkovi bude teď v Pá již 8 měsíců...umí lézt, stát, ječet, vrčet, chrčet, mumlat, cucat, papat.. :€Ss€: a tak dále...kolik váží a měří nepovím, protože to ještě nevím, dneska chci jít do poradny na osmiměsíční prohlídku..ale odhaduju, že má tak 7 a půl kila, je to naše modelka no :€):
    Holky ta moje dcera se přes léto naučila se 3krát až 5krát probudit na pití. I přes den hodně pije, ale to mi neříkejte, že má takovou žízeň. Za tři měsíce se mi narodí další a jestli budu vstávat 5krát k jedný a 5krát k druhý tak mě brzo jebne.


Příčiny/rizikové faktory

     Pásový opar na krku nebo na trupu normálně nevyžaduje žádné speciální ošetření. Při silných bolestech může být smysluplné užívání prostředků, které tlumí bolesti (např. paracetamol, acetylsalicylová kyselina). Vyhojení kožní vyrážky lze urychlit nanášením zinkové masti. V žádném případě by se puchýřky neměly rozškrabávat, protože by se přídatně do kůže mohla zanést infekce. Těžký pásový opar, který postihne oči, uši, mozek nebo velkou část těla, se ošetřuje prostředkem Aciclovir, který zadržuje viry. Tento prostředek se podává ve formě tablet nebo infuzí do žíly (v nemocnici).
    Ahojky, já ho měla a vím,že je to dost infekční...pracuji s lidma a musela jsem zůstat doma a první co bylo,tak se mě dr. ptala jestli nepracuji s dětma,že by to byl průser zkus si cinknout k dr. poradí ti určitě víc.Jinak přeji ať je vše ok a maličkej ať je v pohodě.
    Ahojky, asi bych se zeptala dr. být tebou. Já když jsem ho měla, musela jsem být doma v karanténě, vyloženě mi řekla, at se s nikým, s kým nemusím nestýkám.
     Již přes 20 let je k dispozici očkovací látka proti viru VZV, která chrání před infekcí planými neštovicemi a pravděpodobně také před pozdějším vznikem pásového oparu. U dětí, které prodělaly plané neštovice, si imunitní systém vybuduje ochranu proti původci choroby. Tato ochrana po dlouhá léta zabraňuje nové infekci.


Máte zkušenosti nebo víte něco o pásovém oparu?

     Příčinou pásového oparu je zánět nervů vyvolaný virem VZV. Ten se může po prodělaných planých neštovicích usadit v míšních gangliích a až po několika letech nebo desetiletích se aktivovat a vyvolat pásový opar. Pásový opar vystoupí často zcela náhle, může se ale ohlašovat také oslabením obranného systému těla, např. u starších lidí nebo jako následek onemocnění. Často se pásový opar vyvíjí u pacientů, kteří mají rakovinu a kteří se podrobují ozařování nebo užívají léky, které brzdí růst buněk.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00