Jak na věc


otava

Kemp Klášterský mlýn - Rejštejn

    Celou řeku Otavu z Rejštejna (Radešova či Annína) do Vrcovic je možné splout cca. za 6 dní (1.tabulka), případně cca. za 5 dní pokud se vyráží ze Sušice (2.tabulka). Otava se obvykle končívá v Písku před prvním jezem, odkud to mají vodáci kousek na vlak či autobus. Pokud byste rozhodli jet ze Sušice na 3 dny, příp. na 4 dny z vršku Otavy, půjčovna lodí doporučuje ukončit plavbu ve Strakonicích, odkud je dobré vlakové i autobusové spojení. Navíc se vyhnete i dvěma strakonickým jezům, které se dost obtížně přenášejí.
    Kemp „Heringův Mlýn - Vrcovice„ se nachází na pravém břehu toku řeky Otavy. Vodácké tábořiště Vrcovice se nachází u vesnice Vrcovice poblíž Písku, na břehu řeky Otavy. Místa pro stany a přípojka elektřiny, bezbariérové sociální zařízení, možnost stravování v restauraci, prodejna základních potravin. V areálu přírodní koupání, sportovní hřiště, tenisové kurty.


Počátek plavby na Otavě je buď v Rejštejně nebo Radešově nebo Anníně

    Kemp „Annín„ se nachází na začátku plavby toku řeky Otavy. Autokemp Annín 1. patří svou rozlohou mezi největší kempy v ČR. Nachází se cca 6 km od města Sušice, směr Kašperské Hory. Je obklopen lesy a loukami, protéká jím řeka Otava. Kemp je výchozím místem mnoha turistických a cykloturistických tras, na své si přijdou i rodiny s dětmi. Recepce Vás přivítá non-stop provozem, ubytování pro 220 osob ve 2, 3, 4 lůžkových chatách a bungalovech. Dáváte-li přednost vlastnímu stanu či karavanu (160 míst), očekává Vás zatravněná plocha udržovaná pro tyto účely s možností el. přípojky. Chloubou kempu jsou zrekonstruované a perfektně udržované toalety a umývárny, jejichž používání je zahrnuto v ceně ubytování. Řeka Otava se v kempu rozděluje a vytváří ostrůvek, na kterém je možnost ubytování v chatkách nebo vlastním stanu. Nachází se zde hřiště, WC a umývárny.
    Kemp „Putim„ se nachází na pravém břehu toku řeky Otavy. Standardně vybavený kemp s restaurací a dětským hřištěm při přítoku Blanice do Otavy. Jako kulturní zážitek můžete navštívit obec Putim, která se proslavila díky Jaroslavu Haškovi, který je autor knihy: Dobrý voják Švejk.


Počátek plavby na Otavě je vždy v Sušici

    Vodácké trasy na Otavu jsou pro větší přehlednost napsány do dvou tabulek. Plavba na řece Otavě obvykle začíná v Sušici (2. tabulka) případně nad Sušicí – Annín, Radešov či Rejštejn (1. tabulka). Úsek nad Sušicí je nejhezčím úsekem řeky Otavy. Abyste jej mohli splouvat, musí být dostatek vody. Stav vody na tomto úseku Otavy však dost kolísá a je závislý na deštích na Šumavě. Nejvíce vody zde bývá na jaře, když taje sníh. V první tabulce je v každém řádku vyznačen možný start buď z Rejštejna či Radešova či Annína. Z uvedených startovních míst na horní Otavě, která jsou kousek od sebe, se do Sušice dostanete během jednoho dne. Konkrétní místo počátku plavby na horní Otavě závisí na stavu vody a také na zdatnosti vodáků. Úsek nad Sušicí není vhodný pro začátečníky.
    Ze Sušice můžete pokračovat do Rabí (Žichovic) nebo Horažďovic. Oba tyto výlety bez problémů stihnete za jeden den. Chcete-li vyrazit dále, je lepší plavbu rozdělit do více dnů. Můžete tak pokračovat do Strakonic, Štěkně, Putimi, Písku a klidně až na Zvíkovské podhradí.
    Kemp „Žichovice„ se nachází na pravém břehu toku řeky Otavy. V klidném a malebném zákoutí lesa naleznete klid a pohodu s výhledem na hrad Rabí - snadná dostupnost hradu, restaurace a obchodu je výhodou naší polohy. Ve vodáckém tábořišti jsou pro vás připraveny služby spojené s tábořením a vodáckým sportem. Kemp je vhodný i rodinám s dětmi, které zde tráví dny letní dovolené. Poloha kde se Tábořiště nachází tvoří ideální podmínky pro výuku vodáckého sportu vzhledem ke klidnému toku řeky kolem tábořiště. V tábořišti je občerstvení, teplá sprcha a wc. Na přání zajišťuje i služby pro školy a větší skupiny návštěvníků.


Sjíždění Otavy – vodácké trasy na řece Otavě

    Kemp „Strakonice„ se nachází na levém břehu toku řeky Otavy. Kemp prošel rekonstrukcí hygienického zařízení a nyní nabízí velmi kvalitní služby. Kemp nabízí mnoho sportovního vyžití jako je : volejbal, nohejbal, tenis. Co se týče kulturního vyžití, doporučujeme navštívit historické centrum města Strakonic.
    Kemp „Katovice„ se nachází na levém břehu toku řeky Otavy Kemp prošel rekonstrukcí a nyní nabízí velmi kvalitní služby. Samozřejmostí je i parkování aut v areálu. Pro všechny ubytované je zajištěn dostatečný počet čistých sociální zařízení, dostatek teplé vody a elektřiny. Kromě sociálních zařízení v kempu jsou k dispozici i sprchy a toalety ve vedlejší budově, které jsou využívány především rodinami s dětmi a seniory.
    Kemp „Sušice„ se nachází na začátku plavby toku řeky Otavy. Kemp se nachází v Sušici na levém břehu řeky Otavy. Pro ty co připlují po vodě, je to na 90 říčním kilometru. Kemp patří k oblíbeným startovním místům vodáků. Je zde velice dobrá dostupnost od vlakového a autobusového nádraží cca 100m. Autem se nechá zajet přímo k řece, po vyložení lodí lze zaparkovat v kempu na vyhrazených místech.


Půjčovna lodí Otava – řeka Otava, vodácká mapa Otavy

    Kemp „Klášterský mlýn – Rejštejn„ se nachází na začátku plavby toku řeky Otavy. Tento kemp je rodinný kemp se nachází mezi zalesněnými kopci u reky Otavy, nedaleko hranic s Německem a Rakouskem. Ke stanování nabízí dostatek prostoru, čisté umývárny včetně místnosti na přebalování miminek. Náš kemp je též ideální místo na sportovní i kulturní vyžití.
    Horní úsek řeky protéká překrásným skalnatým údolím, kde je koryto kamenité s mnoha peřejemi. Pro výlet tímto horním úsekem je potřeba mít už větší zkušenosti a především zvolit vhodné období (jarní měsíce, tání sněhu, vydatné deště). Horní úsek je často nesjízdný z důvodu nízkého stavu vody.
    Kemp „Horažďovice„ se nachází na pravém břehu toku řeky Otavy. Vodácký kemp Pod Práchní se nachází v pěkné lokalitě Pošumaví, kde najdete řadu přírodních i kulturních památek. Kemp leží na břehu řeky kousek od fotbalového hřiště v Horažďovicích.
    Kemp „Štěkeň„ se nachází na levém břehu toku řeky Otavy. kemp se nachází těsně pod jezem, tento kemp je nejvíce využívaný jako vodácké tábořiště. Vstup do kempu obklopují obrovské staré lípy, pod kterými je možno posedět v romantickém prostředí u kiosku s občerstvením.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0037:43:59