Jak na věc


otava

Půjčovna lodí Otava – řeka Otava, vodácká mapa Otavy

    Většina výletů začíná ve vodáckém kempu v Sušici. Z tohoto místa je řeka po většinu roku bez problémů splavitelná, neskrývá větší nebezpečí, ale přesto nabízí krásné svižné úseky. Sušický vodácký kemp je necelých 200 kroků od místního vlakového a autobusového nádraží. Autem můžete dokonce zajet až k řece a po vyložení zaparkovat na parkovišti.
    Vodáckou trasu na Otavě je možné zahájit a ukončit kdekoliv. Jedinou podmínkou naší půjčovny lodí je rozumný přístup k vodě. Např. můžete začít v Horažďovicích a skončit v kempu v Putimi na soutoku Otavy s Blanicí. Tento úsek řeky Otavy odpovídá cca. 3 dnům plavby. Při plánování vodácké trasy vodákům pomůže naše přehledná vodácká mapa Otavy.
    Kemp „Střelké Hoštice„ se nachází na levém břehu toku řeky Otavy. Náš kemp se nachází v obci Střelské Hoštice na 67,6 ř.km řeky Otavy, mezi městy Horažďovice a Strakonice.
    Kemp „Klášterský mlýn – Rejštejn„ se nachází na začátku plavby toku řeky Otavy. Tento kemp je rodinný kemp se nachází mezi zalesněnými kopci u reky Otavy, nedaleko hranic s Německem a Rakouskem. Ke stanování nabízí dostatek prostoru, čisté umývárny včetně místnosti na přebalování miminek. Náš kemp je též ideální místo na sportovní i kulturní vyžití.


Počátek plavby na Otavě je vždy v Sušici

    Celou řeku Otavu z Rejštejna (Radešova či Annína) do Vrcovic je možné splout cca. za 6 dní (1.tabulka), případně cca. za 5 dní pokud se vyráží ze Sušice (2.tabulka). Otava se obvykle končívá v Písku před prvním jezem, odkud to mají vodáci kousek na vlak či autobus. Pokud byste rozhodli jet ze Sušice na 3 dny, příp. na 4 dny z vršku Otavy, půjčovna lodí doporučuje ukončit plavbu ve Strakonicích, odkud je dobré vlakové i autobusové spojení. Navíc se vyhnete i dvěma strakonickým jezům, které se dost obtížně přenášejí.
    Kemp „Heringův Mlýn - Vrcovice„ se nachází na pravém břehu toku řeky Otavy. Vodácké tábořiště Vrcovice se nachází u vesnice Vrcovice poblíž Písku, na břehu řeky Otavy. Místa pro stany a přípojka elektřiny, bezbariérové sociální zařízení, možnost stravování v restauraci, prodejna základních potravin. V areálu přírodní koupání, sportovní hřiště, tenisové kurty.
    Kemp „Horažďovice„ se nachází na pravém břehu toku řeky Otavy. Vodácký kemp Pod Práchní se nachází v pěkné lokalitě Pošumaví, kde najdete řadu přírodních i kulturních památek. Kemp leží na břehu řeky kousek od fotbalového hřiště v Horažďovicích.


Kemp Klášterský mlýn - Rejštejn

    Vodácké trasy na Otavu jsou pro větší přehlednost napsány do dvou tabulek. Plavba na řece Otavě obvykle začíná v Sušici (2. tabulka) případně nad Sušicí – Annín, Radešov či Rejštejn (1. tabulka). Úsek nad Sušicí je nejhezčím úsekem řeky Otavy. Abyste jej mohli splouvat, musí být dostatek vody. Stav vody na tomto úseku Otavy však dost kolísá a je závislý na deštích na Šumavě. Nejvíce vody zde bývá na jaře, když taje sníh. V první tabulce je v každém řádku vyznačen možný start buď z Rejštejna či Radešova či Annína. Z uvedených startovních míst na horní Otavě, která jsou kousek od sebe, se do Sušice dostanete během jednoho dne. Konkrétní místo počátku plavby na horní Otavě závisí na stavu vody a také na zdatnosti vodáků. Úsek nad Sušicí není vhodný pro začátečníky.
    Ze Sušice můžete pokračovat do Rabí (Žichovic) nebo Horažďovic. Oba tyto výlety bez problémů stihnete za jeden den. Chcete-li vyrazit dále, je lepší plavbu rozdělit do více dnů. Můžete tak pokračovat do Strakonic, Štěkně, Putimi, Písku a klidně až na Zvíkovské podhradí.


Počátek plavby na Otavě je buď v Rejštejně nebo Radešově nebo Anníně

    Kemp „Annín„ se nachází na začátku plavby toku řeky Otavy. Autokemp Annín 1. patří svou rozlohou mezi největší kempy v ČR. Nachází se cca 6 km od města Sušice, směr Kašperské Hory. Je obklopen lesy a loukami, protéká jím řeka Otava. Kemp je výchozím místem mnoha turistických a cykloturistických tras, na své si přijdou i rodiny s dětmi. Recepce Vás přivítá non-stop provozem, ubytování pro 220 osob ve 2, 3, 4 lůžkových chatách a bungalovech. Dáváte-li přednost vlastnímu stanu či karavanu (160 míst), očekává Vás zatravněná plocha udržovaná pro tyto účely s možností el. přípojky. Chloubou kempu jsou zrekonstruované a perfektně udržované toalety a umývárny, jejichž používání je zahrnuto v ceně ubytování. Řeka Otava se v kempu rozděluje a vytváří ostrůvek, na kterém je možnost ubytování v chatkách nebo vlastním stanu. Nachází se zde hřiště, WC a umývárny.
    Kemp „Katovice„ se nachází na levém břehu toku řeky Otavy Kemp prošel rekonstrukcí a nyní nabízí velmi kvalitní služby. Samozřejmostí je i parkování aut v areálu. Pro všechny ubytované je zajištěn dostatečný počet čistých sociální zařízení, dostatek teplé vody a elektřiny. Kromě sociálních zařízení v kempu jsou k dispozici i sprchy a toalety ve vedlejší budově, které jsou využívány především rodinami s dětmi a seniory.
    Kemp „Sušice„ se nachází na začátku plavby toku řeky Otavy. Kemp se nachází v Sušici na levém břehu řeky Otavy. Pro ty co připlují po vodě, je to na 90 říčním kilometru. Kemp patří k oblíbeným startovním místům vodáků. Je zde velice dobrá dostupnost od vlakového a autobusového nádraží cca 100m. Autem se nechá zajet přímo k řece, po vyložení lodí lze zaparkovat v kempu na vyhrazených místech.


Sjíždění Otavy – vodácké trasy na řece Otavě

    Kemp „Strakonice„ se nachází na levém břehu toku řeky Otavy. Kemp prošel rekonstrukcí hygienického zařízení a nyní nabízí velmi kvalitní služby. Kemp nabízí mnoho sportovního vyžití jako je : volejbal, nohejbal, tenis. Co se týče kulturního vyžití, doporučujeme navštívit historické centrum města Strakonic.
    Máte-li dost přeplněných řek připomínajících Václavák, pak je pro vás Otava jedinečná příležitost jak přijít vodáckému sportu na chuť. Otava je označována jako zlatonosná řeka (i když často nenosí jen zlato), která vzniká soutokem Vydry a Křemelné na Čeňkově pile a je sjízdná prakticky po celém svém toku.
    Kemp „Štěkeň„ se nachází na levém břehu toku řeky Otavy. kemp se nachází těsně pod jezem, tento kemp je nejvíce využívaný jako vodácké tábořiště. Vstup do kempu obklopují obrovské staré lípy, pod kterými je možno posedět v romantickém prostředí u kiosku s občerstvením.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0040:58:28