Jak na věc


ostropestřec

Ostropestřec Plus Farmax tob.30

    Důležitou funkcí jater je schopnost zneškodňovat nepotřebné látky nebo škodliviny jako jsou např. chemické přídavky potravin, léky, alkohol, ale i toxické látky z hub či virové infekce. Silymarin je v tomto boji pro játra výborným pomocníkem. Podněcuje syntézu bílkovin a tak podporuje regeneraci poškozených jaterních buněk. Významná je i regulace spotřeby glutathionu (látka tělu vlastní), který je velmi důležitý pro detoxikační procesy.
    Ostropestřec mariánský je statná bodlákovitá rostlina s červenofialovými květy a tuhými bíle skvrnitými ostnitými listy. Pochází ze středomořských teplých oblastí a u nás roste především na zahrádkách. Kvete od června do srpna. Plody - semena, která jsou zdrojem silymarinu, se sbírají krátce před úplným dozráním, což bývá koncem léta. Ostropestřec je známý též pod latinským názvem Silybum marianum nebo Carduus marianus.
    I když je silymarin bezpečný, nedoporučuje se podávat dětem do pěti let. Rovněž není určen pro těhotné a kojící ženy. S možností alergické reakce je třeba počítat také u ostropestřce. Ještě než se rozhodnete užívat tento doplněk, ujistěte se, zda neužíváte lék se silymarinem, který Vám předepsal Váš lékař. Současným užíváním léku i doplňku stravy by mohlo dojít ke zbytečné kumulaci v těle.


TOPVET Ostropestřec mariánský extrakt 50 ml

    Poškození jater z nejrůznějších příčin - lékové otravy, virová (infekční mononukleóza-EBV, žloutenka) či bakteriální onemocnění jater, ale i časté popíjení alkoholu, které způsobuje tvrdnutí jater (cirhóza).
    Hlavní účinek nese silymarin - souhrnné označení více látek (zejm. flavonolignanů). Silymarin má řadu příznivých účinků, zejména však na správnou funkci jater. Vede ke zlepšení metabolismu jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je výrazným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky, zvané volné radikály).
    Největší oblibě se ostropestřec těšil v 16. století. Tehdejší léčitelé používali jeho výtažky zpočátku na každé „zapíchání v boku“, později se stal součástí každého jaterního medikamentu. Poté se na ostropestřec trochu pozapomnělo a teprve v poslední době je mu opět věnována velká pozornost. Ze semen se totiž získává tzv. silymarin - nejdůležitější rostlinný lék na jaterní problémy.


Harmony Line-Ostropestřec blistr tob.100

    OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ obsahuje i COLONIX..,..určený na detoxikaci trávicího traktu...Průmyslově vyráběné potraviny – i ty zdravé se při výrobě zbavují většiny důležitých látek pro ochranu zdraví a místo nich se přidávají umělé nezdravé složky jako barviva, konzervanty, ochucovadla. Tato kombinace je z dlouhodobého hlediska doslova plíživě vražená. Komplexně tento žalovatelný problém vlastně nikdo neřeší a těch několik firem, které to umí, mají vždy několik desítek přípravků, ze kterých se to při značném nadání dá složit, ale pak vychází to na desítky tisíc měsíčně. ,. Správně se musí „umět“ i detoxikovat. Všechno začíná v tlustém střevě, musí dobře fungovat metabolismus. Jinak se můžeme stravovat sebekvalitnějšími potravinovými doplňky ale tělo je jednoduše nedokáže využít,protože tlusté střevo je tak zaneseno ,že nedokáže lehce živiny propouštět do celého těla a únava nemizí. Lepší je uzdravování než léčení, ne? A právě COLONIX je tím "čističem"střev..,který tak účinně zabírá a proči
    Chceme-li připravit čaj z ostropestřce je vhodné semena nejprve rozdrtit na prášek. Složky silymarinu se (pro svou horší rozpustnost ve vodě), vylouží do čaje jen málo. Z tohoto důvodu je rozumné využít přípravků se stanoveným obsahem silymarinu. Jsou k dostání ve formě tablet nebo kapslí, které se zpravidla berou dlouhodobě (tři měsíce až jeden rok). Pro lepší vstřebání je vhodné podání s jídlem nebo po jídle. Během užívání silymarinu nepijte alkohol.
    Poznámka: Víte, že existuje závislost mezi intenzitou nadužívání alkoholu a vývojem jaterního onemocnění? Již 20g u žen (asi 200ml vína nebo 60 ml whisky), resp. 60g u mužů (asi 1,2 litru 12° piva) může při denním příjmu během několika let vyvolat poškození jater.
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Ostropestřec mariánský - Silymarin

    Silymarin jednak chrání játra zejm. antioxidačním účinkem (tzv. hepatoprotektivum) před škodlivými vlivy - jednak napomáhá obnově již poškozených buněk.
    Největší oblibě se ostropestřec těšil v 16. století. Tehdejší léčitelé používali jeho výtažky zpočátku na každé „zapíchání v boku“, později se stal součástí každého...
    Veškerá sdělení v herbáři obsažená nebyla ohodnocená kontrolními úřady pro kontrolu doplňků stravy. Veškeré informace obsažená v tomto rostlinném herbáři jsou určena ke vzdělání, zdroji informací a zábavě. Těchto informací není vhodné používat k diagnostice, indikaci nebo změně lékařem určené léčby. Rostliny v herbáři uvedené nejsou náhradou léků. V případě jakékoliv léčby je nutné konzultovat užívání doplňků stravy se svým ošetřujícím lékařem.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00