Jak na věc


ossz bruntál rýmařovská kontakty

Možnost zasílání měsíčního Přehledu OSSZ elektronicky

    Již poměrně málo se ví, že přece jenom existuje možnost, jak tento formulář posílat elektronicky. A sice prostřednictvím elektronické podatelny příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ. Tzn. formulář v PDF tvaru se zašle jako příloha e-mailu na e-mailovou adresu elektronické podatelny příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ (kontakty k dispozici zde). Tento e-mail s přiloženým tiskopisem Přehledu je ovšem třeba podepsat zaručeným elektronickým podpisem. Elektronický podpis ostatně většina jen trochu pokrokových mzdových účetních (využívajících e-Podání - viz výše, příp. elektronické komunikace se ZP, FÚ) k dispozici má.
    ČSSZ zatím bohužel neumožňuje zasílání formuláře „Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách" formou e-Podání. Tímto způsobem lze nyní zasílat pouze následující formuláře:
    K vyplnění je možné použít tiskopis ČSSZ 89 542 4 - I/2009 Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách, který je k dispozici na internetových stránkách ČSSZ (ve formátu Adobe Reader, do kterého lze zapisovat) - zde. Snad by jednotlivým OSSZ/PSSZ/MSSZ neměl vadit ani formulář v PDF tvaru z příslušného mzdového SW.
    Zaměstnavatelé tak Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách každý měsíc zasílají v papírové podobě poštou či jej na příslušnou OSSZ/PSSZ/MSSZ dokonce nosí osobně. Někteří jej přitom pracně vyplňují do originálního tiskopisu, jiní jej tisknou z příslušného mzdového SW.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00