Jak na věc


ossz bruntál rýmařovská kontakty

Možnost zasílání měsíčního Přehledu OSSZ elektronicky

    Zaměstnavatelé tak Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách každý měsíc zasílají v papírové podobě poštou či jej na příslušnou OSSZ/PSSZ/MSSZ dokonce nosí osobně. Někteří jej přitom pracně vyplňují do originálního tiskopisu, jiní jej tisknou z příslušného mzdového SW.
    K vyplnění je možné použít tiskopis ČSSZ 89 542 4 - I/2009 Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách, který je k dispozici na internetových stránkách ČSSZ (ve formátu Adobe Reader, do kterého lze zapisovat) - zde. Snad by jednotlivým OSSZ/PSSZ/MSSZ neměl vadit ani formulář v PDF tvaru z příslušného mzdového SW.
    ČSSZ zatím bohužel neumožňuje zasílání formuláře „Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách" formou e-Podání. Tímto způsobem lze nyní zasílat pouze následující formuláře:
    Takto lze ostatně zasílat i jiné formuláře a dokumenty, které nelze zasílat prostřednictvím e-Podání. Podle mých informací z tohoto způsobu komunikace nejsou všechny OSSZ/PSSZ/MSSZ zrovna nadšeny. V souladu s platnými právními předpisy jsou však povinny toto podání přijmout a zpracovat.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00