Jak na věc


operace varixů radiofrekvenční metodou

Jak probíhá endoskopická operce vrásek a jak dlouho trvá?

    Operovat zlomenou ruku si můžete zkusit ve hře Arm Surgery. Cílem je zachránit pacientovi ruku, aby byla opět funkční. Musíte vytáhnout úlomky kosti a následně vložit destičku, která bude zlomeninu fixovat do správné polohy. Během operace dělejte vše přesně, ať není pacient stresován.
    Nejčastěji žádaná plastika čela bývá u žen, které již několik let docházejí na aplikaci injekčních výplní, ale už se jim nedaří touto technikou snížit intenzitu vrásek a dodat tváři odpočatý vzhled. Zákrok v obličeji ji však zcela individuální záležitost, proto je nutné nejprve zvážit vhodnosti a rozsah zákroku během smluvené konzultace s naším specialistou. Alternativou pro zvednutí pokleslého obočí u mužů může být fixace obočí současně s operací horních víček.
    Toužíte opět po mladistvém vhledu bez nežádoucích vrásek na čele a po znovunabytí přirozeného výrazu obličeje? Endoskopická operace je šetrný zákrok, který je vhodné zvolit u méně povolené kůže čela s nepříliš hlubokými mimickými vráskami.


CO JE TŘEBA SI VZÍT S SEBOU V DEN OPERACE:

    Operační zákrok slepého střeva je dnes poměrně rutinní zákrok. Staňte se tedy operatérem a pomozte pacientovi. Musíte provézt krevní rozbor a následně se rozhodnout, zda-li budete operovat. Během operace postupujte obezřetně a pečlivě. Po vyjmutí slepého střeva je třeba vše kvalitně zašít, aby nevznikly pooperační komplikace.
    Operace člověka je vždy náročná. Jedná-li se o mladého člověka, musí být doktoři zvlášť opatrní, aby se nepřihodily nějaké komplikace. Vyzkoušejte si práci lékaře, operatéra, při operaci srdce. Postupujte přesně podle instrukcí sestry, která Vám radí vždy správně. Volte vhodné nástroje a postupy tak, aby jste operaci zdárně dokončili.
    Oční lékařství je velmi zajímavou oblastí. Je nutné si uvědomit, že se zde klade velký důraz na přesnost. Proto je nutné pracovat přesně, ale také rychle, aby byl pacient co nejméně stresován. Nejprve vyjmete starou čočku a na její původní místo vložíte intraokulární čočku. Cílem je, aby pacient viděl bez potřeby brýlové korekce.


Jaké operace je možné dělat současně s operací vrásek?

    Lidské oči jsou uloženy v lebce na tukových polštářcích, které mají jemná vazivová pouzdra. Tato pouzdra s přibývajícím věkem ztrácí svoji pružnost a pevnost a části těchto tukových polštářků ve formě tukových váčků se začnou zvolna protlačovat do podkoží očních víček (viz nákres 1). K tomuto procesu dochází pomalu a nenápadně, jeho důsledkem jsou však pomalu se zvětšující výše zmiňované „pytlíky“ hlavně na dolních víčkách a kožní nadbytky kolem očí, které dodávají unavený celkový výraz obličeji a mohou vést až ke ztíženému pohybu víček, zvýšené únavě očí, slzení, bolestem hlavy a tím i k zhoršování vidění. U horních víček, kde je větší rozsah pohybu kůže než na víčkách dolních, vznikají velké nadbytky kůže. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory - typem kůže, náchylností k otokům víček např.při alergických projevech, onemocnění ledvin, štítné žlázy atd. K operaci horních víček bychom měli přistoupit již při výraznějším nadbytku kůže, dříve než nastanou popsané únavové příznaky způso
    Transplantace ve hře Operate Now Skin Surgery je velmi zajímavou operací, která vyžaduje přesnost. Je nutné štěp usadit tak, aby dobře seděl na novém místě. To je podmíněno také tím, jak jej upravíte a nachystáte. Po usazení jej musíte překrýt, což urychluje hojení a také samotné přijetí štěpu.
    Otoky a krevní podlitiny se při důkladném přikládání obkladů s kompresí elastickým obinadlem postupně vstřebávají v průběhu prvního týdne. Na první kontrolu přichází pacient asi po 3-5 dnech, kdy jsou odstraněny stehy a jizvy jsou opět vylepeny jemnými proužky náplasti. Další kontroly následují dle stavu hojení a určuje je operatér. Pacient se může zapojit do běžného režimu asi po jednom týdnu od zákroku. Po 10 dnech, dle posouzení místního stavu, je možné začít s líčením, které je někdy třeba i k zastření ještě narůžovělých jizviček (zejména v zevní části jizvy na horním víčku). Ty však postupně blednou, zjemňují se, až nakonec prakticky vymizí.


předoperační vyšetření a pokyny před výkonem

    Mladá dívka jménem Tara přišla do nemocnice s hroznými bolestmi břicha. Po prvním vyšetření zjistíte, že za bolesti může slepé střevo. Vyoperovat jej však nebude jednoduché. Naštěstí vám bude pomáhat sestřička, které vás postupně provede celou operací.
    Náhrada zubu je operativní zákrok, který se dnes provádí zcela běžně. Pojďme si jej tedy vyzkoušet. Nejprve musíte vytrhnout starý zub, který pacientovi způsobuje bolesti. Následně místo očistíme a vyrobíme náhradu. Tuto poté instalujeme na implantát, který je navrtané do spodní čelisti. Pomozte pacientovi od bolestí a dopřejte mu opět pohodlný život.
    Je tu další super díl této naučné hry, ve které se stanete jedním z prvotřídních chirurgů celé nemocnice. Na starosti dostanete mladou dívku, která má problémy se zády. Vezměte jí na rentgen, který prohlídne páteř. Pokračujte na chirurgii, kde provedete operaci. Buďte přesní a rychlí!
    Endoskopická operace vrásek je velmi šetrný výkon, který na naší klinice provádíme v celkové anestézii. Naši lékaři při něm využívají operační přístroj zvaný endoskop, díky němuž stačí provést jen drobné kožní řezy o délce přibližně 1 cm. Jemné jizvičky, které se netáhnou, jsou pak skryté ve vlasové části hlavy.


zákroky, které lidé také využívájí

    Při operaci na horních víčkách je řez veden tak, aby výsledná jizva probíhala v přirozené ohybové rýze, na dolním víčku pak těsně pod řasami (viz nákres 3). Operace trvá asi hodinu a pacient je potom ještě uložen na lůžko s obkladem a tlakovým obvazem kolem očí. Poté je obvaz sejmut a pacient s doprovodem a v tmavých brýlích odchází do domů.
    Zahrajte si další díl z populární herní série Operate Now a opět se vžijte do role doktora. V tomto díly musíte pomoci chlapci, který téměř ztratil sluch. Jeho problém může vyřešit elektronické zařízení umístěné do ucha. Jedná se však o náročnou operaci, takže dodržujte všechny kroky přesně podle pokynů.
    Naše špičkově vybavené pracoviště je přináší absolutní komfort pro naše klienty a je zárukou bezproblémového pooperačního průběhu a rychlé rekonvalescence.
    Je však třeba upozornit, že ani plastickou operací víček se neodstraní jemné mimické vrásky na dolním víčku a v zevním koutku oka. Ty vznikají vlivem navyklé mimiky obličejových svalů u každého jedince. V poslední době je možné plastickou operaci očních víček doplnit aplikací botulintoxinu, který řeší problematiku těchto mimických vrásek.


Baby Barbie My Perfect Breakfast

    Po samotném zákroku je třeba, aby pacient strávil na naší klinice ještě další jeden až dva dny. Jeden týden je nutná elastická bandáž hlavy, jakmile dojde na její sundání, mohou být vlasy poprvé umyty šamponem.
    Samozřejmým předpokladem pro plastickou operaci víček je dobrý zdravotní stav pacientky. Chirurgický zákrok spočívá v odstranění nadbytku kůže víček a odstranění tukových váčků. Operovat můžeme horní či dolní víčka, nebo současně oboje, dle místního nálezu. Zákrok se většinou provádí v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného. Celková anestézie je možná po dohodě s operatérem a anesteziologem v případě, kdy by zákrok v místním znecitlivění nebyl vhodný nebo pokud si to pacient výslovně žádá.
    GoodGame studio má novou pecku a tou je skvělá hra, ve které se budete starat o vlastní farmu!! Na začátku máte pouze malé hospodářství s hlavní budovou, kurníkem a jedním polem. Díky propracovanému tutorialu (nápověda) se však velmi rychle rozroste na hospodářskou usedlost s několika budovami a poli. Tím to však nekončí, velká farma potřebuje hodně prostoru, proto můžete kupovat pozemky a rozšiřovat tak svou usedlost.


Rekonvalescence po endoskopické operaci vrásek

    Hra Operate Now Stomach Surgery je simulací břišní operace. Stanete se operatérem, který musí pomoci malému chlapci, kterého začaly trápit potíže se žaludkem. Musíte zjistit co za těmito problémy stojí a následně mu pomoci. Operaci se nevyhnete, takže se připravte a zachraňte mu život.
    Doma si pacient po dvou hodinách pravidelně přikládá mokré studené obklady (gázové čtverečky namočené v ledové převařené vodě, kterou si ještě před operací připraví a vloží do chladničky v uzavřené nádobě) a eventuelně upevňuje kolem hlavy elastickým obinadlem. Někteří pacienti s výhodou používají přes tento obvaz ještě chladící gelové pytlíky, které lze koupit v každé lékárně. První týden po operaci je nutné na noc oči s obklady dobře zavázat elastickým obinadlem tak, aby byly dokonale chráněny.
    Endoskopickou metodu nejčastěji volí pacienti, kteří chtějí odstranit zejména vrásky na čele. Často bývá tato operace úspěšně využívaná pro zvednutí pokleslého obočí, používá se ale také na vyhlazení vrásek celého obličeje.
    Plastická operace očních víček je velmi efektivní a radikální operace patřící mezi zákroky řešící problematiku změn způsobených stárnutím, při které se odstraňují nejen kožní nadbytky kolem očí, ale i podkožní tukové váčky tvořící „pytlíky“ pod očima.


Operace očních víček (blepharoplastika)

    Vyzkoušejte si práci chirurga a pomozte mladé pacientce trpící epilepsií v realisticky zpracované hře Operate Now: Epilepsy Surgery. Na začátku je potřeba pacientku vyšetřit a následně se můžete pustit do samotné operace. Abyste věděli co máte dělat, v každém kroku vám bude radit zdravotní sestra.
    Zahrajte si další pokračování této nemocniční hry, kde se stanete chirurgem. Nebude to nic snadného, dnes budete mít na starost pacienta, který má problém se srdcem. Takže ho napřed prohlídněte a pak na operační sál. Dělejte to, co vám počítač zadá, a nemůžete nic pokazit. Pro zkušenější hráče, můžete hrát i bez nápovědy.
    Dva týdny po plastické operaci víček je třeba začít s tlakovými masážemi jizviček, které operatér pacientovi vysvětlí a předvede. Ke sportování a zvýšené fyzické zátěži se pacient může vrátit po 2-3 týdnech. Tyto údaje vycházejí z běžného pooperačního průběhu. Rekonvalescence však je proces individuální a závisí nejen na daných schopnostech hojení organismu každého jedince, ale je i odrazem svědomitosti pacienta. Kouření výrazně zpomaluje proces hojení a je třeba aby každý pacient zvážil toto riziko. Pozitivní výsledek operace a oboustranná spokojenost je společným zájmem pacienta i operatéra. Nezbytným předpokladem je proto jejich vzájemná důvěra a spolupráce.


Pokyny před nástupem k operaci:

    Plastika čela endoskopickou metodou umožňuje korekci mimických svalů způsobujících neustálé prohlubování vrásek. Dojde navíc k vypnutí kůže bez jejího odříznutí. Vrásky se tak likvidují bez nutnosti rozsáhlých jizev a bez poruchy růstu vlasů. Stále jde o jednu z méně invazivních metod vyhlazení vrásek, celá operace obvykle netrvá déle než dvě hodiny.
    Po propuštění do domácího ošetřování by měl pacient zachovat klid na lůžku. Stehy z nepatrných jizev ve vlasové části hlavy se odstraňují obvykle do 14 dní od operace. Pak většinou pacientovi nic nebrání v jakékoliv běžné aktivitě, po měsíci je již možné i barvení vlasů.
    Ve hře Operate Now Nose Surgery budete operovat nosní přepážku klientce, která má problémy s dýcháním. Cílem je vyseknout část nosní přepážky a následně vše dobře zašít. Díky tomu se bude Vaší pacientce dobře dýchat. Je nutné abyste postupovali přesně podle operačního plánu a neztráceli čas.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00