Jak na věc


operace očních víček pojišťovna

Zeptejte se na zamýšlenou operaciMUDr. Zuzany Černé

    Děkuji za zkušenost. Jsem k němu nyní objednaná na konzultaci tak jsem fakt zvědavá. Co jsem mluvila s ženskýma který u něj byly tak si ho každá chválí tak musí být asi fakt dobrej
    Při operaci na horních víčkách je řez veden tak, aby výsledná jizva probíhala v přirozené ohybové rýze, na dolním víčku pak těsně pod řasami (viz nákres 3). Operace trvá asi hodinu a pacient je potom ještě uložen na lůžko s obkladem a tlakovým obvazem kolem očí. Poté je obvaz sejmut a pacient s doprovodem a v tmavých brýlích odchází do domů.
    Doma si pacient po dvou hodinách pravidelně přikládá mokré studené obklady (gázové čtverečky namočené v ledové převařené vodě, kterou si ještě před operací připraví a vloží do chladničky v uzavřené nádobě) a eventuelně upevňuje kolem hlavy elastickým obinadlem. Někteří pacienti s výhodou používají přes tento obvaz ještě chladící gelové pytlíky, které lze koupit v každé lékárně. První týden po operaci je nutné na noc oči s obklady dobře zavázat elastickým obinadlem tak, aby byly dokonale chráněny.


Operace víček a pooperační období

    Ono je hezké říct si "půjdu na plastiku" Ale kam? Kde najít dobrého plastika a mít jistotu že pro mě udělá maximum? ...Žiji v Brně a znám tu mudr.Justana, podle kamarádky skvělý plastik. Osobně sním ale zkušenost nemám, a vy?
    Otoky a krevní podlitiny se při důkladném přikládání obkladů s kompresí elastickým obinadlem postupně vstřebávají v průběhu prvního týdne. Na první kontrolu přichází pacient asi po 3-5 dnech, kdy jsou odstraněny stehy a jizvy jsou opět vylepeny jemnými proužky náplasti. Další kontroly následují dle stavu hojení a určuje je operatér. Pacient se může zapojit do běžného režimu asi po jednom týdnu od zákroku. Po 10 dnech, dle posouzení místního stavu, je možné začít s líčením, které je někdy třeba i k zastření ještě narůžovělých jizviček (zejména v zevní části jizvy na horním víčku). Ty však postupně blednou, zjemňují se, až nakonec prakticky vymizí.


Operace očních víček (blepharoplastika)

    K operacím horních a dolních víček postačí místní znecitlivění. Lze ji provést při krátkodobé hospitalizaci, případně ambulantně. Řasy není nutné před výkonem odstraňovat. Při operaci si operatér vyznačí celkový přebytek kůže a poté víčka znecitliví místním anestetikem. Odstraní přebytek kůže a s citem i přebytek tukových polštářků pod kruhovým očním svalem, který se dle potřeby také upravuje. Vzniklá jizva horního víčka při otevřených očích není patrna. Při operaci dolních víček je řez veden těsně pod horním okrajem, takže jizva také není později nápadná. Pokud se jedná jen o nadbytek tukové tkáně dolních víček, je možno vést řez skrze spojivku, takže není vůbec patrný. Po operaci se doporučuje několik dní klidový režim a přikládání studených obkladů na operovaná víčka, aby nedošlo k jejich otoku. Stehy se odstraňují cca 4-7 pooperační den, týden se doporučuje nosit tmavé brýle. Pacienti někdy bývají trochu vyděšeni svým vzhledem několik dní po operaci, ale otok a případné prokrvácení
    Je však třeba upozornit, že ani plastickou operací víček se neodstraní jemné mimické vrásky na dolním víčku a v zevním koutku oka. Ty vznikají vlivem navyklé mimiky obličejových svalů u každého jedince. V poslední době je možné plastickou operaci očních víček doplnit aplikací botulintoxinu, který řeší problematiku těchto mimických vrásek.
    Samozřejmým předpokladem pro plastickou operaci víček je dobrý zdravotní stav pacientky. Chirurgický zákrok spočívá v odstranění nadbytku kůže víček a odstranění tukových váčků. Operovat můžeme horní či dolní víčka, nebo současně oboje, dle místního nálezu. Zákrok se většinou provádí v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného. Celková anestézie je možná po dohodě s operatérem a anesteziologem v případě, kdy by zákrok v místním znecitlivění nebyl vhodný nebo pokud si to pacient výslovně žádá.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00