Jak na věc


olympijského oblečení

Verdikt mezinárodního olympijského výboru

    Olympijský park Pardubice 2016 se pomalu blíží do svého finále. Program návštěvníkům parku Na Špici však včera zpestřila další vzácná návštěva. Po předsedovi Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalovi a judistovi Pavlu Petřikovovi do parku zavítal také český olympionik a bronzový medailista z letošních olympijských her v Rio de Janeiru Jiří Prskavec. Po jeho příjezdu na loděnici následovalo společné focení s organizátory týmu, představení na podiu a autogramiáda.
    Olympijský magazín mapuje olympijský svět, jeho slavnou historii i současnost. Olympijské hry se sice konají pouze dvakrát za čtyři roky (letní a zimní), ovšem olympiáda v tom pravém slova smyslu je čtyřleté období od jedněch her k dalším. A právě proto, že olympiáda běží stále, byla by škoda oživovat olympijskou atmosféru pouze v době, kdy se blíží hry.
    Sedmnáct dnů plných zábavy, sportování a kulturních akcí vyvrcholí v neděli 21. srpna závěrečným ceremoniálem. Na programu ten večer bude speciální koncert pardubických filharmoniků, který symbolicky odstartuje ve 20:20 hodin, další olympiáda se totiž uskuteční v roce 2020. S repertoárem Komorní filharmonie Pardubice můžete přijít společně oslavit úspěchy našich sportovců a zároveň si připomenout historické události tohoto dne.


Olympie - místo zrodu olympijských her

    Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.
    Olympijský park Pardubice dnes navštívili také předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a český olympionik, judista Pavel Petřikov. Oba hosté spolu s pořadateli a návštěvníky OPP 2016 nejprve ve fanzóně zhlédli videa ze zahajovacího ceremoniálu či z dění v parku a zatímco Pavel Petřikov rozdával autogramy, předseda ČOV se nechal manažerem OPP 2016 Pavlem Starou provést po parku Na Špici.
    Olympijský park Pardubice 2016 překvapuje svou návštěvností, kterou si drží nejen o víkendech, ale i v pracovních dnech. První víkend pořadatelé zaznamenali na padesát tisíc návštěvníků. Rozjetý týden sice narušil středeční déšť, druhý den však počet návštěvníků opět stoupl a vyšplhal se na krásných dvaadvacet tisíc. Tuto sobotu do parku zavítalo 35 tisíc lidí a davy parkem proudily i po celý dnešní den.


Úprava bodování Odznaku všestrannosti

    Minulý týden navštívil náš Olympijský park Pardubice 2016, dnes už míří do Ria. Chodec Lukáš Gdula bude Českou republiku reprezentovat na letošních letních olympijských hrách v Rio de Janeiru, kam míří celkem 106 českých sportovců. V Riu na našeho chodce čeká závod v chůzi na 50 kilometrů, naposledy Lukáš Gdula ušel tuto vzdálenost za 3 hodiny 54 minut 29 sekund.
    97 sportovních oddílů, 65 prezentovaných sportů, přes 40 sportovních ukázek, prezentací, exhibic a autogramiád… Takový byl průběh Olympijského parku Pardubice 2016, který dokázal přilákat stovky tisíc návštěvníků z Pardubic i okolí.
    Olympijský magazín nedávno vstoupil do druhé stovky odvysílaných dílů, v pravidelném týdenním rytmu. A vůbec nemáme pocit, že bychom vyčerpali veškerá témata a zdroje. Snažíme se magazín neustále vyvíjet, oživovat novými rubrikami. Chceme být původní. V těsné spolupráci s Českým olympijským výborem přinášíme unikátní obrazové materiály z míst konání olympijských her. Ukazujeme autentické předměty ze slavné olympijské historie. Mluvíme s veličinami světového sportu. I na stokrát obehraných příbězích z historie sportu nalézáme nové souvislosti. Neustále se snažíme prolínat historii se současným děním a také s olympijskou budoucností.


Nominační plénum na OH v Rio de Janeiru

    Už jste navštívili Olympijský park Pardubice 2016? Program startuje každý den v 8:00 hodin, kdy je pro vás v prostoru fanzóny v parku Na Špici připravena ranní rozcvička. Od 9:00 do 16:00 hodin si pak můžete na jednotlivých stanovištích vyzkoušet různé olympijské i neolympijské sporty. Jejich kompletní přehled a denní harmonogram naleznete v průvodci OPP 2016, který je k dispozici na webech www.pardubice.eu nebo www.olympijskeparky.cz v sekci Olympijský park Pardubice 2016.
    Sobotní den bude patřit modernímu pětiboji jak v Rio de Janeiru, tak i na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Tato soutěžní disciplína, která se zde uskuteční v rámci Olympijského parku Pardubice 2016, tak bude dokonalým doprovodným programem srpnového dostihového mítinku, jehož vrcholem se stane III. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.
    Tak jako přívlastek „olympijský“ povyšuje jakoukoliv událost ve světě sportu do nejprestižnější roviny, tak se snažíme pečovat i o Olympijský magazín. Chceme, aby se na obrazovce vyjímal mezi ostatními pořady a aby si ho divák nemohl splést s čímkoliv jiným. Kromě obsahu dbáme na formu, tedy na prostředí, v němž natáčíme, na grafickou výbavu pořadu i na ztvárnění jednotlivých příspěvků. A v tomto přístupu chceme pokračovat i ve druhé stovce dílů Olympijského magazínu.


Do Olympijského parku Pardubice dnes dorazil předseda Českého olympijského výboru

    Pořadatelé Olympijského parku Pardubice 2016 potvrzují, že zájem lidí o sport a doprovodné akce překonal jejich představy. První víkend přilákal do parků a ulic města 49 tisíc návštěvníků.
    Včerejší den byl pro Olympijský park Pardubice posledním, tedy alespoň pro tento rok. Během 17 dní si zde návštěvníci mohli vyzkoušet přes šedesát sportovních disciplín, nechyběl však ani bohatý kulturní program například v podobě Latino festu, divadelního festivalu Pernštejn(l)ove, Festivalu chutí, vůní a řemesel, multižánrového festivalu Friends Fest či série koncertů na Happy Season stage. Závěrečný koncert odstartoval ve 20:20 hodin na Pernštýnském náměstí, a to v režii Komorní filharmonie Pardubice. Zvolený čas slavnostního zakončení se navíc stal symbolem další olympiády, která odstartuje právě v roce 2020 v Tokiu.
    Paralympijská výzva je určena handicapovaným žákům. Učitelé by neměli váhat se zapojením těchto dětí do Sazka Olympijského víceboje. I žáci s handicapem potřebují ukázat cestu ke sportu.
    © 2018 eSports.cz, ČOV 2018 & SAZKA a.s. - Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu ČOV zakázáno.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00