Jak na věc


odsuny němců ze sudet

Ostravská mordovna – Hankeho speditérství, zasílatelství lidí do neznáma

    Ve čtvrtek 7. března 2019 se v našem městě opět koná vzpomínková akce PAMATUJ! Od 16. hodiny zazní na náměstí Míru v podání čtyř jindřichohradeckých pěveckých sborů tyto písně – Hatikva, Šema Jisrael a Kde domov můj.
    Odsun není uzavřená věc.Jenom ji nedrží při životěani tak Němci,jako jejich pátá kolona např.v Brně.A jsou na to ještě pyšní,že se omlouvají nikoliv obětem,ale viníkům.Bez nich by Hitler nikdy nemohlválku začít.Hollan a spol.Petr Majevský
    Možná jste si všimli, že odsun českých Němců stále neřeší jen historici ale jejich prostřednictvím politické, mocenské zájmy.Koho že? Strany si dosaďte sami. Nejsou to Češi ani Němci!


Vzpomínky na odsun Němců a proměny kulturní krajiny

    Sudetáci pokračují v tom co chtěl Hitler rozložit český árod zevnitř. Díky jejich penězum a české naivitě kdy po roce 1989 mysleli že se už budeme normalně přátelit a nehledět zpět a díky české velkosrdečnosti kdy jsme jim odpustili a nechtěli jsme se v istorii rýpat je dnes veřejné mínění mnasírováno do zblbnutí o tom jak jsou češi to a támhle to ale ve výročí odsunu čechů z pohraničí v roce 1938 je tocho po pěšině stejně jako při výročích vypálení Lidic a podobných zvěrstev páchaných německými úřady. Tedy ne exesu . Vysídlení Němců z pohraničí bylo provedeno na tehdejší dobu (plynové komory, gulagy, vyhlazování národů po celém světě) velmi šetrně a civilizovaně. Kdyby k němu nedošlo máme tu v roce 1989 opakování situace z roku 1938 a opětovné snahy o odtržení.
    Přibližuje situaci odpůrců nacismu v okupovaném pohraničí, nacistické plány na tzv. konečné řešení české otázky, úvahy o transferu německého obyvatelstva z poválečného Československa i jeho skutečnou realizaci. Jedná se o pouhý velice stručný nástin celé problematiky.Obsah:1. Rok 19382. Mnichovská dohoda a okupace pohraničí3. Situace odpůrců nacismu v Sudetech4. Okupace vnitrozemí Čech a Moravy5. Nacistické plány na „konečné řešení“ české otázky6. Heydrichiáda7. Vývoj názorů na rozsah transferu německého obyvatelstva z ČSR8. Tři fáze odsunu9. Bilance odsunu
    Takovou pátou kolonou u nás, jejíž predseda se dokonce snaží těmto -- podle něj ,,divoce vyhnaným -- Němecům zbudovat na Pražském hradě pomník, je sdružení Conditio Humana. Neslyšeli jste něco o nich?
    Prezentace stručně mapuje tragická závěrečná léta společného soužití Čechů a Němců na území Čech, Moravy a Slezska od událostí roku 1938 přes dobu nacistické okupace po poválečný odsun sudetských Němců z ČSR.


Václav Černý - poválečná devastace kulturních památek v Sudetech

    Víte, ono se většinou o něčem mluví, ale ve skutečnosti je řeč o něčem jiném. Tady jde ve skutečnosti o to, že si někdo v Německu řekl: Blbí Češi si vymysleli restituce a rozdávají nalevo napravo. Hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere. No a když jde o peníze, nějaké dojemné historky se vždycky najdou nebo vymyslí.J. HruškaP.S. Odsun je samozřejmě dávno uzavřená věc.
    Obsah: 1. Sudety – vymezení pojmu 2. Odsun Němců 3. Důsledky odsunu českých Němců 4. Důsledky odsunu významných rodů 5. Sudety po válce 6. Zlatokopové 7. Sudety po válce – noví osídlenci 8. Národní správci 9. Sudety po roce 1948 10. Zaniklé vesnice a osady 11. Řízené demolice 12. Devastace 13. Použitá literatura 14. Další zdroje  
    Ve čtvrtek 7. března 2019 se v našem městě opět koná vzpomínková akce PAMATUJ! Od 16. hodiny zazní na náměstí Míru v podání čtyř jindřichohradeckých pěveckých sborů tyto písně – Hatikva, Šema Jisrael a Kde domov můj.
    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato e-learningová výuková aktivita se zaměřuje na pochopení rozsahu genocidy Romů a Sintů za druhé světové války. 
    Jen mi je vždy líto msty na nevinných, byť ne zcela bez poskvrnky -viz např. Ústí nad Labem v čerbenci 1945... Musíme být tvrdí, ale nevinní nesmí trpět! Václav Nosek, tehdejší ministr vnitra


Peripetie soužití Čechů a Němců v českých zemích - první Československá republika

    Historici se dodnes přou, zda byl požár Říšského sněmu z 27. února 1933 zinscenován nacisty, kteří ho každopádně obratně využili k pošlapání zbytků německé demokracie. Otázkou také zůstává, zda čtyřiadvacetiletý Marinus van der Lu...
    První část výukové prezentace k dějinám Sudet po II. světové válce, rekapituluje důsledky odsunu původního německého obyvatelstva a poválečného dosídlování. Přináší přehled zaniklých vesnic a osad, seznámíte se s rozsahem devastace těchto starobylých kulturních oblastí v poválečných desetiletích. V závěru najdete odkazy na literaturu k tématu.


Vysídlení německého obyvatelstva z Československa

    Ja jsem z tech, ktera tato otazka -proc doslo nezajima, ale zajima mne vzdy pravda.A to v tech zduvodnenich o odsunu stale chybi.Obvykle, kdyz se nekdo tak uislovne jiz 70 let snazi zduvodnit odsun nebo vyhnani Nemcu od kojencu az po starce budi podezreni, aby nekdo neprosadil pravdu, ktera predevsim by byla nemila tem, co po nich maji nejaky majetek, i kdyz ho mohli jiz z druhe ruky koupit. To se tyka i tech tisicu chalup v pohranici.Jestlize uz Nemecko mnohokrate prohlasilo, ze se nejedna o majetky ale o pravdive posouzeni.Havel prohlasil, ze jiz nebudeme zit ve lzich a tak tedy k te pravde o odusnu ode mne jako historika.Myslenka odsunu se poprve projevila, kdyz se podarilo Benesovi presvedcit Anglii o zruseni t.zv.mnichovske dohody, coz byl dlouho neresitelny proble. Anglicane respektuji nejaka ujednani, i kdyz se pozdeji ukazala jako nespravna.Uzavrena dohoda je vice nez zakon a nikdo se nezminuje, zeBenes ziskal pochopeni od SSSR z jednoducheho duvodu.Soveti chteli ziskat v Cesko
    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato e-learningová výuková aktivita se zaměřuje na pochopení rozsahu genocidy Romů a Sintů za druhé světové války. 
    Tento text je nejen povinnost mít v každé školní učebnici dějepisu, ale doslova přibít na dveře školy! Sudetoněmecká propagandistická masírka je dnes tak silná, že dnešní studenti nemají šanci!
    Historici se dodnes přou, zda byl požár Říšského sněmu z 27. února 1933 zinscenován nacisty, kteří ho každopádně obratně využili k pošlapání zbytků německé demokracie. Otázkou také zůstává, zda čtyřiadvacetiletý Marinus van der Lu...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00