Jak na věc


oddeleni kacat od kachny

Dětské a novorozenecké lůžkové oddělení

    Čtyři pokoje pro děti s doprovodem jsou v bočním traktu, kde mají zajištěný klid. Pokoje jsou vybaveny postelemi pro doprovod a postýlkami pro děti, dalším nábytkem, TV. Jeden samostatný pokoj pro matku a dítě je poblíž odd. větších dětí. Sociální zařízení je v blízkosti pokojů. Na chodbě ve výklenku je kuchyňský kout, kde doprovod najde mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici, dřez, ohřívač kojeneckých lahví a lednici pro doprovod a zvlášť pro kojeneckou stravu. Dlouhou chvíli dětem zpříjemní hrací domeček, který je na chodbě. Součástí oddělení je školka. Tam si děti mohou hrát, malovat nebo se dívat na televizi.
    Dětské a novorozenecké oddělení poskytuje zdravotní péči dětem od narození do 18 let. Za rok přijmeme přes 3 000 dětí, a to z Kladna a přilehlého regionu Středočeského kraje. Velmi úzce spolupracujeme s pražskými dětskými klinickými pracovišti.
    V Oblastní nemocnici Kladno byl 29.8.2008 jako dvanáctý v republice zřízen Baby box – vytápěná schránka monitorovaná kamerou pro odložené děti. Schránka byla umístěna pod dětským oddělením, ale po výstavbě nové části nemocnice - Centra akutní medicíny (CAM) byl nový baby box dne 1.4.2015 umístěn vedle hlavního vstupu do nové budovy.
    Nedonošenecká (neonatologická) JIP se nachází se ve 4. patře – vstup na JIP je z části „C“ a navazuje na porodnici.Nedonošenecké oddělení – následná péče se nachází se ve 4. patře – vstup na oddělení následné péče je i z části „D“.


Nedonošenecká JIP a Nedonošenecké oddělení – následná péče

    Na dětském oddělení je k dispozici 5 lůžek pro kojence, 10 lůžek pro větší děti, 9 lůžek pro děti s doprovodem a 4 lůžka na jednotce intenzivní péče. Doprovod dětí do 6 ti let má pobyt na oddělení hrazen v rámci ZP, pro doprovod dětí nad 6 let je zpoplatněn. Pobyt maminky na nedonošeneckém oddělení není zpoplatněn.
    Dětské oddělení tradičně velmi dobře spolupracuje s praktickými lékaři pro děti a dorost. Naše oddělení je jim otevřeno jak pro konzultace, tak i pro účast na primářských vizitách. Ve spolupráci s nimi zajišťujeme i lékařskou pohotovostní službu v prostorách dětských ambulancí. Je obsazena praktickými lékaři a sestrami z dětského oddělení.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00