Jak na věc


oddeleni kacat od kachny

Dětské a novorozenecké lůžkové oddělení

    Zde jsou hospitalizovány děti novorozeneckého věku, po propuštění z porodnice až do 18ti let. Odborná léčebná a ošetřovatelská péče je zaměřena na všechny akutní stavy dětského věku napříč všemi obory. Ve spolupráci s oddělením dětské chirurgie, očním oddělením a ORL hospitalizujeme i děti s pooperačními či poúrazovými stavy. Je-li nutná specializovaná péče, je dítě přeloženo na kliniku do některé z pražských fakultních nemocnic.Oddělení má 4 prosklené boxy, které jsou oddělené sesternou. Uspořádání boxů je pro personál přehledné. Pacienti jsou sledováni centrálním monitorovacím systémem. Na každém boxu jsou 2 lůžka, kam jsou přijímány děti podle diagnóz, dle možnosti s ohledem na věk a jsou vybaveny přístrojovou technikou pro intenzivní terapii. U lůžka dítěte může být doprovod nepřetržitě. Pokoj k odpočinku je na stejném podlaží mimo oddělení. Návštěvy mohou docházet v počtu dvou dospělých osob během dne. Musí si zakoupit návštěvnický balíček, jehož součástí je ochranný plášť a návle
    Nedonošenecká (neonatologická) JIP se nachází se ve 4. patře – vstup na JIP je z části „C“ a navazuje na porodnici.Nedonošenecké oddělení – následná péče se nachází se ve 4. patře – vstup na oddělení následné péče je i z části „D“.
    Čtyři pokoje pro děti s doprovodem jsou v bočním traktu, kde mají zajištěný klid. Pokoje jsou vybaveny postelemi pro doprovod a postýlkami pro děti, dalším nábytkem, TV. Jeden samostatný pokoj pro matku a dítě je poblíž odd. větších dětí. Sociální zařízení je v blízkosti pokojů. Na chodbě ve výklenku je kuchyňský kout, kde doprovod najde mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici, dřez, ohřívač kojeneckých lahví a lednici pro doprovod a zvlášť pro kojeneckou stravu. Dlouhou chvíli dětem zpříjemní hrací domeček, který je na chodbě. Součástí oddělení je školka. Tam si děti mohou hrát, malovat nebo se dívat na televizi.


Nedonošenecká JIP a Nedonošenecké oddělení – následná péče

    Zde jsou hospitalizovány děti, které nepotřebují intenzivní péči. A to od novorozeneckého věku po propuštění z porodnice až do 18 ti let a děti s doprovodem společně na pokoji. Léčebná a diagnostická péče je zaměřena na všechna dětská onemocnění dětí (respirační, gastrointestinální, nefrologická, neurologická, ortopedická, alergologická, kožní atd.) Dále poskytujeme hospitalizaci k tzv. celkovému vyšetření a objektivizaci potíží. Ve spolupráci s endokrinologem provádíme speciální testy. Test LH-RH při podezření na předčasnou nebo opožděnou pubertu, test na gigantismus při podezření na nadměrnou sekreci růstového hormonu nebo Clonidinový test při podezření na nedostatečnou sekreci růstového hormonu. Oddělení je rozdělené na část pro kojence a batolata, větší děti a pokoje pro doprovod s dětmi.
    Na JIP navazuje část tzv. následné péče, kam předáváme novorozence po stabilizaci stavu a přijímáme k nim maminky, které se pod vedením sestřiček učí pečovat o svá miminka. Po propuštění sledujeme vývoj a prospívání dětí v rizikové poradně. Našim cílem je především to, aby se maminka naučila o své děťátko pečovat a aby odcházela z našeho oddělení klidná a spokojená.
    Na oddělení funguje i 24 hodinová Horká linka kojení – tel.č. 607 076 348. Zde se můžete informovat a poradit o případných problémech s kojením Vašeho miminka. Osobní informace v laktační poradně jsou pouze po dohodě.
    Úzce spolupracujeme nejen s kolegy z gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice, ale i s novorozeneckým a gynekologicko-porodnickým oddělením Nemocnice Slaný a Rakovník, odkud přijímáme předčasně narozené či nemocné novorozence. Naše péče je také navázána na perinatologická centra Prahy (FN Motol, ÚPMD Podolí, FTN Krč a VFN Apolinářská) a Kliniku dětí a dorostu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00