Jak na věc


odborníka prez výživu a nadváhu

Mambu zelenou chytili, had přelezl celou zahrádkářskou kolonii

    Jednáme o zvířeti, které samozřejmě nemůžeme vždy předvídat. Na druhou stranu jsem říkal, že bych považoval za velkou kliku, kdyby se oteplilo a ta mamba se dostala ven, tak kdyby ji někdo uviděl a zavolal policii. Což se dnes stalo - bylo dvacet stupňl, sluníčko. Díky tomu se mamba dostala do pohybu, vysvětlil Tomáš Bublík.
    Operátor linky 158 přijal v pátek chvilku po 17 hodině oznámení o tom, že Mamba byla spatřena v koruně stromu v zahrádkářské kolonii nedaleko domu, odkud zmizela. Na místo proto vyrazili policisté z místního oddělení Barrandov, z pohotovostní motorizované jednotky a kriminalisté, kteří zajistili prostor a přivolali odborníky na odchyt. Těm se povedlo krátce po 18 hodině hada chytit a umístit do faunaboxu. Následně had skončil u jednoho z nich v bezpečí v teráriu. Obyvatelé domu, ze kterého had zmizel, se mohli ještě ten večer vrátit zpátky do svých bytů, uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.
    Nalezením skončila panika okolo jedovatého hada v pražských Hlubočepích. Máme dobrou zprávu pro všechny, kteří trpí ofidiofobií. Mamba byla právě odchycena, informovala policie na Twitteru .K odchytu se pak vyjádřila policie i v tiskovém prohlášení.


Uprchlou mambu stále nenašli, policie ji nechává uklidnit

    Smrtelně jedovatá mamba zelená zmizela začátkem týdne z domu v pražských Hlubočepích. Před útěkem měla pokousat ženu. Ta je v současné době stále v nemocnici v umělém spánku.
    Na facebooku sdílel Bublík i jedinečné video z odchytu mamby. Podle něj ale původně přivolaný odborník ze ZOO při odchytu výrazně pochybyl:
    Ten had je teď zajištěný, ujistil Bublík veřejnost. Mamba je ale podle něj vystresovaná a hubená. Nedokážu předjímat, jak to s ní dopadne. Může samozřejmě uhynout na následky strestu nebo podchlazení. Budeme ale dělat všechno pro to, abychom ji zachránili, dodal.
    Herpetologové tvrdili, že vlivem chladného počasí je mamba zelená s největší pravděpodobností mrtvá. Jenže se tak nestalo, naopak. Mamba odborníkům vytřela zrak a nejenže zvládla v chladu urazit půl kilometru, ale především to celé přežila.
    Já jsem přijel na místo až jako druhý. Byl tam nějaký pán, kterého neznám. Ten tam zrovna neodborným způsobem manipuloval s koštětem, a tak mamba prchala pryč, řekl TV Nova herpetolog s tím, že muž koštětem plácal, a tak Bublík okamžitě přistoupil k odchytu. Muž, který s hadem neodborně manipuloval, měl být právě odborník ze ZOO.


Veřejné záchodky jako kuchyně. Makro vybavuje toalety hrnci ...

    Mambu našli v pátek v zahrádkářské kolonii obmotanou kolem vetví na stromě. Had tím vyvrátil všechny předešlé předpovědi, a to i přestože ho našli vysušeného, hladového a podchlazeného.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00