Jak na věc


obec štěchovice strakonice

Harmonogram svozu odpadu v roce 2019

    Zajímá Vás, co se v obci Oznice právě děje? Chcete, ať Vám neunikne nic důležitého, ať už se jedná o úřední záležitosti, důležité informace, společneské akce nebo jen něco z dění v obci.....Sledujte aktuální dění chronologicky sestavené do časové osy (Timeline), Online obecní zpravodaj a nebo si zaregistrujte odběr novinek.
    V obci se také nachází tři objekty, které jsou chráněny jako kulturní památka ČR. Tyto stavby jsou připisovány lidovému staviteli Jakubu Bursovi (představitel tzv. selského baroka) a jsou z jeho vrcholného období 1860 až 1862.
    Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
    Váš názor nás zajímá! Máte zajímavé nápady na vylepšení webu? Nenašli jste, co jste hledali? Máte výhrady proti jakékoliv části webu? Svůj názor nám můžete zaslat pomocí online kontaktního formuláře, který naleznete v části Kontakty níže na této stránce a kliknutím na tlačítko Napište nám.


Informační zpravodaj mikroregionu

    V obci stávala v místech dnešního dvora středověká tvrz ( dle některých pramenů stála tvrz na Hůrce). Na tvrzi se nacházel vlastní pivovar, který  existoval jen krátce (asi 1600 až 1680). Tvrz s pivovarem Ditrichštejnská správa zbořila, neboť jim uprostřed dvora překážela a pivovárek převedla do Vlachova Březí. Dvůr tvrzického velkostatku dostal po celkové přestavbě barokní ráz. K velkostatku patřila i vlastní cihelna (postavená v roce 1921) situovaná jižně od obce, její komín dosud stojí. V blízkosti cihelny, v trati U větrníku bývalo do poloviny 20.století větrné kolo, které čerpalo vodu ze studně až do statku. Na cestě k Dubu je v troskách kříž s profilovaným kamenným podstavcem.
    Obec Tvrzice se nachází v okrese Prachatice v Jihočeském kraji, zhruba 4,5 km ssv. od Vlachova Březí. Obcí protéká Tvrzický potok. V současné době žije v obci 121 obyvatel.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00