Jak na věc


obřízka malého chlapce video

Vahábité se k manželkám chovají jako k otrokyním

    [90] kiki:chce zbrane hromadnyho niceni a nahnat je na male uzemi takove kripli proste zadny lidsky prava zadna milost s takovymi zviraty ani zver se takle nechova a LIDE ze jsou nejvyspelejsi rasa to mi rekni kde takovej kec vzali
    K tomu rozumu… 36 píše, že bůh nám dal rozum. Já jsem ateista, tedy rozumu dle této téze nemám. Tedy nemám rozum, když jste ten vtip nepochopil napoprvé.


V Africe se uplatňují tři způsoby obřezávání žen

    Tvá slohová práce na mě příliš velký dojem neudělala. Prokázal jsi v ní celkem slušnou obecnou inteligenci. To ano. Určitě jsi se při psaní i dost dobře bavil. Já při čtení moc ne. Působíš na mě totiž dojmem, že ti schází inteligence sociální. Je to bohužel problém velké části mladé generace, ke které taky pravděpodobně patříš. Nemám jim to za zlé. Oni za to vlastně ani nemůžou. Je to dáno dobou. Naše maminky nám před spaním povídaly pohádky o tom, jak dobro zvítězilo nad zlem. S otevřenou pusou jsme hltali každé jejich slovo a vlk pro nás představoval zlo, které ubližuje Karkulce. Nebudu ti popisovat vlnu emocí, kterou jsem jako dítě pociťoval, když vlk Karkulku a Babičku sežral, ani tu další, když jsem nakonec slyšel, že to vlastně dobře dopadlo. Asi bys to nepochopil. Pokemoni, ani ninjové z videa či DVD ti tyto pocity prostě přinést nemohly. Dokonce ani Wollfcraft hraný na pc ti je nedá… Dokážeš perfektně analyzovat, máš přesné logické výstupy jen ten lidský cit tam jaksi chybí. Al
    Jsi jasný důkaz toho, proč se pořád nemůže lidstvo oprostit barbarství, chybí ti totiž jakákoli empatie. Tvoje IQ možná bude v normě, ale EQ máš snad v záporných číslech.
    Ale případ s obřízkami je mnohem komplikovanější na jedné straně je tu naše přirozené touha pomoci takto trpícím ženám na straně druhé mnou popisovaná potřeba nenásilnosti jednání na kultuře, které nerozumíme.
    A nebylo by od nás stejně drastické, okamžitě přeprogramovat tyto lidi v náš obraz? Cožpak je opravdu vrcholem sociální evoluce diktovat způsob života ostatním?


Neobřežu-li tě, zahyneš – to mi řekl Bůh

    No asi takhle: Ve středověku byli lidé přesvědčeni, že existují čarodějnice a tak dovolili církvi je upalovat. Před tím je dost mučili a bylo to přesně podle jejich tehdejších tradic. Myslíš, že se to mělo uchovat, a nebo je dobře, že se ti inteligentnější a citlivější lidé nepřestali, a to mnohdy i za cenu vlastních životů, snažit o osvětu a dnes se tedy již neupaluje ani útrpnému právu nepodrobuje? Jak to vypadalo je třeba tady: http://www.atllanka.net/index.php?…
    Hele, ty jsi buďto sadistický chlap, nebo muslimka a ještě ke všemu obřezaná. A hlavně jsi jako člověk neskutečně flegmatická, zaostalá až primitivní osoba mdlého myšlení.
    [9] wnc:NEPŘEDSTAVITELNÁ OMRÁČUJÍCÍ BOLEST! A všechny fyziologické funkce takto zmrzačené ženy až do smrti doprovazeny bolestí, krvácením a nemocemi! A v tomto kontextu není tu dál na ženské obřízce co obhajovat!
    V rámci komplexnosti jsem zde popsal to co jsem popsal. V článku je jakási zmínka o ženách, které se sdružují a chtějí situaci změnit. Sice to z mého posledního příspěvku asi nevyplynulo, ale domnívám se že jedinou možnou pomocí je reagovat na jejich prosbu o pomoc a ve spolupráci s nimi podnikat další kroky. Rozhodně není ale špatně se od tohoto úkolu distancovat a věnovat se pomoci společnosti ve svém okolí.


Vahábitské patroly terorizují obyvatele

    Také její první sexuální prožitek byl bolestiplný a její manžel si toho buď nevšimnul, nebo prostě neměl pochopení. Ani po delším čase nedokázala překonat trauma své de-infibulace a každý sexuální styk byl pro ni pouhým utrpením. Ale téměř okamžitě otěhotněla a porod dcery byl rovněž plný utrpení.
    To je jednoznačně pohrdání bohem a proto jsou téď tam kde jsou, nemoci a mnoho mrtvých. 3. Píše se zde o rituálu…je rok 2015 a lidi by fakt měli používat mozek, který také prodělal evoluci…v těchto zemích chybí vzdělání… 4. Jde o násilí na druhé osobě, takže je to trestný čin. Když búh človéka vytvořil jak s klitorisem a předkožkou, tak asi věděl proč. Je mi moc líto, že tohle v dnešní době vůbec existuje.
    Pro Layu: Oni možná něco tuší, ale je tam absolutní středověký patriarchát, totální, a ti chlapi tam, nemají soucit s „babou“ – podle něj je stvořená jen proto aby mu sloužila a držela… Tak je to nezajímá, sami by se asi podělali strachy, kdyby jim někdo pižlal žaluda 


Ženská obřízka, odporná rituální praktika

    Po této „operaci“ jsou jim svázány nohy k sobě a jsou ponechány samotné několik týdnů v chýši za osadou, jen s donáškou jídla a pití. Mnoho jich zemře na otravu krve, gangrénu, vykrvácení. Ty které přežijí, jsou odsouzeny močit nepatrným praménkem deset minut a každá menstruace je nesmírně bolestivá záležitost trvající 14 dní. Krev se totiž hromadí v podbřišku a má možnost odtékat jen po kapkách.
    Na druhou stranu pokud objevím v pralese zapomenutý divošský kmen, považuji za zvěrstvo se ho snažit nějak modernizovat. Co se oni mohou naučit od nás je asi jasné, my od nich si můžeme vzít jejich přirozené soužití s přírodou a možná i mezilidské vztahy a možná i spoustu dalších věcí.
    (97) ANO!!! Máš recht, a ta koza wnc, na kterou reaguješ, ta by potřebovala obřezat, aby věděla jak to chutná. Je to lidská svině, schovaná za multikulturou, možná to je sama Únije Evropská?
    Jaké mám právo tomu člověku zabraňovat? Chci-li mu skutečně pomoci, nezbyde mi nic jiného než ho poznávat a nabídnout mu své řešení situace. Pokud se mi přirozenou cestou podaří aby můj názor vzal za svůj, mám vyhráno. Přivázat ho doma ke stolu aby si neublížil řeší jenom část problému.


Jestli si nezakryješ obličej, budu tě muset obřezat!

    Na závěr bych rád podotknul, že poprvé jsem četl o ženské obřízce kolem roku 1998?1999? v časopise Readers Digest. Není to nové téma a já si moc přeji, aby tento problém byl zdárně vyřešen co nejdříve a nejlépe s ohledem na všechny strany.
    Matky pak nechávají své dcery obřezat ze strachu, že se jinak nevdají. Dívky, které se zákroku vzepřou, totiž společnost vyloučí. Právě těmto děvčatům se snaží pomáhat nadace Lejly Abbasové Asante Kenya. „Jde o malé Masajky, které v termínech, kdy se obřízka dělá, tedy v lednu a v srpnu, utíkají z domova. Jsou vyloučené z komunity a nemohou zpátky. Neumí svahilsky ani anglicky, mluví pouze masajsky a nemají žádné zázemí. Právě jim se snažíme pomoci. Z peněz, které vybereme, koupíme osivo. Zajistíme dívkám příjem a potravu.
    Samotný článek je hrůzou sám o sobě, není omluvou pro takováto zvěrstva jakékoliv náboženství – asi těžko by takovou bolest a utrpení chtělo dobrovolně prožít jakékoliv maličké dítě, ale nikdo se jich na to neptá.
    Pak popisuješ další případy zlého jednání a zakončuješ otázkou proč se tím vzrušovat. Já osobně si myslím, že nemá cenu se tím vzrušovat. Je dobré tyto věci kolem sebe vnímat. Proč? Mohu si sám položit otázku:


Vahábité na Balkáně obřezávají klitoris manželkám

    Nožík nyní schovává v plastikovém sáčku společně se zvonečky, které nosila během ceremonie na kotnících, a s ručně psaným osvědčením, že smí oficiálně vykonávat rituál. „Výše jmenované se povoluje obřezávat dívky,“ napsal před 20 lety pobočník náčelníka. Dnes ovšem mají místní náčelníci nařízeno zatýkat rodiče, kteří své dcery k obřízce přimějí.
    Tož toto velmi zajímavé, jen bych chtěla podotknout, že nejde tak úplně o islámské náboženství, ony národy sicé vyznávají islám, ale sám Korán nic takového jako ženskou obřízku nezná, jde tedy o zvrhlou tradici pocházející ještě z dob pohanských, stejně zvrhlé byly i lidské oběti (například upalování vlasntích dětí za živa).Pravda je však i ta že sověta společnosti vždy přichází ze vnitř, nemyslím však, že by zákonny byly bezúčelné i v africe existují ženy, které o obřízku nestojí, ale pokud nnemají právní zaštítění jsou ztracené, myslím tedy, že je nutné obojí, bojovat o to aby si oni sami uvědomili, jakou zvrhlost provádí-že je v rozporu s náboženstvím, které vyznávají, a zároveň poskytnou pomoc těm ženám, které takto trpět nechtějí. Doporučuji shlédnout film Květ pouště,2010. film o světoznámé modelce Varis Dirie, která byl jako děvčátko obřezána, myslím, že její proslov na konci filmu je nejlepším srhnutím opravdu správného postoje k obřízce.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00