Jak na věc


ntp server čas

Užitečné ... uzitecne.mpelikan.com

    Společnost comma.ai (Wikipedie) vyvíjející a prodávající open source "autonomní řízení" do vybraných automobilů představila comma two a openpilot (Wikipedie) 0.7. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
    Vývojáři Arch Linuxu nahradili kompresi balíčků xz kompresí Zstandard, tj. názvy balíčků již nekončí xz (pkg.tar.xz) ale zst (pkg.tar.zst). Dekomprese balíčků je tak mnohem rychlejší.
    Společnost Nitrokey prodávající stejnojmenné kryptografické tokeny představila bezpečný notebook NitroPad X230. Jedná se o ThinkPad X230 od Lenova s deaktivovaným Intel Management Enginem a nainstalovaným Corebootem, Headsem a Ubuntu Linux 18.04 LTS nebo Qubes OS 4.0. S notebookem je dodáván token Nitrokey Pro 2 nebo Nitrokey Storage 2.
    Projekt open source kapesního počítače a herní konzole DragonBox Pyra (Wikipedie) byl představen (19. minuta videozáznamu přednášky) na konferenci FOSDEM 2014. Po šesti letech byly první prototypy odeslány novým majitelům. Více v článku na serveru Liliputing. Unboxing a první dojmy na YouTube.


Seznam vybraných veřejných NTP serverů v ČR:

    a co na to jít od lesa, když potřebuješ jen testovat půlnoc? Co zkusit změnit jen časovou zónu cílových mašin? Možná je nevýhoda že to jde asi měnit jen po celých hodinách, tak moc půlnocí za pracovní dobu nestihneš...


NTP klienty - programy, které zajistí synchronizaci

    Ahoj,můj konfigurák je tento níže. Beru si čas z censetu, ale když je ten jejich ntp nedostupný, tak to vezme lokální čas. Což mi přijde, že je celkem často nedostupný, teda jednou za měsíc.Případným radám se nebráním. Nastavoval jsem to dle návodů. https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=linux+ntp+server# /etc/ntp.conf, configuration for ntpd; see ntp.conf(5) for helpdriftfile /var/lib/ntp/ntp.drift# Enable this if you want statistics to be logged.statsdir /var/log/ntpstats/statistics loopstats peerstats clockstatsfilegen loopstats file loopstats type day enablefilegen peerstats file peerstats type day enablefilegen clockstats file clockstats type day enable# You do need to talk to an NTP server or two (or three).#server ntp.your-provider.example# pool.ntp.org maps to about 1000 low-stratum NTP servers.  Your server will# pick a different set every time it starts up.  Please consider joining theserver tik.cesnet.cz iburstserver tak.cesnet.cz iburst#server 0.debian.pool.ntp.org iburst#serv
    Drew DeVault v příspěvku Hello world na svém blogu porovnává programy Hello world napsané v různých programovacích jazycích. Vedle velikosti se zaměřuje na počet systémových volání. Reakce ohledně programovacího jazyka Go.
    Kryptografická hašovací funkce SHA-1 již dávno není bezpečná. Nějaký čas lze reálně generovat kolize. Gaëtan Leurent a Thomas Peyrin představili na stránce SHA-1 is a Shambles (pdf) nový útok na SHA-1. Díky nim byla opravena bezpečnostní chyba CVE-2019-14855 v GnuPG. Síť důvěry (Web of trust) již nevěří SHA-1.
    Byl vydán Mozilla Firefox 72.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na stránce věnované vývojářům. Z novinek lze zdůraznit lepší ochranu proti sledování. Firefox na Linuxu umí nově obraz v obraze (Picture-in-Picture) aneb sledování videa v samostatném okně. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby.
    Wi-Fi Alliance představila standard Wi-Fi 6E. Zařízení splňující tento standard zvládnou vedle 2,4 GHz a 5 GHz pracovat také ve frekvenčním pásmu 6 GHz.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00