Jak na věc


novou fasádu okál

HLASUJTE! Schvalujete Matějovo rozhodnutí věnovat oběti nehody peníze?

    „Budete si myslet, že celou tuhle věc musí vyrábět děti otrocky pracující ve vietnamské továrně z recyklovaných obalů na cédéčka, ale není to tak. Ve skutečnosti je Duster vyráběn pár lidmi, kteří stále žijí v Rumunsku s pomocí nástrojů a dílů, které už nepotřebuje mateřský Renault. Pod slupkou Dacie se v podstatě nachází staré Clio. A na tom není nic špatného. Staré Clio bylo docela pěkná věc, také bezpečná, ve své době,” pokračuje pozitivně Clarkson. Tím ale jeho chvála víceméně končí.
    Nová Dacia Duster je hit, o tom nemá smysl zdlouhavě debatovat. Už její předchozí generace se prodávala výborně a odbyt té nové je dnes ještě o desítky procent vyšší, než byl v jakékoli fázi existence prvního provedení. Navíc se nenabízí jen v Evropě a jen jako Dacia. Je tak nanejvýš pravděpodobné, že se tento vůz ve všech svých provedeních stane znovu nejprodávanějším modelem koncernu Renault-Nissan. A to je docela úspěch na produkt automobilky, která byla ještě v minulé dekádě považována za stěží životaschopný relikt východního bloku.
    Honza je od pátku, kdy Franta nechal všechny ve štychu, stále pořádně namíchnutý. Stačí jen málo, aby měl opět rudo před očima. Když mu ráno do telefonu Jindra oznámí, že je právě u Bedřicha, okamžitě se tam za ní rozjede, aby si s ní na rovinu všechno vyříkal…


VIDEO: Překvapivý Valentýn, žárlivost, láska holek, intriky i boj o holku: Co se bude dít v Ulici tento týden?

    Matěj by rád alespoň nějak odčinil, co nechtěně a souhrou náhod způsobil. Snaží se pomoci oběti i její rodině, jenže tvrdě narazí. Co se stane? To se dozvíte z této exkluzivní ukázky z nových dílů Ulice.
    Možná si nyní říkáte, že Duster není auto na dálnici a jinde se bude cítit lépe, ani s tím ale Clarkson nesouhlasí. „Ve městě je to dokonce větší problém. 'Moje' auto mělo pohon 4x4, jenže místo redukční převodovky, která by byla na Dacii příliš drahá, se automobilka pokusila vytvořit stejný dojem použitím krátkých prvních dvou převodů. To ve výsledku znamená, že na trojku musíte řadit asi při 6 km/h. Po chvíli jsem si zvykl rozjíždět se na dvojku, dokud mi krev nestříkala z uší, a pak přejít na trojku, kdy byl obnoven normální režim. I čtyřka byla v pořádku, pak se ale vyplatilo jít rovnou na šestku, což znamená, že pětka je k ničemu,” komentuje zvláštní poskládání převodů Jeremy C.


Líbí se vám exotické krásky? Pak si modelku Duckie Thot zamilujete!

    Záchvatovité přejídání je porucha příjmu potravy, o ktere se moc nemluví, přitom dopady na lidské zdraví má, a to jak psychické, tak fyzické. V krajních případech může být i život ohrožující. Většina lidí si myslí, že totou poruchou trpí pouze ženy. To je ovšem omyl! Problémy s s přejídáním má i mnoho mužů.
    Jana se postará Rozině a Otovi o pořádný trapas a hodně nepříjemné chvilky. Postaví je tak trochu před hotovou věc, aniž by tušila, že se znají. Pro kterého z nich to je větší šok a horší? Tato ukázka z pondělního dílu Ulice vám napoví.
    Kdysi bojoval za UFC, nyní je majitelem klubu. Silné pěsti však Denis Stojnic ze Sarajeva vlastní pořád, a ačkoliv ho už v kleci neuvidíte, na své staré povolání rozhodně nezapomněl!


Násilník před barem napadl ženu. Zpacifikoval ho bývalý zápasník UFC!

    „Existuje spousta věcí, které bych nerad koupil použité. Spodní prádlo. Laptop. Matrace. Kartáček na zuby. Nebo štětičky, které lidé používají, aby dostali špínu z uší. Tento seznam pokračuje dál a dál. Ale co auto?” ptá se úvodem Clarkson a dostává se k tomu, že ani ojetý vůz není taková výhra, jak na mnohé působí. „Může vypadat a dělat dojem nového vozu, ale pod slupkou takový není. Protože každý - dokonce princ Philip a Joana Lumley - smrkají. A každý sroluje to, co vyndal, do kuličky, kterou odloží vedle sedačky, kam při úklidu nedosáhne ani ten nejlepší stroj Dysonu. Takže používat vaše nové-ojeté auto jako nástroj, který vás vezme do práce, je stejné jako si utírat zadek použitým toaletním papírem. Nechutné,” pokračuje Clarkson.
    „Nikdo nikdy tedy nebude řídit Duster jemně. Nebo tiše. Nebo bez toho, aby důstojnost řidiče zůstala celá. Auto má charakter lampy u silnice nebo pračky. Dovolte mi to shrnout takto: Nikdo nikdy nedá Dusteru žádné roztomilé jméno,” přiostřuje Jezza a dodává, že auto vlastně ani nejede. Stovka za 12,9 sekundy je prý „rok v lidském životě” a maximálka 169 km/h by neměla překvapit, neboť „za auto s cenou z roku 1956 prostě dostanete maximálku z roku 1956”.
    Martin a Veronika mají tento týden již jednadvacáté výročí svatby. Přestože ani jeden z nich oslavu neplánuje, již brzy na ni dojde. Pro Martina to ale bude utrpení, protože se na ní nečekaně objeví i Šárka. Kdo to nakonec neustojí? Fotky v naší fotogalerii vám napoví.


Jeremy Clarkson strhal v testu novou Dacii Duster. A argumentuje docela racionálně

    Zuzana si dělá o Frantu čím dál větší starosti. Ještě nikdy na tom nebyl tak mizerně jako právě teď. A bohužel se to podepíše i na jeho vztahu s mámou. Co je pro Zuzanu nejhorší? A jak to vnímá její představitelka Šárka Ullrichová? V pátek jste s ní probírali na chatu vše, co vás zajímá.
    Matějovi převrátila bouračka život vzhůru nohama. Neví, co s ním bude, jestli se člověk, kterého na silnici srazil svým autem, uzdraví. A jak se právě tahle Matějova nehoda točila? Podívejte se na video ze zákulisí.
    Čínský technologický gigant Huawei Technologies chce konkurovat značkám jako Apple či Samsung a během příštích dvou let plánuje naprosto ovládnout trh s chytrými telefony. Dopomoci má k tomu i představení nového smartphonu s podporou sítě 5G.


FOTKY: Tanec na minovém poli: Jak Maléřovi oslaví výročí své svatby?

    Jednak se mu nelíbí motor, kterým v testovaném autě byla atmosférická 1,6. „Nabízí 114 koní, což nezní zle, a 156 Nm, cože působí také přijatelně. Jenže není. Na šestku na dálnici už auto vůbec neakceleruje, pokud nejedete z kopce, kdy zrychlení obstará gravitace. Co děláte s vaší pravou nohou, je irelevantní. Pro vyřešení problému musíte podřadit na čtyřku, což vaší pravé noze vrátí kontrolu nad situací, zvuk se ale změní z nepříjemného na ohlušující jako při poslechu Grateful Death (rocková kapela - pozn. red.),” říká nekompromisně britský novinář.
    Matěj se snaží odčinit, co způsobil, a tak věnoval oběti nehody sto tisíc jako kompenzaci za újmu. Udělal to bez konzultace s právníkem, navíc na to nemá svědky a ani si nenechal převzetí peněz podepsat. Schvalujete toto jeho bezprostřední jednání? Hlasujte v naší anketě!
    Mnoho lidí považuje cvičení jako „myčku hlavy“. Taková pořádná dřina v posilovně jim totiž dává prostor k tomu na chvíli vypnout od každodenních starostí, uspořádat si myšlenky a soustředit se pouze na cvičení.
    Právě tím se dostává k Dusteru, neboť za 260 tisíc Kč (u nás, ale ve Velké Británii je to velmi podobné) nabízí zbrusu nové auto s tříletou zárukou a vonícím, nikdy nepoužitým interiérem. A to je podle Clarksona výjimečná hodnota za peníze. Není to prý něco jako Happy Meal nebo koupě novin, do kterých píše, ale úplně jiná liga.


Český fedcupový tým titul neobhájí. Konec přišel ve čtyřhře

    Elektronické kůže zažívají v poslední době velký boom. Řada firem se je rozhodla vyrábět a existuje jich mnoho druhů. Pomocí „e-skin“ si tak můžete měřit své tělesné funkce nebo ovládat videohry.
    Filip si dovoluje čím dál víc nejen ve škole, ale také doma. S tátou se před pár dny pohádal kvůli doučování z němčiny, které mu přes Jardu zařídil právě na dnešek. Filip se totiž ohradil, že se mu to nehodí, protože už má něco domluveného s kluky…
    Z Ulice znáte Kryštofa Rímského a Milenu Steinmasslovou jako Máru a jeho mámu Věrku. Nyní máte možnost obdivovat jejich herecké umění i v divadle. Oba se představí v rolích, jež jsou naprosto odlišné od těch v Ulici, v rolích, které vám vyrazí dech. Co, kde a kdy byste si neměli nechat ujít?
    Komu přinese valentýnský týden lásku, komu štěstí, a pro koho se stane naopak noční můrou? Jana s Rozinou překvapí kluky svou láskou, Marečkovi začnou mít sladká tajemství, Jirka a Miki zabojují o Magdu, zato Nyklovy čekají další náročné dny. A z Matěje se stane zdatný konspirátor… Na co se můžete těšit tento týden?


Potupená Chelsea! Horší prohru zažila naposledy před 28 lety

    Čekali byste, že Clarkson bude unešen z jakékoli Dacie? Asi ne. Přesto jeho argumentace stojí za pozornost, neboť výjimečně není postavena jen kolem jeho emocí, které Dacii stěží uznají.
    Veronika v poslední době nepřestává překvapovat Lukáše. Jeden den ho vykolejí pozvánkou na panáka, o pár dní později ho vyhecuje k tanci na ulici. Jak se ti dva odvážou? To se dozvíte z této exkluzivní ukázky z nových dílů Ulice.
    Apple přiznal další chybu. V aplikaci FaceTime, jenž slouží pro videohovory, se nacházela softwarová chyba, kvůli které mohla aplikace sloužit jako štěnice.
    Teď se vůz dostal do rukou Jeremyho Clarksona, kterého podobné věci nezajímají. Na vůz se podíval svým pohledem a nedá se říci, že by byl od první chvíle negativně zaujatý. Začíná naopak pozitivně úvahou nad tím, co by si nekoupil použité.
    John Reese je bývalý agent CIA, který je považován za mrtvého. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný miliardář, který vynalezl program pro předpovídání kriminální činnosti. Společně se tak staví do cesty zločinu, který se ještě nestal...


EXKLUZIVNÍ UKÁZKA z nových dílů Ulice: Veronika pokušitelka: Jak se odváže s Lukášem?

    Radek Mastný znepříjemňuje Lumírovi život, jak jen může. Jedna kontrola mu evidentně nestačí. Už plánuje další akci, která by Lumíra mohla připravit o pekařství. Jakou? Tato ukázka z pondělního dílu Ulice vám napoví.
    „Tento bolestivě pomalý, obtížně ovladatelný a ne obzvláště atraktivní starší Renault v obleku Ilieho Nastaseho ve skutečnosti stojí skoro 16 000 liber (460 tisíc Kč). A to je směšné,” dává Dusteru poslední ránu Clarkson. Vlastně ne, ještě jednu mu přidává: „Je mi líto, ale radši bych si koupil použitý Range Rover Evoque, BMW X3 nebo Audi Q5 a strávil několik dalších let ježděním do práce a z ní na něčích 'hnědých čárách' v zahradě jeho zaschlých soplů,” uzavírá svou recenzi Clarkson. A v pozitivním duchu naznačuje snad jen to, že si můžete pořád ještě koupit základní model s pětistupňovou převodovkou a navigací jen pro východ Evropy (tedy, spíše žádnou navigací) a chlubit se tím, že máte nové auto za 260 tisíc...


Cvičením proti depresi! Pomáhá pravidelný pohyb předejít psychickým onemocněním?

    Čekáte tedy - jako většinou - smířlivý závěr s ohledem na velmi nízkou cenu? Od jiných byste se jej možná dočkali, od Clarksona nikoli. Celý týden testování prý před jinými omlouval chování auta i jeho otřesný vzhled daný zlatým lakem s tím, ať mu někdo ukáže jiný pětimístný off-road s tříletou zárukou a pohonem 4x4, který stojí necelých 260 tisíc korun (v Británii 10 tisíc liber). Když si ale sednul k počítači, aby napsal recenzi, zjistil krutou pravdu - za onu nízkou cenu se prodává pouze předokolka tříválcem, zatímco „jeho” auto bylo o víc jak polovinu dražší. Navrch se připlácí dost peněz a onen příšerný zlatý lak a dokonce i za mapy navigace pro západ Evropy. „Takže když Dacii nedáte 90 liber, dokáže si najít cestu jen do Lotyšska?” ptá se Jeremy Clarkson.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00